Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek hány keresztény...

Szerintetek hány keresztény templom van az arab országokban? Mert pl. Londonban egymást érik mecsetek és a muszlim központok. Oké, kell Angliának az arabok pénze, de ez már egy kicsit túlzás.

Figyelt kérdés

#keresztény #hitgyakorlás arab országokban
2016. márc. 21. 22:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
67%

most ez kérdés ? :D amúgy vannak arab országokban keresztények, nem is kevés felekezet, karácsonykor és húsvétkor mindig lehet hallani a hiradókban hogy it, és itt, és itt, és itt, és itt,ési itt stb stb gyújtották rá az emberekre szertartás közben/robbantották rá az emberekre/rontott be és ürített tárat, stb stb


afrikában is sokszor azért van választások előtt kb(vagy nem csak kb) polgárháborús állapot, mert ha nyer egy muzulmán párt, akkor már senki nem fogja megvédeni a keresztényeket/zsidókat/ateistákat/nem megfelelő felekezetű muszlimokat/megfelelő felekezetű de nem elég radikális muszlimokat/stb

2016. márc. 21. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%
Szerintetek hány lángosos van az arab országokban? Mert pl. Budapesten egymást érik a gyrososok. Oké, kell Magyarországnak az arabok pénze, de ez már egy kicsit túlzás.
2016. márc. 22. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Némelyikben sok, másokban kevesebb. Attól függ, hány keresztény él ott. Mert ugye egyetlen kereszténynek sincs szüksége önmaga számára 5-6 templomra. Ahogy egyetlen muzulmánnak se 5-6 mecsetre.


Egyébként egyetértek. Szerintem is túlzás, hogy az angoloknak ennyire kell az arabok pénze.

2016. márc. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Sunshinedoll ***** válasza:
48%
Kérdés: ki kolonizálta a fél világot? Az arabok vagy az angolok? Anglia csak k-ssoljon, szerintem, végigmegy a fél világon, aztán meg hisztizik a bevándorlói miatt. Nem kellett volna elindulni kurkumáért, meg egyéb fűszerekért, úgyse használják őket.
2016. márc. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Gratulálok a második válaszírónak! Volt olyan érzésem, hogy lesz olyan, aki poénosra próbálja venni a választ.Én Loondonban élek több mint három éve, látom amit látok.Nem a 600 féle kulltúra ittlétével van bajom, hanem azzal amit kárdeztem.
2016. márc. 24. 05:20
 6/12 anonim ***** válasza:
Azért épülnek mecsetek, mert van rájuk igény. Miért zavar?
2016. márc. 24. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Igen zavar, mert sokszor én -mint fehér ember- érzem magam rosszul miattuk. Bár az is lehet, hogy csak én lakom rossz helyen. Európa hamarosan a müezzin hangjára fog ébredni, ahogy azt Pilhál György írta a Magyar Nemzetben.
2016. márc. 25. 10:36
 8/12 anonim ***** válasza:
Most akkor rasszista vagy vagy iszlamofób?
2016. márc. 25. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nem tartom magam rasszistának, de van otthon is egy kissebbség akiket gyűlölök. Aki kiáll mellettük (képviselők stb...), maximum a Száztagú cigányzenekart látta a Kongresszusi Központban, vagy Mága Zoltán Újévi koncertjét.Ha nap mint nap kontaktusban vagy velük, meg fog változni a véleményed. Ez igaz a feketékre, arabokra is. A lengyelek és a románok is elég gusztustalanul tudnak viselkedni itt. De a kérdésem nem erre vonatkozott. Dolgoztam együtt muszlim feketékkel, akiknek elnézték a napi öt imádkozást, meg a Ramadam betartását, és emiatt a többiek szívnak. De szerinted Szaúd-Arábiában van-e keresztény templom? Ha ezeknek az arab országoknak nem lenne olajuk (pénzük), akkor valószínűleg egész más lenne a helyzet.
2016. márc. 26. 10:18
 10/12 anonim ***** válasza:

Először is az a baj, hogy a rasszt kevered a kultúrával. Fehér emberként nem kéne hogy zavarjanak a mecseteke, max. más vallásúként.


A második gond, hogy egy vallásszabadságot biztosító országot hasonlítasz össze egy iszlám-alapúval. Mintha a Vatikánon kérnéd számon, hogy miért nem látni ott hindu szentélyeket.


Egyébként vannak templomok a Közel-Keleten és Délkelet-Ázsiában, ha nem is sok. Pontos listát nem találtam róluk, de saját szememmel láttam.

2016. márc. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!