Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nem nevezik meg az...

Miért nem nevezik meg az emberek Istenüket?

Figyelt kérdés

Pál azt mondja "2Kot 4:4-ben.E világ Istene megvakitotta a hitetlenek elméjét,hogy a Krisztusrol,az Isten képmásárol szóló dicsőséges jó hír világossága ne ragyoghasson át"(Itt az Ördög szerepel 'istenként':vesd össze még 1Janos5:19 .Jel:12:9.

Még vannak istenek Indiába minden falunak egy.Pld:Jehova,Szaturnália,Zeusz,Mólók,stb.Jézus is imádkozott Ő megnevezte az Atyát.



2016. márc. 28. 08:10
1 2 3
 11/23 KZitus ***** válasza:
16%

Szia


De, Jehova tanúi megnevezik Istenüket, és szüntelenül vele, róla beszélnek. Ez öszhangban van a jövendőléssel, Mikeás próféta szerint Jehova mai népének is: „minden nép a maga istenének nevében jár, mi pedig Jehovának, a mi Istenünknek nevében járunk időtlen időkig, sőt örökké” Mik 4:5.

Hozzá imádkozunk, és az Ő Királyságát hírdetjük. Benne reménykedünk, és minden ügyes-bajos dolgainkat elé tárjuk:-)

2016. márc. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
62%
Amikor írták a Bibliát, akkor a neved kifejezés a személyre utalt. A szenteltessék meg a te neved magyarul legyen szent a személyed. De mindegy, mert te kérdező jehova tanúja vagy és csak kötözködöl a szervezeted hamis tanításai mögé bújva. Mellesleg Jézus nem mondhatta ki a jehova szót, mert az a szó csak ötszáz évvel később keletkezett. De aki egy kitalált névbe kapaszkodik, az nem ismeri azt, akit kellene: Jézus Krisztust. Sajnállak, de már nem érdekel, hogy hazugságban vagy, mert ez a te döntésed volt.
2016. márc. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

Itt az oldalon ebből a néhány feleletből azt szürtem le,hogy nagyrészt az ismeretük alapján nemismerik a nevét,nem merik kiejteni.

Egyesek ragaszkodnak a tizparancsolathoz."Isten nevét hiába nevegyed"Itt nemlátok olyat,hogy ne ejtsd ki.Ez eleve egy téves felfogás.A tízparancsolat félre magyarázása.

Akkor miért mondja Isten"Aki az én nevemet kéri segítségül megtartatik".Ebből következik,aki nem kéri az Ő nevét segítségül az ellenkezője történik vele.

En ugylátom az emberek tagadják,nemtudják,nemakarják,nemérdekli,felnek az emberektől kiejteni,mitől félnék?Embertől félnék?Nem Istentől kellene félni,hogy szegyelem az Ő nevét.Hát miért nem szégyelem elfogadni amivel fentart minket?Miért nem szégyelem a megváltást,Ő küldte el az Ő Fiát?

Miért felejtette az emberiség Isten nevet el?.Mert hajlando szolgálni az ellenségét.

Hogy milyen Istenek előbb es utóbb a neve?

Jézunak is előbb Immanuel volt,Ábrahám,Sára,Pál stb.

Ezen az oldalon KZitust találtam a legöszintébnek Istene iránt mert a hangvetelből látszik,hogy amit ir azt éli is,Isten az élete része.

2016. márc. 28. 16:42
 14/23 A kérdező kommentje:

12-nek:Köszönöm a sajnálatodat különösen ezzel a hagvétellel,én is viszont sajnállak.

Azért megkérdezném a János .17:6 hogy magyarázod itt is személyre utal? 83:17,18,19 2Mozes 6:3 stb.Tudom,hogy mindent kiforgadsz már a hanvételed mutatja.

Akkor megkérdeznélek a pokoltüz,háromság,szent Antal,pulgatorium,tistutotüz,lélekvándorlás.Ezek hányba kerültek be a bibliába,mert nincs benne,meghamisitva Isten szavát.

Ez csak egy néhány százaléka a helytelen gyakorlatnak mert a tulzott Mária imádatnak se örül Mária mert az megy bálványimádatba.

A kérdésre térve Mindennek van neve ,még a gyilkosnak is de a Teremtőt névnékül hagytad.Azt a navet Ő szerezte magának a 2Moz.6:3 szerint."Abrahának,Jákobnak es Izsáknak ugyjekentem meg mint felséges Isten de az én Jehova nevemen nem voltam előttük ismeretes.

Ezt is kilehet forgatni mint bármi mást de az igazság az igazság marad

2016. márc. 28. 17:39
 15/23 anonim ***** válasza:
0%
ősi biológiai ösztön h a tisztelt dolognak nem mondják ki a nevét, pl magyar nyelvben farkas, szarvas
2016. márc. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Jahve!

2016. márc. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

15-De pontoson Isten nevét amikor a fentiekben is idéztem ő bejelentette a nevét Abrahánnak,Jakobnak es Izsáknak.Ezékielnél azt módja "aki az én nevemet kéri segítségül megtartatik" Ez nem szokás dolga,kimondja,hogy használni az Ő nevét. Értelemszerűen a név azért van,hogy használjuk,hanem miért a név.

De Mindennek neve van a megkülönböztetés végett meg a kutyának is.Ő nem azt mondja a tizparancsolatban nehasználjuk a nevét azt mondja"hiaba fel ne vedd".De az imádatban igen mert a sok Isten közül kihez szólsz ha nemmondod a nevét.Vagy egyáltalán ki halgat meg.

Egyszerü a megértés! /Az mellet,hogy egy nemlétező tisztitotüzet megmagyarázni...

2016. márc. 28. 21:58
 18/23 anonim ***** válasza:
Ezért hívjuk magyarul istent Istennek és nem mondjuk Tótpistikének, egy tulajdonsága alapján nevezzük meg. Ha jól tudom a zsidóknál is a jehova főnév istent jelent.
2016. márc. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

18-nak:Isten egy funkció,a Jehova az név...Mint bemész az elnökök tanácsába es azt mondod az elnök jőjön ide,erre megkérdezik melyi es azt mondod István es ekkor derül ki kit keresel. Jezusnál is Kristus(felkent).név es funkció.

De ugyis aki tagadja Isten nevét minden körmönfont dolgot kitalál es még egyesek hamisan a Bibliából próbálkoznak sikertelenül alátámasztani.

2016. márc. 28. 22:47
 20/23 Sanyji ***** válasza:

Kedves kérdező!


Ő az Atya, én így szólok hozzá. Mennyei Atyám. Mindig a Názáreti Jézus nevében kérek tőle és adok Neki hálát.

János 15,16:

Nem ti választottatok engem, hanem én választottalak titeket, és én rendeltelek titeket, hogy ti elmenjetek és gyümölcsöt teremjetek, és a ti gyümölcsötök megmaradjon; hogy akármit kértek az Atyától az én nevemben, megadja néktek.


János 8,42:

Jézus így szólt hozzájuk: "Ha az Isten volna a ti Atyátok, szeretnétek engem, mert én az Istentől indultam el, és tőle jövök; nem magamtól jöttem, hanem ő küldött el engem.


Remélem Jézus szavai meggyőztek a helyes értelmezésről. Áldjon az ÚR!

2016. márc. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!