Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikusok, Ti hogyan tud-ját...

Katolikusok, Ti hogyan tud-játok összeegyeztetni a vallásotokat, hiteteket azzal a sok rosszal, amit az Egyház tett, tesz (keresztes hadjáratok, inkvizíció, pedofília)?

Figyelt kérdés
Nem provokálni akarok, hívő vagyok, katolikus, és egyre nehezebben tudom teljesen átadni magam ennek az ilyen dolgok miatt.
2016. ápr. 5. 20:19
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
63%

Végtelenül egyszerű. Ők is halandó emberek és ők sem tökéletesek.


A történelmi eseményekről nem nyitnék vitát, mert nem éltem abban és utólag mindig könnyű vádaskodni.

2016. ápr. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
78%

Üdv kedves kérdező, az a baj, hogy ez a téma nem annyira egyszerű, mint amennyire a legtöbb újonnan alakult szekta állítja, a Katolikus Egyházban is úgy ahogyan minden máshol ahol emberek vannak, vannak olyanok akik gonoszul cselekszenek, ez nem csak szervezeti ha nem egyéni szinten is így van, rá lehet fogni ahogyan sokan teszik az Egyházra a népirtásokat, csak éppen azt felejtik el, hogy a legtöbbet olyan Katolikus szélsőséges szekták kezdeményezték, akik önálló Krisztus szeretetével ellentétes tanításokat képviseltek. Azt írod, hogy nehezebben tudod e miatt átadni magad a hitednek, kérdezem én azért, mert mások rossz döntést hoztak? Én nem is vagyok Katolikus, de rengeteg minden köszönhetünk a Katolikus Egyháznak, sokkal több jót, mint amennyi rosszat fellehet róni, amit valóban ők követtek el. Természetesen mielőtt valaki felháborodna, senki sem tagadja a mészárlásokat, amiért már elég sokszor bocsánatot kért az Egyház.


Kedves kérdező ne érezd magad azért rosszul, mert más gonoszul cselekedett abban az Egyházban ahol éppen vagy, nagyon egyszerű a séma, te viselkedj máshogy, légy a fény a sötétségben, és tedd példa mutató életeddel egyértelművé a közöledben élők között, hogy Isten félő, jóságos Katolikus vagy, ennyire egyszerű. Isten áldjon.

2016. ápr. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
26%

úgy mint elhinni hogy egy érintetlen nő gyermeket szül akit majdan keresztre feszítenek és az ő nevében fizetünk 10eset majd később adót


sehogy

2016. ápr. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
81%

# 3


A kérdés katolikusoknak szólt, nem trolloknak.

2016. ápr. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
32%

kedves 4 es

nem troll vagyok hanem gyermekkoromban rám erőltették mint mindenkire aki vallásos, csak van akinek időközben kinyílt a szeme


az egyház szemében katolikus maradtam hisz mint minden szekta ez sem engedi el a "nyáját" erőlteti ha akarod ha nem

2016. ápr. 5. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
89%

én 18 évesen lettem keresztény, engem tiltottak a vallásosságtól, a legtöbb keresztény haverom is ateista közegből származik, szóval ez a mindenkibe bele eröltetik a mindennapi tapasztalattal durván ellenkezik


én nem vagyok katolikus, de ha az lennék az ilyesmi engem nem zavarna, mert minden ideologia esetében el kell választani az elméletet a gyakorlattól amit megront az emberek "rosszabik természete" (most ezt senki ne vegye valami pszichológiai vagy filozofiai meghatározásnak, csak így jutott eszembe) én hiszek a liberális és a baloldali eszmékben is, és ezt meg tudom tartani annak ellenére, hogy a szabadság és egyenlőség nevében mi történt a francia forradalom alatt ami "felfalta gyermekeit" vagy akkor már a szociális-baloldali érzékenység (amit egyébként sokszor a katolicizmus is képviselt) sem tarthatatlan mert ennek a radikális kísérletei a kommunista diktatúrákba torkollottak, hazafias embernek tartom magam a nyilas rémuralom ellenére


és ezeket még nagyon hosszan sorolhatnám, a katolikus egyház pedig már elhatárolódott, bocsánatot kért stb stb, megtette azokat a lépéseket amiket pl a németek is, ah ezek után nem azonosítjuk őket hitlerrel akkor a katolikus egyházat se azonosítsuk az inkvizícióval ,annak ellenére sem, hogy vannak a mai napig botrányok ,hiszen Németországban is van a mai napig szélsőjobb


vagy ilyen alapon ha találunk egy korrupt rendőrt, egy embert aki úgy bűnöző ,hogy a bűnözés legádázabb ellensége kéne legyen, akkor már hülyeség az egész rendőrség, ne is legy ilyesmi?


