Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vannak itt muszlimok?

Vannak itt muszlimok?

Figyelt kérdés

Salam Aleykom!

Van par kerdesem amire meg nem kaptam valaszt!

1)Amikor belepek a mecsetbe, mielott leulnek 2 rakat kell imadkozni (igy van a Koranban) de ha epp egyedul vagyok akkor hova kell allnom az ima kozben? Mindig mikor imadkozom, csak beallok egy no melle ahol szabad a hely, de nem tudom ha egyedul vagyok, hova kene allnom!


2)Ha tusszentek azt kell mondanom Allhamdulillah, de ha mas tusszent es mondja hogy Allhamdulillah arra kell mondani hogy Yarhamuk Allah?


3)Az eves zakat a mecsetben kell leadni? Es ha igen hol/kinek/mikor?



2016. márc. 1. 12:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Vannak itt muszlimok is, de nem túl gyakran. Valamelyik iszlám honlapon valószínűleg előbb fogsz választ kapni a kérdéseidre.
2016. márc. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem gyorsabb és biztosabb válasz ha írsz az iszlam.com oldalra. Ezt többek közt a Budapesti mecset egyik imámja szerkeszti. :)
2016. márc. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
wa alaykom salam.
2016. márc. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
78%

Vannak itt muszlimok.


Vannak itt szcientológusok, hitgyülisek, krisnások, adventisták, jehovások, mormonok, sátánisták stb.

Van itt mindenki!

2016. márc. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Jah, csak ok nem biztos hogy megtudjak valaszolni a kerdeseimet 😄
2016. márc. 6. 01:27
 6/7 anonim ***** válasza:
69%

Az a gond a muszlimokkal ezen az oldalon (meg máshol is), hogy őket elkergetik innen a "rohadt terrorista" és hasonló szövegekkel. Vannak ugyan olyan emberkék, akik elolvastak egy cikkek a dzsihádfigyelő nevű hitgyülis szennylapról vagy a kurucinfóról és most mindenhova azoat linkelgetik be és hiába magyarázod el nekik ezerszer is, hogy az egésznek hangyányi alapja sinscsen őket az égért sem lehet meggyőzni, hogy talán tévedhetnek is. Max tízből egyet.

Így úgymond ezek az agyatlan gyűlölködők elkergetik a normális muszlimokat is.

2016. márc. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

1,Ha egyedül imádkozol,oda állsz ahová szeretnél :) csak az imairánynak megfelelően. meg tiszta helyre,ha éppen nincs akkor tiszta imaszőnyegre előtte wudu ugye

2,Igen ilyenkor illik Yarhamuk Allahot mondani

3, Ramadan hónapban szokták összegyűjteni a Zakatot de bármikor leadhatod természetesen vagy eladományozhatod az összeget magad is. Ha mecsetbe mész akkor megkeresed az imámot és megmondod neki hogy jöttél Zakatot fizetni

Ha bármi kérdésed van,vagy nincs kivel mecsetbe menned és egyedül nem akarsz vagy bármi akkor írj nyugodtam

2016. márc. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!