Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nem nevezik meg az...

Miért nem nevezik meg az emberek Istenüket?

Figyelt kérdés

Pál azt mondja "2Kot 4:4-ben.E világ Istene megvakitotta a hitetlenek elméjét,hogy a Krisztusrol,az Isten képmásárol szóló dicsőséges jó hír világossága ne ragyoghasson át"(Itt az Ördög szerepel 'istenként':vesd össze még 1Janos5:19 .Jel:12:9.

Még vannak istenek Indiába minden falunak egy.Pld:Jehova,Szaturnália,Zeusz,Mólók,stb.Jézus is imádkozott Ő megnevezte az Atyát.



2016. márc. 28. 08:10
1 2 3
 1/23 Alain Delon ***** válasza:
Indiában Jehova, Zeusz?
2016. márc. 28. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Nem azt mondtam:azt mondtam Indiába minden falunak van egy istene.

Azokivül sok Isten van a világon példának egy párat megemlitettem,ha nemmondod a nevét,kihez imádkozol,a sokközül melyik halgat meg?

Persz Jehova Indiában is van mert ott is vannak imádoi.

2016. márc. 28. 08:36
 3/23 anonim ***** válasza:

10 parancsolatban benne van.

Miért? Félelem, tisztelet.

2016. márc. 28. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Biblia azt mondja"Aki az én nevemet kéri segítségül megtartatik"

Hogy kérjük a nevét ha nemmondjuk ki?

2016. márc. 28. 09:18
 5/23 anonim ***** válasza:
47%
Az is benne van, hogy hiba ne vedd a szádra, csak, ha fontos dolgod van vele. Csak úgy ne említsd meg. Ne káromold. Ez annyit jelent, hogy apró dolgokat ne kérj tőle, amit magad is megtehetsz, inkább erőt kérj, hogy végig tudd csinálni. Ne kérd, hogy jó legyen a dolgozat, mert az nem rajta múlik, hanem csak rajtad.
2016. márc. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

"Indiába minden falunak van egy istene."


Ezt sürgősen felejtsd el, mert nem így van. Ha érdekel, akkor pár perc alatt magad is utána járhatsz. (Google)


"Itt az Ördög szerepel 'istenként'"


Olvasd el még egyszer. Szó sincs itt ördögről, arról van benne szó, hogy Krisztus az Isten képmása.

2016. márc. 28. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Ha a 2Kor:4:4 Itt azt irja e világ istene megvakitotta a hitetlenek elméjét.

Aki a hitetlenek elméjét megvakitotta az az ÖRDŐG .Es azért vakitotta meg,hogy a Krisztusrol szóló jo hir világossága ne ragyoghasson át.Ez egyértelmü.

Remélem nem ugy hiszed,hogy Jézus vakitotta meg a hitetlenek elméjét,ugy irja "e világ Istene".

Jézus azt mondta a Jánnál "Ime jön a világ Istene de énbennem nincs semmije"na eről beszél 2Kor :4:4.

Az indiai Istenekre majd később.

2016. márc. 28. 10:26
 8/23 Roland G. ***** válasza:
77%

Én Atyának szólítom,mert apa-fiú viszony van köztem és közte.Nem a személynevén hívom-ami JHWH- hanem Atyámnak,mivel természetes szinten sem szólítom édesapámat a nevén,hanem azt mondom neki:apám!

Jézus mindig Atyámnak szólította,és amikor az imáról tanított,szintén azt mondja,hogy Atyának szólítsuk Őt.Az egyetlen alkalom,amikor Istent nem Atyámnak szólította,amikor kereszten volt,hogy te és én Atyámnak szólíthassuk meg!

János 1:12 ~Valakik pedig befogadák őt, hatalmat ada azoknak, hogy Isten fiaivá legyenek, azoknak, akik az ő nevében hisznek~

Róma 8:15-16 ~ Mert nem kaptatok szolgaság lelkét ismét a félelemre, hanem a fiúságnak Lelkét kaptátok, aki által kiáltjuk: Abbá, Atyám!Ez a Lélek bizonyságot tesz a mi lelkünkkel együtt, hogy Isten gyermekei vagyunk.~


Aki befogadta Jézust,az Isten gyermeke, a fiúság szelleme van benne,Istennel apa-fiú kapcsolata van,s ezért én amikor imádkozom,így kezdem:Atyám

2016. márc. 28. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 Ozmium42 ***** válasza:
Amikor a próféta egy hangot hall, aki a teremtő istenként mutatkozik be, honnan tudja, hogy nem csak valami utolsó ördög trollkodik vele?
2016. márc. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Ezért van az,hogy amikor imádkozol Istened nevét kimondani.
2016. márc. 28. 12:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!