A katolikus egyháznak van egy hitelesebb és azonosulhatóbb oldala is, arról se feletkezzünk meg, a máltai lovagokról, a karitasról, Böjte Csabáról, Kalkuttai Terézanyáról, és a napjainkban különösen aktuális fekete ruhás nővérről, a hívő katolikus Sándor Máriáról


de akár vissza is mehetünk assisi ferencig, dialógus gergelyig, és még nagyon hosszan sorolhatnánk


nem vagyok katolikus, sőt szerintem ha valaki keresztény akar lenni akkor a "hagyományos felkezetek közül" a katolikus a legkevésbé ideális, de nem azok a dolgok teszik a katolicizmust (legalábbis bizonyos részét) antipatikussá amiket felsoroltál

2016. ápr. 5. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
61%

Nem vagyok keresztény, de én úgy gondolom, hogy ehhez a hitnek semmi köze. Minden rossz, amit az egyház nevében tesznek, szóval annak valójában semmi köze az egyházhoz, csak kell egy támogató hatalom, aminek a neve alatt úgy érzik, megtehetik ezeket a nagyon is önző, emberi gondolkodásra valló cselekedeteket.

A keresztes hadjáratok például kívülről hogy is festettek? Isten nevében visszafoglalni a Szent Földet. Aha, és közben legyilkoltak mindenkit, aki az útjukban állt, maguknak úgy magyarázva, hogy ez szent cselekedet. (És mi van azzal, hogy "Ne ölj!"? Ugye?) És a többi.


Engem inkább az zavar, és ez már kicsit off, hogy engem, aki nem vagyok keresztény (afféle pogány inkább) sokan elítélnek, mert ha nem vagyok keresztény, nem is tudok úgy élni. Pedig én sosem kényszerítettem az akaratom másokra csak azért, mert személyes véleményem vagy neveltetésem szerint ez "Istennek tetsző". Bár nem tudom, hogy a pedofil papok mivel magyarázzák. De valószínű, nekik nem kéne papoknak lenniük, mert már beleőrültek abba, hogy nem lehetnek nővel. (Gondolom én, ez nem tudományos magyarázat). De nagy valószínűséggel lelkibetegek vagy pedig gyermekkorukban nagy traumát élhettek át. (Ez már nem vallás téma.)


Most egy fikcionális példát tudok hozni. Van egy regény, mondjuk, hogy ponyva, mert semmiképpen nem szépirodalmi. Ebben a regényben a jó isteneinek nevében lovagrendet alapítanak, és simán megölik a semlegesség isteneinek híveit a jó isteneinek nevében. A sötétség isteneinek híveit pedig nyilvánosan végzik ki a fővárosban, szintén a jó isteneinek nevében. A könyvben elhangzik, hogy a jó istenének csupán egyetlen igaz papnője maradt, egy nő, aki aki maga is kételkedik ezen dolgok helyességében, és csak szeretni és segíteni tud. A könyv végén az istenek tengerbe süllyesztik a várost.


Visszakanyarodva a kérdéshez. Te arról nem tehetsz, hogy az emberek önző dolgaikat a hit elé helyezik. Nehéz persze, ez az egyik ok, ami miatt kétkedő vagyok, nem pedig keresztény.

2016. ápr. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
55%

A keresztes hadjáratok az Egyház védelmére indultak.

Az inkvizíció is az Egyházat védte, ma már elfogadhatatlan eszközökkel. De Isten számára is a cél szentesíti az eszközt. Mit lehet akkor várni az Egyházától?

A pedofíliára nincs mentség, de az nem az Egyház szervezése.

2016. ápr. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
46%

Az inkvizíció is az Egyházat védte,

mitol is vedte? vagy akkoriban vedelemnek hivtak a kegyetlen kinzasos hitteritest?

2016. ápr. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
79%

A középkorban nem létezett vallási és lelkiismereti szabadság, hanem erős türelmetlenség jellemezte azt a korszakot.


Aki a hatalomra került, az nyomást gyakorolt másokra, legyen az katolikus, protestáns vagy ateista [ez utóbbi két irányzatra is van példa. Bizony ám]. Arról nem is beszélve, hogy az az inkvizíciós történeteket már beszőtték a legendák, így mostanában olyan dolgok is terjednek, ami nem igaz, hanem kifejezetten fals állítás. Az Egyház - azért, ami igaz - mindig is vállalta a felelősséget, lásd a pápai bocsánatkéréseket. Azt viszont sosem hallottam még, hogy a protestánsok vagy az ateisták bocsánatot kértek volna azért a türelmetlenségért, amit a reformáció után, illetve a Francia forradalom idején tettek.


A pedofília meg egy olyan dolog, hogy az Egyház mindig is elítélte, sosem azonosult vele, és elítéli ma is.

2016. ápr. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!