Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért mondjuk, hogy Jézus...

Miért mondjuk, hogy Jézus feltámadt a halálból elsőként a halottak közül, mikor például Lázár korábban támadt fel?

Figyelt kérdés

1kor15;20

"De Krisztus feltámadt a halálból elsőként a halottak közül."



jn11;43,44

"E szavak után hangosan beszólt: „Lázár, jöjj ki!” S a halott kijött."


2016. márc. 19. 07:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem Lázár feltámadása nem volt teljes értékű feltámadás, ahogy írja a vers, csupán kijött a hádeszből, de újra meg is halt. A valódi feltámadás, amikor halhatatlan, romolhatatlan tesben támadunk fel, Jézus volt az első, aki így támadt fel.
2016. márc. 19. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

csatlakozom Istvánhoz.


Jézus az első, aki a halála után halhatatlan égi életre támadt fel,

a lehetőség a felkent Keresztények számára, az Úr napjától történik, amikor Jézus elfoglalta királyi trónját.

a Többiek a földi feltámadásra várnak.

2016. márc. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
így van, valójában Jézus támadt fel először ilyen értelemben a halálból.
2016. márc. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok vallásos, de az itteni idézetet úgy értelmezem, hogy Jézus támasztotta őt fel a hívószavával.
2016. márc. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Lázár a földi életre támadott fel, egy helyreállított, de halandó testben, ezért amikor eljött az ő ideje, neki is el kellett távoznia a földi létből ismét. Jézus azonban a Pokolból jött ki, és megdicsőült testben támadt fel, amely már halhatatlan. Ugyanaz a test, amiben Galileát járta, de átment egy metamorfózison. Lázár ugyanarra az életére támadt fel, mint amiből előtte eltávozott, nem pedig egy újra.
2016. márc. 19. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!