Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Honnan lehet felismerni kik...

Roland G. kérdése:

Honnan lehet felismerni kik az igazi Jézusban hívők, őt követő keresztények? (A többi lent)

Figyelt kérdés

Jézus ezt mondta a benne hívőkről:~Azokat pedig, akik hitre jutottak, ezek a jelek követik majd: az én nevemben démonokat űznek ki,új nyelveken szólnak;kezükbe kígyót vesznek fel,s ha valami halálosat isznak,nem árt nekik; betegekre teszik rá a kezüket,és azok meggyógyulnak.~

Márk 16:17-18


~Bizony, bizony mondom néktek: Aki hisz én bennem, az is cselekszi majd azokat a cselekedeteket, amelyeket én cselekeszem; és nagyobbakat is cselekszik azoknál; mert én az én Atyámhoz megyek.~János 14:12


Ha a Bibliát nézzük,akkor a hívőket ezek a jelek kell,hogy kövessék a Jézus neve által,de a legtöbb Egyházban ezeknek nyoma sincs.Vajon miért?


2015. aug. 31. 17:39
1 2
 1/19 attila antal válasza:
16%
Szerintem az egesz historia ocska suketseg.Isten nincs , az is hazugsatg , mert hat a papok ha nem nyomtattak volna egyhazi meseskonyveket ( bibliakat ) ma mivel szeditenek a sok hujet aki templomba jar es hiszi a sok hazugsagot amit neki mondanak .? Az Isten es Ordog fogalom a megtevesztes a hujek szamara, hogy azt tegyek mit a papok futyulnek nekik mert kulomben a Getto- ba jutnak. Nincs Isten , nem is volt, a papok es az allam kez a kezben kicsesznek az emberekkel .Mindketto inkasszal egy adot az altal hogy letezik .
2015. aug. 31. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
22%

Azt mondják, gyümölcseiről ismerni meg a fát.

„A Lélek gyümölcse pedig: szeretet, öröm, békesség, türelem, szívesség, jóság, hűség, szelídség, önmegtartóztatás. Az ilyenek ellen nincs törvény.” (Gal. 5, 22-23)

Tehát akinek ezek jelen vannak az életében, ő Jézus igazi követője - még akkor is, ha amúgy nem keresztény! Ha a gyümölcs jó, akkor jónak kell lennie a fának is!

2015. aug. 31. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
A Lélek öt gyümölcse a legfontosabb, mert Jézus azt is mondta, hogy valaki hiába prófétál az ő nevében vagy hiába űz ördögöt, ha Jézus mégsem ismeri.
2015. aug. 31. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 KZitus ***** válasza:

Szervusz


A közöttük lévő szeretetről lehet felismerni az igaz keresztényeket. Ezt Jézus mondta: „Arról fogja tudni mindenki, hogy az én tanítványaim vagytok, ha szeretet van köztetek” (JÁNOS 13:35).

Azok az isteni adományok, amelyel a tanítványok rendelkeztek, egy idő után elmúlt, illetve akkor, amikor kihaltak az apostolok. Erre csak addig volt szükség, ameddig elszaporodott a keresztény tanítás Krisztus halála után, és mivel azt tették amit Krisztus, könnyebben elhitték a nemzetekből való emberek, hogy ők Krisztus követői.

Az, hogz az általad idézett adományok meg fognak szünni később, arról Pál apostol írt a korintuszi keresztényeknek 1 levele 13 fejezetében

2015. aug. 31. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

2# Egy buddhistánál is megvannak ezek a gyümölcsök,mégsem Jézus követői.


3# Igen,ilyen is van,de amit Márktól idéztem,ott van a hit,vagyis a bizalom őbenne,ami teljes rátámaszkodás,az életünk ráépítése Jézusra.


4#Amit írtál az is igaz,ezzel egyetértek,de itt nem a karizmákról van szó.Amúgy meg az 1.Kor 13-ban nem írja,hogy a karizmák mikor szűnnek meg,hiszen utána is működtek,sőt az utolsó fő apostol,János halála után is.Erről az egyháztörténelem is beszámol.Visszatérve a témához,Még Luther is beszámolt arról,hogy démont űzött ki egy emberből!

2015. aug. 31. 20:32
 6/19 anonim ***** válasza:
65%

Szerinted aki démonokat űz, vagy betegeket gyógyít Jézus nevében, az igazi keresztény?


Aki hisz Jézusban, az is cselekszi majd azokat a cselekedeteket, amelyeket Ő cselekedett. De vedd le kicsit a karizmatikus szemüvegedet és lásd meg ezt is:


"Én MINDENKOR azokat cselekszem, amelyek Neki kedvesek" Ján 8:29


Tehát, aki hisz Őbenne, az mindenkor azokat cselekszi, amelyek kedvesek Őelőtte. Ettől leszel igazi keresztény, nem pedig attól, hogy sok hatalmas dolgot teszel az Ő nevében (és a végén majd esetleg kiderül, hogy nem is ismered Őt)...


Üdv.

2015. aug. 31. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 szp72 ***** válasza:

"Aki hisz én bennem, az is cselekszi majd azokat a cselekedeteket, amelyeket én cselekeszem; és nagyobbakat is cselekszik azoknál; mert én az én Atyámhoz megyek.~János 14:12"


Ezt úgy értelmezed, hogy mindig és minden igazi keresztény képes mindegyikre? Nos akkor már Pál idején sem volt mindenki igazi keresztény.


