Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan hihetnék Istenben?

Hogyan hihetnék Istenben?

Figyelt kérdés
Sajnos teljesen hitetlen vagyok. Mindig mindent tudományosan közelítek meg, világ életemben tagadtam mindent, amire nincs kézzel fogható bizonyíték. Távol áll tőlem minden nemű spiritualitás és ezo-blabla. Viszont nem hagy nyugodni valami. Az élet valóban csak kvantumok halmaza? Minden gondolatunk csak egy elektromos impulzus? Az érzelmeink csak kémiai reakciók? Ha meghalunk, lámpa oltás, és végleg elvész minden, amit átéltünk? Akkor mégis mire jó ez az egész? Valami célt csak kell hogy szolgáljon. Sokan vakon hisznek egy felsőbb hatalomban. Ők mégis mire alapozzák? Hogyan tudnak hinni? Hogyan adhat választ a hit az ilyen kérdésekre?

2016. márc. 20. 15:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
31%

"Mindig mindent tudományosan közelítek meg,"


Itt a probléma mert a tudomány és a hit külön utakon jár.

Hiszek mert nincs szükségem bizonyítékokra. Ha a tudomány segitségével szeretném bizonyítani hitemet akkor az már nem lenne hit.


Tehát vagy a hit, vagy a tudomány;-neked kell döntened ezzel kapcsolatban.

2016. márc. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Mojjo ***** válasza:
100%

Miért kell, hogy célja legyen, egy célt szolgáljon ez az egész? Ez csak egy szociálisan belénk ivódott érzet, a természethez semmi köze. Sokan pont emiatt az érzés miatt hisznek - hogy dehát kell lennie céljának. Sokan más érzések miatt.

Érdekes, hogy te úgy értékeled, hogy sajnos nem hiszel. Figyelemre méltó disszonancia a vágyaid és a világképed között. Épp afelé törekszel, hogy a vágyaidnak szenteld alá a világképedet. De ne feledd, a puszta vágyaid nem alakítják át a valóság szövetét, attól, hogy vágysz valamire, az nem válik valósággá.


Egyébként azt javaslom, hogy kezdd el olvasni a bibliát. A legelejéről, folyamatosan, mint egy regényt. Semmi cherry picking, hanem olvasd folytatólagosan. Szerintem sokat fog segíteni. Komolyan.

2016. márc. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Csak szeretném megérteni az életet. Nemrég egy tragédia miatt elvesztettem 2 közeli családtagokat, igazán csak most szembesültem az élet múlandóságával. Nem számít, hogy az ember mennyire fiatal, bármelyik nap meghalhat. A megsemmisülés gondolata pedig hátborzongató, szinte már nem is tudok másra gondolni. Annyi mindent még tudunk már magyarázni a tudomány segítségével, és egyre több mindennek ismerjük még az okát. Tehát mindennek van valami oka, csak még kell fejteni. Az nem lehet, hogy pont az életnek ne legyen.
2016. márc. 20. 15:36
 4/11 Mojjo ***** válasza:
100%

Az okoknál te erősen antropomorfizálsz. Tudományos értelemben az ok nem egy "értelme van" jellegű dolog. Értelmet az emberek egy része keres minden mögött, mert nem tudják elfogadni a természetet a maga valójában. Ahogy most te is teszed.

Okok... Igen, oka van a villamlásnak: töltéskiegyenlítődés. Oka van a földrengéseknek: tektonikus mozgás. Oka van annak, hogy süt a Nap: mert főzni nem tud... izé, akarom mondani, hidrogénfúzió. Szóval az okok ilyen okok. Az életnek is van oka, ami az élőlények testét alkotó anyag szerveződése. Ez az ok. Ettől még nem lesz célja. Mint ahogy nem lesz célja a földrengésnek sem, csak oka.


Én azt javaslom, hogy vágyképekbe merülés helyett inkább próbáld keg elfogadni a természetet olyannak, amilyen. Lehet ridegnek tűnik, de valójában csodálatos. Ha belemerülsz a temészet csodáinak megismerésébe, sok minden könnyebb lesz. Mellesleg mi a világegyetem kis részének időleges szerveződései vagyunk. A természet részei. És halálunk után is azok leszünk. Visszatérünk a nagy körforgásba. A tudat önzőn ragaszkodna saját magához, de ehhez az egészhez körülöttünk nem egy statikus bebetonozódás kell, hanem az anyagaink körforgása. A természet részének lásd magad, és próbálj elvonatkoztatni a tudat önző követeléseitől. Nem könnyű. De ez lehet egy megoldás, nem az, hogy eldobod a világképed, mert menekülni akarsz.

