Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Bűnösnek tarthatom-e magam ez...

Bűnösnek tarthatom-e magam ez miatt?

Figyelt kérdés
A jelenlegi párommal 1,5 éve vagyok együtt. A házasság már megfogalmazódott bennünk, viszont a volt feleségével papíron még mindig házasok, bár már 4 éve semmi közük egymáshoz.. Számíthat-e Isten szemében ez házasságtörésnek??? Ui: beadtam már a válást nekik,csak az ex nem jelent meg a tárgyaláson és ô volt a felperes.

2016. márc. 23. 09:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%
Igen, ez házasságtörés.
2016. márc. 23. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%
Ez bizony házasságtörés.
2016. márc. 23. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 szp72 ***** válasza:

Jézus szerint a válás önmagában bűn. Két hívő keresztény érvényes házassága azonban felbonthatatlan.

Persze vannak speciális esetek. Vannak érvénytelen házasságok, vagy ha a hitetlen fél el akar válni, a hívő újból megházasodhat.

2016. márc. 23. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Szervusz.


Csatlakozom, az előttem szólókhoz.

a Te részedről paráznaság, a Társad részéről házasságtörés, és paráznaság.

Jézus egyetlen okot adott a válásra, ha az egyik házastárs, hűtlen a másikhoz. a vétlen fél elválhat és újra házasodhat, de a házasság kötés előtt nem engedélyezett a szexuális élet, s ez paráznaságnak számít.


(Máté 19:9) 9 Mondom nektek, hogy aki elválik a feleségétől, hacsak nem paráznaság miatt, és mást vesz el, házasságtörést követ el.”

(Héberek 13:4) 4 A házasság tiszteletre méltó legyen mindenkinél, és a házaságy beszennyezetlen, mert az Isten meg fogja ítélni a paráznákat és a házasságtörőket.

2016. márc. 23. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
64%

Nem mindegy, hogy melyik felekezetről van szó.


Katolikusoknál és ortodoxoknál a házasság szentség, ami a templomi esküvővel köttetik meg. Ha egyházi esküvőjük volt, akkor házasságtörés amit csináltok, egészen addig amíg el nem válnak (ha esetleg ortodoxok) vagy utólag nem érvénytelenítik a házasságot (amennyiben katolikusok).


Ha nem volt templomi esküvőjük, akkor az ő kapcsolatuk is egy "rendellenes" viszony, de a tietek ugyanúgy az, amíg össze nem házasodtok.

2016. márc. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Polgári esküvôjük volt,azért mentek szét,mert az asszonyka lelépett egy másik fickóval. Én utólag tudtam meg,hogy ôk papíron még házasok. És egybôl meg is írtam és be is adtam a válást. A békítô tárgyalás megvolt,utána nekünk vissza kellett menni külföldre dolgozni,de a bírónôvel úgy beszéltük meg,hogy a csaj lesz a felperes. De ô nem jelent meg a tárgyaláson. Egyébként zsidó vagyok, a párom nem az. Nem ortodox vallású vagyok,hanem a Hit gyülekezetbe szoktam járno,azt a vallást tekintem a sajátomnak.
2016. márc. 23. 10:14
 7/12 Roland G. ***** válasza:
Ahova jársz,ott keress meg egy lelkészt,és tőle kérdezd meg,majd vesd össze a Bibliával amit mond.Szerintem ez a legjobb megoldás.
2016. márc. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
noss ebben za esetben ha az asszony lelépett akkor még a katolikusok szerint sme házasságtörés (ez a kivétel), nyilván nehéz eldönteni hogy hol a határ, de Isten nem egy törvénykönyv hanem egy személy, minden esetet egyedileg tud vizsgálni, szóval nem feltétlenül kell bűnösnek érezned magad, de azért amint lehet papírozzátok is a dogot
2016. márc. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
És a párod melyik felekezet tagja?
2016. márc. 23. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Nem mindegy melyik felekezetről van szó"


A Biblia, ami Isten szava nem felekezet függő, hanem mindenkire érvényes,

ezért van ennyi "vallás" mert komolytalanul engedményeket téve értelmeznek a hívek kedvében járásához, Istentől jövő alapelveket, miközben írva van, hogy ezek halálra méltó dolgok.

2016. márc. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!