"Ám az Egyházban Isten némelyeket apostollá, másokat prófétává, ismét másokat tanítóvá tett. Adott csodatevő hatalmat, gyógyítóerőt, segítőkészséget, kormányzóképességet, különféle nyelvadományt. Vajon mind apostolok? Mind próféták? Mind tanítók? Valamennyien rendelkeznek csodatevő hatalommal és gyógyítóerővel? Mindnyájan értelmezik a beszédeket? Törekedjetek azonban az értékesebb adományokra!" (1Kor 12,28-31)


Szerintem kisebb-nagyobb gyógyulások, imameghallgatások minden felekezetben vannak. A keresztények többsége inkább az "értékesebb adományokra" törekszik, talán nem meri hinni, hogy Isten ezeket a kevésbé értékes ajándékokat is szívesen megadja. Igen a csodák hiánya vagy visszaszorulása összefüggésben állhat a kicsinyhitűséggel.


A csodatevő karizma birtoklása viszont nem jelenti, hogy valaki az "értékesebb adományokban" vagyis a szeretetben is jeleskedik. Így akár el is kárhozhat.


"Szólhatok az emberek vagy az angyalok nyelvén, ha szeretet nincs bennem, csak zengő érc vagyok vagy pengő cimbalom. Lehet prófétáló tehetségem, ismerhetem az összes titkokat és mind a tudományokat, hitemmel elmozdíthatom a hegyeket, ha szeretet nincs bennem, mit sem érek." (1Kor 13,1-2)


"Sokan mondják majd nekem azon a napon: ‘Uram, Uram! Nem a te nevedben prófétáltunk, nem a te nevedben űztünk ördögöket, és nem a te nevedben tettünk sok csodát?’Akkor majd kijelentem nekik: ‘Sohasem ismertelek titeket. Távozzatok tőlem ti, akik gonoszságot cselekedtetek!’" (Mt 7,22-23)

2015. aug. 31. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Érdekesek ezek a gyümölcsöket előtérbe helyező válaszok, de Jézus köré nem valami megfoghatatlan szellemi gyümölcsök miatt gyűltek a tömegek, hanem a cselekedetei miatt kezdtek hinni benne. Azt mondta Jézus a zsidóknak, "ha nekem nem hisztek, higgyetek a cselekedeteknek..."

A gyümölcsöknek is meg van a maguk rendeltetése, de amikor emberi lelkeket kellene megmenteni a kárhozattól és életet adni a világnak, akkor oda nem elég egy kis jótékonykodás meg nyájaskodó keresztény humanizmus. Oda valódi demonstráció kell: Isten ereje és a Szent Lélek ajándékai, amit azoknak ad akik Neki engednek.


Jézus nem arról beszélt, hogy hinni fognak az emberek és nagy ébredés lesz ha látják, hogy mennyire szeretik egymást az Ő tanitványai. Van képmutató nyájas szeretet sok olyan egyházban amelyek elforditják az embereket a hittől és kárhozatba taszitják. Az I. Kor 13. is arról beszél, hogy amikor eljön a teljesség akkor nem lesz szükség a Szent Lélek ajándékaira. Valaki szerint már eljött?


A kérdésre válaszolva:

Akik hisznek azokat tényleg követik jelek. Ez csak a szellemi keresztényekre vonatkozik. Egy testi keresztényen keresztül nem hogy Isten ereje nem fog megnyilvánulni, de ha testben éli le az életét akkor Isten országát sem örökölheti. Akit nem vádol a szive az megkapja Istentől a kérését. Vannak imameghallgatásai és jelek követik.

Egy már elköltözött evangélista mondta, akin keresztül sok nagy csoda történt, hogy nincs erő engedelmesség és szentség nélkül. Vagyis a személyes bűnök miatt marad távol Isten ereje a hivőktől. Isten országát erővel és hatalommal kellene hirdetni a világ felé. Csak emberi beszédek meg szép prédikációk nem sokat használtak eddig sem, ebben a mai nemzedékben meg főleg nem lesz ébredés anélkül. Ha a beszédben nincs kenet, akkor nem jó a kapcsolat Istennel, nincs engedelmesség és szentség.


Pál az értékesebb adományok alatt sem emberi képességeket értett. Hanem olyan nyelvi ajándékot, pl. prófétálást, amellyel olyan titkokat tud kijelenteni egy hivő egy hitetlenről, amiről az illető tudja, hogy azt csak Isten ismerheti. Ez nem erő ajándék, de jel egy kivülvalónak, hogy az illető igaz hívő, és Isten tett bizonyságot rajta keresztül, hogy vele van.

2015. aug. 31. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Te a Lélek gyümölcseit nézed le olyannal szemben, amiről Jézus világosan beszélt, hogy azoknak cselekvői egyáltalán nem törvényszerűen az ő követői????

Azért nem kis bátorság kell a Szentlelket így gyalázni és külsőleg felvett képmutató máznak beállítani.

2015. aug. 31. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Nem sokat konyitassz a szellem gyümölcseihez. A fának a gyökerén láttál már gyümölcsöt? Ennyit az itéletedről.
2015. aug. 31. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!