2016. márc. 20. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Tamás321 ***** válasza:
Az ember legnagyobb tragédiája az, hogy megveti Istent, és nem törődik vele. Nem hajlandó komolyan venni soha és semmiképp sem az életet és annak törvényeit. Ebből aztán következik a halállal való szembesülés. Mert ami nem képviseli az élet törvényét, az halál. Mindenki ide fog eljutni, mert senki nem akar hinni. Az ördög valóságosan kínálja azt, hogy ne törődjön az ember az élettel, mert nevetségessé tesz mindenkit, aki foglalkozni akar a törvénnyel. Vesd el az élet törvényét spirituális magyarázatok keresésével, okkultizmus keresésével, és minden holt tudománnyal, amik az élettel ellenkeznek. Gúnyoljuk ki azt, aki az életet keresi, ez a gonosz törekvése minden pillanatban. Az emberek pedig ennek az ideológiának élnek, melyet az ördög rak eléjük. Gúnyoljuk és gyalázzuk az életet az egész életvitelünkkel és felfogásunkkal. Majd, amikor eljátssza az ember az életet, nincs visszaút, és beigazolódik, hogy nem gúnyolni kellett volna az igaz törvényeket és az Isten igaz tudományát, hanem keresni. És itt beigazolódik Isten beszéde, miszerint Isten nem csúfoltatik meg, mert aki vet az ő testének, a testből arat veszedelmet. Én azt mondom, hogy keresni kell az Istent akkor is, ha az ördög minden embert az ellenkezőjére bíztat, mert mindenkinek meg lesz a fizetsége. Azok aratják a legnagyobb veszedelmet, akik leginkább gúnyolódnak most, bízván a maguk erejében, hogy ők majd nem fognak szembesülni a halállal és a gyásszal. Dehogynem, annál inkább, sőt, visszafordíthatatlanul. Majd könyörögnek, miután megvetették az életet, hogy mégis hadd menjenek be az örök életre. Akkor fognak könyörögni, mikor már nem lesz lehetőségük elfogadni a jót és azt választani a gyalázkodás helyett. És akkor ezt mondják majd nekik: „Fiam, emlékezzél meg róla, hogy te javaidat elvetted a te életedben.”
2016. márc. 20. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Valóban rossz érzés tudni, hogy azokat is elveszítjük, akik soha nem hagytak volna el.:(

Ha legyőzzük azokat, akik akadályoznak, akkor sem marad semmink. És miért győzzük le egymást? A semmiért...

Ösztönökért vagy hiedelmekért.

2016. márc. 20. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 KZitus ***** válasza:

Szia


Nagyon megérintettek a kérdéseid, amelyeket a kommentedben írtál. Mert sok évvel ezelőtt bennem is, egy számomra nagyon kedves ember elvesztése után, merültek fel, szinte ugyan ezek. Évekig nem tudtam elfogadni azt, hogy élünk néhány évig, a halállal hatalmas űrt hagyunk magunk mögött azokban, akik szerettek - mi ennek az értelme?

Én sem voltam vallásos, bár katolikusnak kereszteltek. Semmit nem tudtam Istenről. Csak sejtettem, ha valamit meg akarok tudni az engemet nyugtalanító kérdésekről, hozzá kell fordulnom, ahhoz, aki az életet létrehozta. Abban soha nem kételkedtem, hogy Isten teremtett mindent ami élő, csak azt nem értettem, miért? és miért van ez a káosz az életünkben? Sok volt bennem a miért?

Tudomány??? A Biblia évezredekkel ezelőtt megírta, hogy a végidőben "bőséges lesz az ismeret"!Dániel 12:4

Ha hinni akarsz Istenben, akkor olvass róla a Bibliában. Ott minden kérdésedre választ kaphatsz, ha kitartóan teszed, és közben kért a Szerzzőjét, hogy adjon neked éleslátást és megértést. Ketten, a segítségével megdöbbentő dolgokatsz tudhatsz meg az életünkkel kapcsolatosan.


" Tehát mindennek van valami oka, csak még kell fejteni. Az nem lehet, hogy pont az életnek ne legyen." - hogy mennyire igazad van!!!!!

2016. márc. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Lánynak kit a faterja megerőszakolt éjszaka neki mond hogy van isten.

Srácnak kit megtagadtak és intézetbe beraktak neki mond hogy van isten.

Vaknak ki fényt nem kapott sose láthat napot csillagot neki mond hogy van isten.

Annak aki nyomorék vagy az anyának ki elvetélt neki mond hogy van isten.

Ártatlan elítélt ki villamos székben ül...neki mond

az újszülött ki meglakol mert szüleinek bűne volt ... neki mond

...

2016. márc. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Mojjo ***** válasza:
@8: ezek egyike sem zárja ki Isten létét, sőt még a biblia istenének létét sem. Valami általános istenét azért nem, mert nem kell feltétlen jóságosnak lennie, a biblia istenét meg azért nem, mert a bibliából világosan kiderül, hogy egyáltalán nem jóságos.
2016. márc. 24. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Kevin64 válasza:

A tudomány és a vallás nem zárja ki egymást csak nem szabad őket egy pakliba tenni.Semmi se zárja ki hogy létezik, akkora ez a világ és még annyi mindent nem tudunk róla. Miért ne létezne!


Imádkoz Istenhez ő segíteni fog neked. Kérd őt arra hogy adjon neked hitet és hidd el adni fog.Imádkozni fogok én is érted. A bibliában minden le van írva.És aki hisz ő benne annak örök élete lesz. Ezt nem én mondtam hanem ő mondta

Küldök pár keresztény zenét, nekem mindig segít ha meg lankadok vagy elcsüggedek Kérlek halgasd meg őket

https://www.youtube.com/watch?v=Sv85mQYaVks-ez a dal arról szól hogy ember aki istennek szolgál haza megy az úrhoz a menny országba és megpihen Ezt te is elhérheted Isten mindenkinek meg agya a lehetőséget csak meg kell ragadni

https://www.youtube.com/watch?v=a3-ZLeLSU-g-ez arról szól

hogy AKI ŐT VÁLASSZA azt ő segíteni foglya de nem azt jelenti hogy sose lesz egy problémánk de ő mindenben segíteni fog és a legjobbat akarja neked

https://www.youtube.com/watch?v=5LJ8ntT4ssE-ez arról szól

hogy milyen kegyes az isten és hogy aki megbánja bűneit annak ő megbocsát ő nem hagyja hogy a sátán uralja életed

Remélem tudtam segíteni

2016. márc. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!