Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ti hogyan oldanátok meg...

Ti hogyan oldanátok meg ezeket a kérdéseket?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ateista vagyok és a családom nagy része szintén. Nagyon sokáig nem találkoztam semmilyen vallással, csak amikor már nagyobb lettem és szerencsére akkor is az értelmesebb hívőkkel sodort össze a szél. Megtudtam tőlük ezt-azt a kereszténységről. Sokszor kérdezik tőlem, hogy én nem érzem e az isten jelenlétét, főleg azok után, hogy ilyen sokat beszélgettünk róla? Általában rövidre zárom ilyenkor a témát, mert a legnagyobb aggályaimat nem szívesen vágnám a képükbe. Csak emiatt nem akarom megsérteni őket. Ezért inkább nektek mondom el, idegeneknek, és köszönöm ha elolvassátok:


Mondták nekem, hogy az, ami egy hívőnek igazán boldoggá teszi az életét, az az tudat, hogy Isten még akkor is szereti őt, amikor a legnagyobb bűnöket követi el. Tőle akkor is bocsánatot remélhet, amikor ő saját magának is képtelen volna megbocsájtani. Azt mondják azt jelenti az Isten hatalma, hogy képes úgy szeretni és megbocsájtani, ahogy ember nem képes. Az embernek pedig létszükséglete a szeretet, ezt még a legnagyobb ateista pszichológusok is megmondanák. Nem csoda, hogy sokaknak vonzó. Ez alapján úgy tűnik sokat kínál és keveset kér, de valóban így van?


Azt mondják csak azt várja el, hogy higgyünk, bízzunk benne és ha elkövetünk valamit kérjünk bocsánatot tőle. De azt is mondják, hogy ha ezt nem tesszük akkor nem vagyunk méltók a mennyországra. Mint írtam fent, ateista családban nőttem fel. Hadd mondjam el, nekem milyen árat kéne fizetnem a megbocsájtásért és a mennyországért:


A szüleim boldog házasságban élnek és szeretettel neveltek fel. Ha megtérnék, a szemükbe kéne mondjam, hogy az ő házasságuk nem teljes, mert nem isten előtt kötötték. Az eddigi közös életük, és az, ahogy eddig engem neveltek, nem jó, annak ellenére, hogy ők boldogok és mi is minden törődést és figyelmet megkaptunk a testvéreimmel. Kicsit igazságtalannak, sőt hálátlannak érezném ezt a kijelentést velük szemben. Én nem érzem rossznak a gyerekkoromat, nem érzem hiányosnak sem, de mégis azt mondják, hogy nagyon is hiányos, mert nincs benne az isten.

Egy kicsit tovább megyek: Nagyszüleim már nincsenek. Ők is ateisták voltak. Nem volt templomi esküvőjük, csak polgári, de nem váltak el. Együtt élték le az életüket és boldogok voltak. SOHA nem imádkoztak. Ez alapján a kereszténység szerint ők nincsenek a mennyországban. Tehát ha megtérnék ki kéne jelentenem, hogy a nagyszüleim bűnösök voltak és míg én a mennybe jutok ők máshol vannak. És ugyanezt mondhatnám a szüleimnek az ő szüleikről.... Most őszintén, ha ilyeneket hallanátok a gyermekeitektől nem fakadnátok sírva?

Tehát ez volna az ára az én megtérésemnek. Jó üzlet ez az isten feltétel nélküli szeretetéért? Van, hogy nagyon egyedül vagyok és nagyon szar embernek érzem magam, és tényleg nem kéne más, csakhogy valaki azt mondja, "így is értékes vagy" de ezen az áron megéri?


Bocsánat, hogy ilyen hosszú lett, előre is köszönöm a válaszokat.


2016. márc. 5. 20:53
 1/7 anonim ***** válasza:

rettentően bonyolult vagy, nem mondták még?

Akár hívő is lehetsz holnaptól, és betarthatod a "ne ítélj" parancsolatot az egész családoddal szemben. Vagy a "szeress úgy másokat, mint önmagadat", vagy bánomisén melyiket.

