Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Azt olvastam, hogy a katolikus...

Azt olvastam, hogy a katolikus egyházban Jézus jelölili ki az apostolok utódait, akik a püspökök. Ez igaz?

Figyelt kérdés
2016. márc. 27. 08:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Hit kérdése...
2016. márc. 27. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Kinek a hitének?
2016. márc. 27. 09:28
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát ha igaz, akkor nem jobbak jehova tanúi vezető testületénél, akik ugyanezt állítják.


Olyan van, hogy valakit elhív és az engedelmeskedik, de ez olyan sok féle szolgálat lehet, mint égen a csillag. Szóval elhívás az tényleg van, Kinevezéről én még nem hallottam.

2016. márc. 27. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez az ún. apostoli folytonosság, amiből a katolikus egyház a maga szentségi papságát eredezteti. Nagyon lesarkítva ez annyit jelent, hogy a Jézus által kiválasztott apostolok utódai a püspökök, ők rendelkeznek a papsággal járó összes hatalommal. Hit és erkölcs dolgában tanítók, iránymutatók illetve ezen jognál fogva többek között a presbiterek felszentelésére és irányítására jogosultak.


(Ezt a folytonosságot persze lehet vitatni.)

2016. márc. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Megszabadulásomkor elárasztotta tudatomat a béke a csend és ebből a csenből kristály tisztán Hallottam h a fülembe súgja valaki, hogy 12. Julianna ha nem ateista nagyobb hülyeségekben is hisz. Csak az populáris. Ha The Rock azt állítaná az összes angyal meglátogatta, Julianna elhinné. Julianna ilyen. Neki kell a csorda az önálló véleményhezz. Isten báránya csak az ego hitetlenség és a sok tv.... Julianna remélem nem lesz gyereked mert csak a mocskot szülitek a földre
2016. márc. 27. 14:22
 6/6 szp72 ***** válasza:
100%
Jézus jelölte ki az apostolait, az apostolok pedig az utódaikat, akik a püspökök.
2016. márc. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!