Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy nem muszlim is tarthatja...

Egy nem muszlim is tarthatja a ramadáni böjtöt?

Figyelt kérdés

22 éves lány vagyok, nem vagyok hívője egyik egyháznak sem, de papíron római katolikusként vagyok nyilvántartva. Szóval nem áttérésről vagy betérésről lenne szó (nem is egy muszlim fiú van a háttérben, mielőtt valaki azzal kezdené), csak kíváncsi vagyok, hogy a muszlimok ezt miként élik meg, és gondoltam, egyszer kipróbálnám (persze az imádkozás részét kihagynám). Tehát, így lehet nekem böjtölni a ramadán szerint, akár itthon, akár úgy, hogy arra az időre mondjuk kimennék nyaralni Törökországba? Vagy ezt egy nem muszlim hívő számára tiltja, bünteti az iszlám vallás?


Mivel komolyan tettem fel a kérdést, értelmes válaszokat szeretnék kapni olyanoktól, akik értenek hozzá.



2016. márc. 11. 02:27
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Én sem értem a kérdést... Mégis, ki tiltaná meg neked, hogy ramadámozz amikor kedved tartja? Allah? Hiszen nem is hiszed hogy létezik :D Akkor meg kicsoda?

Annyit ramadámozol, amennyit csak jólesik, ha akarod, egész éven át tarthatod. Ettől még nem leszel sem muszlim, se senkinek nem gyalogolsz bele se a vallásába, se a lelkivilágába.


Mondjuk ettől még nem fogod átérezni azt, amiért a muszlimok ramadámoznak.

Hogy egy kicsit testközelibbé tegyem a dolgot, gondolj bele: ha te nem hiszel Istenben, de azért bemégy a templomba, a kereszt előtt térdelve elmormolni egy-két imát, attól át fogod élni, érezni, hogy mit jelent a keresztény vallás a keresztények számára? Na ugye hogy nem. Neked semmit nem jelent se a keresztény, se az iszlám vallás, így legfeljebb éhséget fogsz érezni ramadámozás közben.

2016. márc. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

A böjt az egyszerre testi és lelki. Bizonyos táplálkozási szabályok betartás a önmagában még nem böjt, csak akkor, ha a kapcsolódó lelki gyakorlatokat (ima, stb...) is megtartod. Ez így van az iszlámban, kereszténységben és az összes többi vállasban.


Ha nem eszel napkeltétől napnyugtáig, az nem böjt, csak koplalás.

2016. márc. 11. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"csak kíváncsi vagyok, hogy a muszlimok ezt miként élik meg"

Nem fogod megtudni. Attól, hogy napokig csak éjjel eszel, még a lelki részét nem érzed át, pedig az a lényeg.


"akár úgy, hogy arra az időre mondjuk kimennék nyaralni Törökországba"

Tisztában vagy vele, hogy a ramadán 1 hónapig tart?

2016. márc. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
kifejezetten nem tilos a nem muszlimoknak utánozni a muszlimokat, de mégis lenézik az ilyen embereket a muzulmánok ,hiszen úgy gondolják a lényeget még mindig nem sikerült elérned belőle, ami viszont "törvény" hogy semmiféle vallási szokást nem fogad el Allah attól aki nem lett muszlim hivatalosan ,tehát imádkozhatnál napi öt alkalommal, tarthatnéd a böjtöt és minden étkezési szokást, a muzulmán etikát, viselhetnél kendőt stb, mit sem számít
2016. márc. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Persze.


Én pl. vallásos zsidóként tervezem tartani a hindu újévet.

2016. márc. 13. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!