Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha menedéket veszek a buddhizm...

Ha menedéket veszek a buddhizmusban lehetek keresztény? Bérmálkozhatok meg ilyenek?

Figyelt kérdés

2016. ápr. 3. 09:16
 1/8 anonim ***** válasza:
37%

Alap fogalmak:

Keresztény az, aki Krisztus követő. Egyedül ő az üdvözítő, ő adja a békét is a szívbe hit által. Ha nincs hit, akkor nem is keresztény.

Bérmálkozás csupán egy bizonyos felekezetben van és az a felekezet nem egyenlő a kereszténységgel, csupán csak egy felekezet a kereszténységen belül.

2016. ápr. 3. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Nem, de buddhista az igen.
2016. ápr. 3. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Kakatolikus lépcsőket végig járhatom, ha elötte menedéket vettem a buddhizmusban?
2016. ápr. 3. 09:24
 4/8 anonim ***** válasza:
47%

Járhatod. Bérmálkodhadsz is. Ha hiszed, hogy Jézus a Krisztus, és követed Őt, lehetsz keresztény - és létszemléleti kérdésekben buddhista. Tudok ilyenekről, jól működik. Ha hiszed, a nagyon szép áldozás előtti imát, akkor áldozhatsz.

[link]

*

Hiszem, Uram, és vallom, hogy te vagy valóban Krisztus, az élő Istennek Fia, ki a világra jöttél üdvözíteni a bűnösöket, akik között az első én vagyok.

A te titkos vacsorádnak részesévé fogadj ma engem, Istennek Fia: mert nem mondom ki ellenségeidnek a titkot, sem csókot nem adok neked, mint Júdás, hanem mint ama gonosztevő, megvallak téged: emlékezzél meg rólam, Uralkodó, midőn eljössz a te országodba! Emlékezzél meg rólam, Szent, midőn eljössz a te országodba! Ne váljék, Uram, ítéletemre vagy kárhozatomra a te szent titkaidban való részesülés, hanem testem és lelkem meggyógyulására.

Hiszem, Uram, és vallom, hogy ez, amiben részesülök, valóban a te valóságos és legtisztább tested, s a te valóságos, elevenítő véred. Kérlek, add, hogy ezeket méltóan vegyem magamhoz bűneim bocsánatára és az örök életre. Ámen.

(Aranyszájú Szent János)

2016. ápr. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
32%

NEM


a keresztény egy agresszív brutális, intoleráns vallás

semmit nem tűr meg ami nem a könyvecskéjük szerint van

bocsi elolvastam de nem tudom idézni pontosan


"ne legyenek hamis isteneid" ez annyit jelent ha más a véleményed máglyára mész vagy hogy megtisztítsák a lelked kínhalálra ítél


a buddhizmussal jobban jársz annak a történelmét nem vér szegélyezi


egy gondolkodó ember

2016. ápr. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha elfogadod Jézust és az ő tanítása szerint szeretnél élni ezentúl, akkor lehetsz keresztény. Az nem kizáró ok, hogy korábban milyen vallást követtél.
2016. ápr. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Az egy igaz Isten aki teremtette az eget és a földet ő szeret téged akárki is vagy és akárhol találtál menedéket akkor is ő nem ítél el téged akárhol is vagy.
2016. ápr. 4. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Szilárd47 ***** válasza:

Igazi keresztény nem. Látszatkeresztény igen.


Én vagyok az út, az igazság és az élet. Senki sem jut az Atyához, csakis általam” (János 14:6).


Rajtad múlik, hogy elfogadod-e vagy sem. Utóbbi esetben a kereszténység alaptanitását vonod kétségbe, tehát nem lehetsz igazi keresztény.

2016. ápr. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!