Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha szeretném gyakorolni a...

Ha szeretném gyakorolni a katolikus vallást, de annak idején a szüleim meg sem kereszteltek, akkor hogy tudnám elkezdeni a dolgot?

Figyelt kérdés
Anyai ág katolikus, de a vallást csak a nagyszüleim gyakorolták. Még gyerekként érdeklődtem a téma iránt, de a szüleim nem igazán nézték jó szemmel a dolgot (ez a kilencvenes években volt), így ez ennyiben is maradt. Most szeretném pótolni. Valaki leírná pontosan hogy megy ez?
2016. márc. 25. 15:04
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
A hatos jókat írt, azzal egészíteném ki, hogy ha nem voltál elsőáldozó (nyilván nem voltál) akkor ne kövesd a többieket amikor a mise vége előtt nem sokkal kimennek áldozni.
2016. márc. 25. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
ezt már írtam egy korábbi válaszban :D
2016. márc. 25. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Elnézést, figyelmetlen voltam :).
2016. márc. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Igen, erről tudtam, köszi :) nem, nem voltam.
2016. márc. 25. 17:30
 15/17 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


A mi templomunkban rendszeresen van úgynevezett alfa kurzus, éppen olyanoknak, mint te, akik érdeklődnek, szeretnék megismerni a vallást. Úgy hallottam, hogy nagyon jók az alkalmak.


Ez a templom Budapesten, a 16. kerületben van (Szent József templom), szóval eléggé kiesik, ha nem errefelé laksz, bár a hévvel kényelmesen ki lehet jönni. De talán másutt is van ilyesmi.

2016. márc. 25. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
na ez jó pl amit az előző válaszoló írt, de esetleg ha félsz egyedül menni és nincs aki menjen veled, írj ki ide gyakorira is egy kérdést, hátha valaki jár oda ahova te menni akarsz és akkor mehetsz vele
2016. márc. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Beszélj egy pappal ,katolikus ismerőssel ,vagy vallásos katolikussal.

+

Tanulmányozd a katolicizmust.


Ui: Nem vagyok se katolikus ,se keresztény.


Üdv!

2016. márc. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!