Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit lehet ilyenkor tenni?...

Mit lehet ilyenkor tenni? Istennél számít, ha más boldogságáért imátkozunk, nem pedig a sajátunkat helyezzük előtérbe?

Figyelt kérdés
Van egy lány ismerősöm, aki tetszik nekem. Nem tudja, de sejtheti. És kiderült, hogy egy helyre akarunk menni majd a középiskola után. Ő fél, hogy nem veszik fel, én meg úgy érzem, tennem kell valamit érte, hogy oda mehessen, ahová szeretne. Még olyan áron is, ha engem a sors itthon fog tartani vagy teljesen máshova vinne el. 18/f

2016. márc. 20. 14:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Jókat tudnék most arról vitatkozni hogy mi az Isten akarata és ember akarata közti különbség, és hogy mire is való az imádság, de hagyom most a fenébe... Ez egy szép gondolat tőled hogy a másiknak jót akarsz, manapság ritka gondolat is sajnos.
2016. márc. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Én nem vagyok vallásos, megkeresztelve sem vagyok, sajnos templomban sem voltam sokszor. De pár hónapja úgy éreztem 2 vagy 3 alkalommal is, hogy velem van, figyel, akar tőlem valamit. Azután ismertem/láttam meg a lányt. Azóta változok, pedig mintha nem is tennék érte, de közben mégis. És ha Isten látná, hogy templomba mennék, hogy a lányért imátkozzak, akkor mennyire venné figyelembe azt, hogy én mit szeretnék a saját akarata mellett?
2016. márc. 20. 14:40
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Isten nagyon örülne neki! Jó felé haladsz:)

És hidd el, hosszas imádság meghozza "gyümölcsét"! Még ha úgy is látod esetleg, hogy nem sikerült:)

Hajrá!

Egy vallásos lány

2016. márc. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Az önfeláldozás soha nem marad Isten előtt haszontalannak.

Röviden csak ennyi...

2016. márc. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Másokért imádkozni mindenképpen jó dolog. Akkor is, ha Isten úgyis jobban tudja, hogy mit akar, mint mi :)
2016. márc. 20. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Girgoy ***** válasza:
100%

Istennel ideális esetben olyan a viszonyunk, mint fiú és apja közti viszony. Az apa is figyelembe veszi gyereke akaratát, teljesíti is általában a kéréseit, legfeljebb akkor nem, ha a gyerek hülyeséget kér, azzal ártana magának, vagy mondjuk Istennek jobb ötlete van, várakoztat, hogy még jobban imádkozzunk és rájöjjünk még valamire, stb. Vagyis ezt az egészet ne mechanikusan képzeld el, hogy Isten hogy viselkedik, mert Ő mindig az adott helyzetben a legjobban és legbölcsebben viselkedik, mivel egy gondolkodó személy.


De ha ilyet kérsz, hogy más boldogságát előrébb helyezed a magadénál, az mindenképpen jó, sőt, valószínűleg Maga Isten sugallta Neked azt, hogy ezt kérd. Ez tényleg szép dolog. És ne aggódj, Ő a legjobban fogja teljesíteni a kérést, úgy hogy Neked és a lánynak is jó legyen. Így tovább! :)

2016. márc. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Még azt megkérdezhetem, hogy lehet a lehető legközvetlenebb módon beszélni Istenhez? Az elég, ha már a gondolatunkban üzenünk neki, vagy motyogjam magamban a dolgokat? Esetleg a klasszikus módszerrel (lehunyt szem, összefonott kezek) szóljak hozzá?
2016. márc. 20. 15:25
 8/11 A kérdező kommentje:
És nagyon köszönöm az eddigi válaszokat! :)
2016. márc. 20. 15:25
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ajánld fel a lánynak, hogy bizonyos tárgyakból együtt tanulsz vele, kikérdezed, segítesz felkészülni.

Hátha bejön.

2016. márc. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Megpróbáltam, de nemet mondott. Meg tudja is, hogy nem vagyok azokból valami jó és ő duplázással szeretne pontokat szerezni, ezért fog emeltet írni.
2016. márc. 21. 16:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!