Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nem nevezik meg az...

Miért nem nevezik meg az emberek Istenüket?

Figyelt kérdés

Pál azt mondja "2Kot 4:4-ben.E világ Istene megvakitotta a hitetlenek elméjét,hogy a Krisztusrol,az Isten képmásárol szóló dicsőséges jó hír világossága ne ragyoghasson át"(Itt az Ördög szerepel 'istenként':vesd össze még 1Janos5:19 .Jel:12:9.

Még vannak istenek Indiába minden falunak egy.Pld:Jehova,Szaturnália,Zeusz,Mólók,stb.Jézus is imádkozott Ő megnevezte az Atyát.



2016. márc. 28. 08:10
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:

20-nak:Te ugy mondod ahogy akarod,Isten az embert szabadakaratra teremtette.


De szeretném tudni a véleményed,hogy magyarázod a/János 17:6...2Mozes 6:3...Zsolt 83:18,19.

2016. márc. 29. 21:19
 22/23 szp72 ***** válasza:

Tudtommal minden ember megnevezi az istenét, s természetesen a keresztények is megnevezik az Istenüket. Istennek sok neve van, sőt maga az "Isten" szó így nagy betűvel is egy név, ahogy az Úr, a Teremtő, a Mindenható, az Örökkévaló, stb. Én leggyakrabban Atyámnak hívom, mert ez a legbensőségesebb, s mert ezt tanultam Jézustól.


Tudatában vagyok, hogy Isten leggyakoribb neve az Ószövetségben Jahve volt, amit kicsit tévesen Jehovának is lehet ejteni. Én felvállalom ezt a nevet is, szó sincs arról hogy ezt szégyelleném vagy direkt nem használnám. Keveset használom ez tény, mert történetesen így alakult a szokás, ugyanis már se Jézus, se az apostolok, se az Újszövetség egyáltalán nem használta.

2016. márc. 31. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 Sanyji ***** válasza:

A kérdezőnek:

János 17,6:"Kijelentettem a te nevedet az embereknek, akiket nekem adtál a világból. A tieid voltak, és nekem adtad őket, és ők megtartották a te igédet.

A név, amire itt Jézus utalt teljesen világosan az, hogy Atya.

Máté 6:9 "Ti tehát így imádkozzatok: Mi Atyánk, aki a mennyekben vagy, szenteltessék meg a te neved"

Úgy vélem ez egyértelmű.


2Mózes 6,3:Ábrahámnak, Izsáknak és Jákóbnak úgy jelentem meg mint mindenható Isten, de az én Jehova nevemen nem voltam előttük ismeretes.

Eredetiben ez YHWH. Valójában a Károliban használt Jehova úgy tudom helytelen igealak. Jahve, Adonáj, Elohim,Örökkévaló, Mindenható, ÚR, ez mind az egyetlen igaz Istenhez köthető. Egy az Isten, számomra nincs más rajta kívűl és igazából nincs is. Ez az Igazság.

Sajnos nem vagyok még eléggé bölcs és gazdag az ismeretekben, hogy kifejtsem ezt a témát teljesen érthetően, de tisztában vagyok a lényegével. Ismerem valamilyen szinten az URat és hálás is vagyok ezért Neki! Isten végtelen és az, hogy többet és többet mutasson nekünk magából, növekedjünk az Isten-ismeretben az sose ér véget.

Zsoltárok 83:18 (83:19) nyilván ugyanez.

2016. márc. 31. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!