2016. márc. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"Van, hogy nagyon egyedül vagyok és nagyon szar embernek érzem magam, és tényleg nem kéne más, csakhogy valaki azt mondja, "így is értékes vagy" de ezen az áron megéri? "


Mindenki érez így néha, nem vagy ezzel egyedül. De én inkább egy valódi havertól várok elismerést és dicséretet, nem egy képzeletbelitől. Azt többre tartom.

2016. márc. 5. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

Te valami szektába futottál bele, ha ilyennel tömik a fejedet, ennek semmi köze a kereszténységhez.


Még hogy a szüleidet kéne megítélned...

"Tisztelt apádat és anyádat", továbbá "ne ítélj, hogy ne ítéltess" - ezt elfelejtették mondani???


Egyébként is, ateisták is üdvözülhetnek a keresztény tanítás szerint. Csak a szekták szerint nem.


Menekülj, amíg nem késő!

2016. márc. 6. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Konkrétan a szüleimre ők nem momdtak semmit, csak az volt megemlítve hogy a nem templomban kötött házasság nem házasság. Általánosságban beszéltek róla egy másik téma kapcsán. Nem miattam és nem célozgatva. Amúgy katolikusok.
2016. márc. 6. 01:18
 5/7 anonim ***** válasza:
Én csak annyit tudok biztosan, hogy Jézus még a halál pillanatában is hívja az embert és nem emberi szokások megtartása által fog valaki üdvözülni vagy nem egy templomban megkötött házasság lesz csakis szent. Nézd a lator esetét: esélye sem volt megtartani szombaton, gyónni vagy egy kitalált nevet kántálni vagy épp évente körmenetbe menni és Máriát imádni, mégis Jézus azt mondta neki a halála előtt pár perccel, hogy még ma velem leszel a paradicsomban. Csak azért mert felismerte őt, mert bűnbánatot tartott, és több mint valószínű Jézust elismerte Urának. Ennyi elég. A többit Isten elintézi, mert csak a szív számít, nem a tett. A jócselekedetet Isten készíti elő nekünk, ha valaki abban bízik, akkor az már kérkedés.
2016. márc. 6. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nincs olyan a Bibliában, és Isten sem mondott benne semmi olyat, hogy a nem templomban kötött házasságok nem házasságok.
2016. márc. 6. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!

A házasság nem attól hiteles vagy nem, hogy templomban kötötték-e.

Az pedig, hogy "mi az ára": a kérdés nem annyira az szerintem, hogy kinek hogy esik az igazság, hanem, hogy mi az igazság: ha az igazság az, hogy téged úgy neveltek fel, hogy Istenről nem tanítottak, nem vezettek téged Hozzá, a Teremtődhöz, a világmindenség Urához, hogy kapcsolatod lehessen Vele, mert ők maguknak sincs, akkor az igazság az, hogy a nevelésük ezen a téren /a legfontosabb téren!/ hiányos volt. De igazán ezt akkor fogod tudni megérteni, amikor te magad ezt el fogod hinni, hogy Isten az élet Forrása és Ura. Az, hogy nekik is elmondanád ezt és a hiányosságokat, az csak egy segítség lenne a számukra is arra nézve, hogy ha eddig nem, most legalább elgondolkozzanak vagy komolyabban vegyék az Isten és a saját lelkük kérdését. (Saját tapasztalatból mondom, hogy amikor én megtértem, a hitetlen anyukámban sok rossz érzést váltottam ki azzal, hogy Istenről kezdtem neki el beszélni - nem szeretetlenül, hálás vagyok mindazért a jóért és szeretetért, amit kaptam tőle az évek során, és hogy felnevelt - és elkezdte olvasni ő maga is a Bibliát. Idővel elfogadta a hitemet, ő nem tért meg, de én reménységgel vagyok feléje, és azóta is sokszor beszéltünk és beszélünk még Isten dolgairól.)

2016. márc. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!