Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha szeretném gyakorolni a...

Ha szeretném gyakorolni a katolikus vallást, de annak idején a szüleim meg sem kereszteltek, akkor hogy tudnám elkezdeni a dolgot?

Figyelt kérdés
Anyai ág katolikus, de a vallást csak a nagyszüleim gyakorolták. Még gyerekként érdeklődtem a téma iránt, de a szüleim nem igazán nézték jó szemmel a dolgot (ez a kilencvenes években volt), így ez ennyiben is maradt. Most szeretném pótolni. Valaki leírná pontosan hogy megy ez?
2016. márc. 25. 15:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

első és legfontosabb lépés: ne törődj azzal a hatlamas s**rviharral amit a közeljövőben itt az oldalon adventisták ,jehovtanúi, hitgyülisek és még sokan mások rád fognak zúdítani arról hogy így meg úgy a katolicizmus, sőt mindenki más őket kivéve persze


megjegyzem szerintem is inkáb másik felekezetet érdemes választani, de nekem teljesen oké ha katolikus vagy, neked a pápai süvegen át fúj a szentlélek, max későb váltasz ha úgy van


innen folytaom mindjárt...

2016. márc. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
hm hát azt külön kérni akartam, hogy lehetőleg a válaszadók a kérdésre koncentráljanak, hiszen a gyakorlati tennivalók érdekelnek elsősorban :)
2016. márc. 25. 15:13
 3/17 anonim ***** válasza:

első válaszadó vagyok


tehát:


1: keresel egy olyan templomot ahol te jól érzed magad, mármint nem (csak) az épület szempontjából hanem hogy ott jó arcok az emberek, a pap, a "civil életben" is jól elvagy az emberekkel, esetleg vannak közös programjaitok, segítitek egymást stb stb


2: elmondod a papnak ,hogy mi a helyzet, és mi a szándékod


(1-2 pont felcserélhető, iletve csinálható párhuzamosan)


3: eljársz a már említett templomba a szertartásokra, esetleg ha kell akkor külön úgynevezett katekézisekre ahol elmagyarázzák neked az alapvető hitnézeteket és etikát, és válaszolnak a kérdéseidre


4:miután ez egy ideig így megy kereszteléssel bérmálással stb stb kereszténnyé (és katolikussá) tessznek


5: innentől fogva már mint katolikus élsz továb, de majd meglátod ;)

2016. márc. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

jut eszembe, a templomot ne feltétlenül korlátozd egy 300 éves monumentális barokk vagy gótikus épületre, lehet za a szomszéd utcában 3 éve alakult jelenleg 30 fős gyülekezet, lent a szegényesen feldíszített pincében is


nekem pl szívem csücskei az ilyen "nem is templom" templomok, és az ilyenekben álltalában sokkal jobb a közösség, mindenki mindenkije mindenkinek ,mintha egyn agy összetartó család lennének


szociális védőhálónak sem utolsó ;)

2016. márc. 25. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Gyerekként jártam utoljára templomban, és nem fogom tudni, hogy kell viselkedni, de megpróbálom azért :) Remélem senki nem fog furcsán nézni rám, ettől tartok egy kicsit, meg ugye senkit nem ismerek (az ismerőseim nagyrésze vallástalan, vagy számomra nem szimpatikus vallást követ), így kénytelen leszek egyedül menni először.
2016. márc. 25. 15:37
 6/17 anonim ***** válasza:

eleinte furcsa lesz, mert van sok gesztus, válaszos ének meg ilyenek ,de senki nem fog rád furcsán nézni (már ha jó közösségben vagy, nem házsártos öregasszonyok között), 1-2 mise után már mindenttökéletesen tudni fogsz, egyszerűen utánozd a többieket :D egy dologra figyelj viszont, mikor elindul a tömeg, hogy megegyék az ostyát, te maradj a helyeden.


pár dolog, hátha kicsit segít a kezdeti zavarodon:

-ne viselj sapkát ha fickó vagy!

-mikor belépsz az előtérben lesz szenteltvíztartó, mártsd bele a jobbkezed ujjvégeit, aztán a tabernákulum (kis szekrényecske amiben az ostyák vannak) irányába vess keresztet (homlok, has, bla váll, jobb váll)

-mielőtt belépsz a padba (majd szertartás után távozol) szintén a már említett irányba egy pillanatra ereszkedj féltérdra (jobb térded legyen fent)

-mikor felolvassák az evangéliumot a hüvejkujjaddal vess apró keresztet a homlokod, szád és szíved felett (ezt látni fogod a többiektől ,de ne mfeltétlen látod mit csinálnak a hüvejkujjukkal mert ez egy igen apró mozdulat)

-mikor a pap azt mondja "köszöntsétek egymást a béke jelével" az emberek a körülöttük lévőkhöz fordulnak, kezet fognak velük és azt mondják "békeség" vagy "béke veled" nem kell zavarbal enni, fogj kezet mintha a haver szülinapján a kocsmába érkeznél, csak most "csá bu*zi" helyett "béke veled"

2016. márc. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Ajánlom, hogy már az első alkalmak egyikén menj oda a paphoz, és meséld el neki mindezt, amit itt leírtál. Segíteni fog a beilleszkedésben, és hogy ne érezd magad egyedül.
2016. márc. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Első válaszoló, köszi a válaszokat, így már azt hiszem menni fog :)
2016. márc. 25. 16:17
 9/17 A kérdező kommentje:
Igen, a pappal mindenféleképpen szeretnék majd beszélni.
2016. márc. 25. 16:18
 10/17 anonim ***** válasza:
A "beszélek a pappal" inkább kisebb templomokban működik, ha sokan vannak a hívek akkor van fogadóórája a plébánosnak, általában hétköznap, inkább akkor keresd meg. Katekumen csoportok nálunk szeptemberben indulnak, ez szerintem elég fontos; önmagában a templomba járás nem ad át annyi információt ami elég lenne ahhoz hogy katolikusként élj.
2016. márc. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!