Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hihetnek azok az emberek a...

Hihetnek azok az emberek a "Titokban" akik Istenben hisznek?

Figyelt kérdés
2008. okt. 23. 19:21
 1/10 anonim válasza:
89%

Én hiszek Istenben, megprobáltamelvonatkoztatni, és nekem nagyon sokat adott ez a film!az élethez valo pozitiv hozzáállás, stb!én mindenkinek ajánlom, de ez egy nagyon vitatott téma h hihet e benne aki hivö..

persze mindez csak az én véleményem

2008. okt. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
89%
Szerintem a kettő nem függ össze.Én is vallásos vagyok és bőszen gyakorolom a Titkot:)Csak menne jobban!
2008. okt. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%

Tudod, én is vallásos vagyok, és engem is sokat foglalkoztatott ez a kérdés...

Valahol, az interneten azt olvastam, hogy a keresztényeknél a "kérjetek és megadatik" formában ismert.Én azt hiszem, nem bűn, ha hiszel benne, addig amíg számodra nem válik fontosabbá Istennél...

2009. jan. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Ami után elolvastam a könyvet, nagyon sok vallásos kérdés jutott eszembe. De arra jutottam, hogy a vallásos embernek szerintem jobban sikerül a Titok gyakorlása. Mivel ő behelyettesítheti a gondolataiba az univerzum helyére istent. Ettől sokkal közelebbi viszonyt érez az ember maga és az a valami között... Amíg én nem tudok rá olyan személy nevet mondani, amitől közelebb érezhetem magamhoz az univerzumot, ez megnehezíti a Titokba vetett erőfeszítéseket. Remélem érted, hogy mit szerettem volna evvel mondani! :)
2009. jún. 21. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

Az előző kommentelő vagyok. Most találtam 1 könyvet:

"Isten titkai"


Van egy Titok tanítóinak könyvtára sorozat, amely a Secret-tanítók legsikeresebb könyveiből állt össze. Ebben megtaláltam ezt a gyöngyszemet!



Noha milliók találták rendkívül érdekesnek és izgalmasnak A Titok üzenetét, a könyv több kérdést is felvetett a keresztény hit követői körében. Ezért jött létre az Isten titkai, amely felépítésében és tartalmában is nagyon hasonlít A Titokra, mégis teljesen más: azokon a spirituális elveken keresztül szemléli a témát, amelyek a Bibliában vannak lefektetve.

2009. jún. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
76%
Természetesen hihetnek, de épp emiatt a kérdés miatt jelent meg egy kiegészítő köny : Isten titka a címe...
2009. aug. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Ne zavarjon kedves utolsó válaszoló, hogy én pont előtted már leírtam ugyan ezt
2009. aug. 7. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Szia!

Ezt a Titok című dolgot ismerem, tehát ezért egy határozott NEM-el válaszolok. Egyébként hívő Katolikus vagyok.

Mit mond Jézus? - Én vagyo kaz Út az Igazság és Élet. Tehát Ő és senki más. A mi a Titokban áll pedig inkább az, hogy te egy magad képes vagy mindenre. Nincs szükséges Megválástra. Márpedig ez hazugság. Egymagad nem vagy képes megváltoztatni az életedet. Ha pedig ilyen dolgonak tud valaki hinni Istennek miért nem tud?

Ls mit mond még Jézus? - Az Atyához csak általam lehet eljutni. - Tehát csak Jézus Krisztus az akiben az igazság van és aki által Isten országába juthatunk. Ő az aki kereszthalála és feltámadása által megváltott minket, a Mennyek országának kapuit kinyiotta számunkra. Nekünk csak elkell Őt fogadnunk és Őt követni. Nem szabad e fajta hazugságokra, hamis prófétákra hallgatni. De megemlítem még, hogy az ezoterika se Istentől való.


Nézzünk egy Szentírási részt.

"Ne akadjon közted senki, aki fiát vagy lányát arra készteti, hogy tűzön menjen át; aki jövendőmondásra, varázslásra, csillagjóslásra vagy boszorkányságra adja magát; aki bűbájosságot űz, szellemet vagy lelket kérdez; aki halottat idéz. Mert aki ilyet tesz, utálat tárgya az Úr szemében; az Úr, a te Istened emiatt az utálat miatt űzi el ezeket a népeket előled. Légy egészen hű az Úrhoz, a te Istenedhez. Ha ezek a népek, amelyeket elűzöl, hallgatnak is a jövendőmondókra meg a varázslókra, neked az Úr, a te Istened ezt nem engedi meg. Neked prófétát támaszt az Úr körödből, testvéreid közül, mint engem, őrá hallgassatok.” MTörv 18,10-15

Ha ez esetleg nem lenne elég az Újszövben is találunk rá utalást, hogy Isten elöt ezek a dolgok nem kedvessek.

Tehát mindez, a titok is az ördög egy megtévesztése, hogy Istentől eltávolodjanka az emberek és ne Ő benne hanem a hazugságba nkeressék az igazságot.


Ne feled, hogy JÉZUS KRISZTUS AZ ÚT AZ IGAZSÁG ÉS AZ ÉLET

Semmi más.

2010. jan. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Még valamit szeretnék leírni.

"Jézus királyságába való bejutáshoz követelmény, hogy tökéletesek legyünk, bűn nélküliek.

De SENKI SE bűn nélküli. Mindannyian örök ítéletet és Istentől való elkülönítést érdemlünk.

Ezért kell befogadnunk JÉZUS KRISZTUST az életünkbe mint Urat. Ő az egyetlen aki tökéletes életet élt, és így helyettesítő áldozattá vált a bűneink miatt. Feltámadt a halálból bizonyítva, hogy Ő Isten. Meg akar szabadítani bűneink büntetésétől, és örök életet akar adni nekünk. De elöbb személyessen elkell fogadnunk Őt. Ezt jelenti Jézusban hinni. Isten azt akarja, hogy kibéküljünk Vele. Annyira, hogy az Egyszülött Fiát adta értünk."

2010. jan. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Jézus azt mondja, hogy nem lehet két úrnka szolgálni. Tehát válaszd Istent, mivel Ő a te Mennyei Atyád és azt szeretné, hogy mellete dönts, mivel ha mellete döntesz akkor döntesz az örök élet mellet amit adni akar neked. Mármint azt akarom mondani, hogy ne kövess ilyen tanokat. Isten vár mindannyiunk válaszára, de ne fussunk ki at időből.

Lehet, hogy ezek a dolgok elöször úgytünnek mint ez a titok, hogy érdekes, de a rossz jó csomagolásba van benne. Vagyis nem Istenhez vezet. És az nem Istenhez vezet hanem a sátán egyik átverése. És vigyázzunk. Jézus szavai szerint nem szolgálhatunk két úrnak. Az Üdvüsségre nem ez a titok a belépő, hanem az, hogy elfogadom Jézus Krisztust és a kezéből a megváltást. Nekünk kell dönteni, de akkor járunk jól ha Isten mellet szól a döntés és ezeket a dolgokat kerüljük.

2010. jan. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!