Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikusok, Ti hogyan tud-ját...

Katolikusok, Ti hogyan tud-játok összeegyeztetni a vallásotokat, hiteteket azzal a sok rosszal, amit az Egyház tett, tesz (keresztes hadjáratok, inkvizíció, pedofília)?

Figyelt kérdés
Nem provokálni akarok, hívő vagyok, katolikus, és egyre nehezebben tudom teljesen átadni magam ennek az ilyen dolgok miatt.
2016. ápr. 5. 20:19
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
56%

Dante: Csak eppen az a baj,hogy a katolikus vallás dicsekszik es örvend a nagy règisègnek,visszamenve szent Pèterig,ami nem igaz.Amikor a règisèggel dicsekszik a benne lèvő rosszat nem emliti meg,ha csak harapofogoval nem huzzàk ki belőle.

Nèha tagad,ködösit,nem emlèkszik,most mind te is Dante,hogy mind nem is lehet igaz csak idők soràn hozzà tettek. De azt te se mondod amik a kuliszàk mögött törtèntek azok mèg titkok.

Szèp gesztus volt a bocsànat kèrès a pápátol,de sajnos a sok kivègzès az inkvizicioban kinzàsokon es a hozzàtartozokon nem segit.De segitettvolna a biblia őszinte tanulmányozàsa es gyakorlatba tètele.De pontosan ezèrt kellett meghalniuk.

Ez tèny es törtènelem,nemmoshassa le magárol amikor a regisègèt emlegeti.Van a keresztes hàboru,tudom sokan megprobàlyàk magyaràzni,de ,hogy emberek tömege meghalt azt egy keresztèny nem szabad meg magyaràzza.

2016. ápr. 10. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
58%

@23:03-as Tanú,


Akkor tisztázzuk a dolgokat.


1. De bizony a katolikus vallás vissza tud menni Szent Péterig, amit jelez az is, hogy Rómának kezdettől fogva primátusi tekintélye van. Ehhez nem kellene mást tenned, csak előszedni az ókeresztény dokumentumokat. Abból világossá válhatna előtted az is, hogy Róma már az 1. században is beleszólt más gyülekezet ügyébe, amit értelemszerűen csak akkor tehetett meg, ha primátusi tekintéllyel rendelkezik. A 2. században Szent Ireneusz meg már úgy beszél Rómáról, mint amelyikkel minden egyháznak egységben kell lennie a nagyobb tekintélye miatt. Szóval Róma első volt az elsők között, és ma is az.


2. Az Egyház bűneire való hivatkozás egy tipikus fegyver az ellenzők kezében, amivel azt gondolhatják, hogy ki tudják mutatni annak hiteltelenségét. Ez azonban nem igaz. Isten esetében az Ő népének a bűnei nem befolyásolják annak választottsági státuszát. A zsidó nép bűnt-bűnre halmozott, de Isten mégsem bontotta fel velük a szövetségét. Azt a zsidók tették, amikor megtagadták Jézust. Másképp mint azt hiszem már mondtam: Az Egyház vállalja a felelősséget azért, amit tett, viszont a kifejezetten antikatolikus állításokért, ami nem igaz, csak megpróbálják az Egyházra kenni, nem kell vállalnia.


3. És ezúton szeretnélek téged megkérni Tanú, hogy most már a saját házad portáján sepregess, hidd el, van mit! Az Őrtorony szervezet ugyanis egyáltalán nem mentes a bűnöktől. Ott van a tárgyalótermi hazugság, a molesztálási botrányok, a hamis, világvége jóslatok, vagy éppenséggel az a borzalmas tény, hogy az Őrtorony vér-fóbiája miatt [ami a Szentírás téves értelmezésén alapul] több Tanú is az életét vesztette. Bizony emberek haltak meg a hamis tanításaitok miatt, ráadásul az nem a középkorban volt, tehát még a kor barbárságára sem tudod fogni. Nem tudom, hogy ezekért a dolgokért bocsánatot kértetek-e. És ezek után vádolod Rómát?


Ha igen, akkor ezen gondolkozz el:


"Miért látod meg a szálkát embertársad szemében, amikor a magadéban a gerendát sem veszed észre? Hogy mondhatod embertársadnak, hogy hadd vegyem ki a szemedből a szálkát, amikor a magad szemében gerenda van? Képmutató! Előbb vedd ki a gerendát a saját szemedből, s akkor hozzáláthatsz ahhoz, hogy kivedd a szálkát embertársad szeméből!" (Mt 7,3-5)

2016. ápr. 11. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
16%

11-es vagyok

Dantenak:Honan ez a titulus,hogy tanu vagyok?

Tovàbbà egy èvezred soràn hány vallàs vàlt le a kv.-tol,es hogy telt az idő es vàltak le,ugy tisztàbb erkölcsi àllapotba kerültek:igy reformàtus,majd evangèlikus,unitàrius,babtista,pünközsdista,hitgyüli,Jt,stb. Ezek azèrt vàltak le mert a katolikus vallàs nem közösitette ki a nagyobb bünt elkövető tagokat!

-Ha màr megkaptam ezt a titulust,utànanèztem es Jehova tanui az 1940-1945-ig 4620 szemèly halt meg azèrt mert nem fogtak fegyvert embertàrsaik ellen,addig amig a katolikus lőtte a katolikust.

Ès most őket tetted be a bejegyzèsedbe bünbaknak,hogy megvezesd az olvasot.De,hogy tudd az olvasok màr tisztàban vannak a vallàsokkal es igy magadat ègeted be.

Ugya is egy 180 fokos fordulattal probàlod tiszàra mosni azt amit,te is igazsàgosan kène kezely.

Ès most kivennèm a gerendàt a bal szemedből,hogy tükörbe làssad a jobb szemedbe a szálkàt.


A" zsidó nèp bünt-bünre halmozott de Isten mègse bontotta fel velük a szövetsèget"irtad.

Jèzus kivègzèsètől Isten megszakitotta a szövetsèget az Ő nèpèvel es Jèzus ezèrt kellett Ujszövetsèget bevezessen az övèivel.


"A katolikus vallàs vissza tud menni szent Pèterig mert Romànak kezdettől fogva primàtussa volt"

Ez ismèt egy nagy fordulat mert akkor vègeztèk ki Jèzust.Akkor a katolikus vallàs èrttelemszerün bünrèszes volt Jèzus halàlàban.


Itt ismèt a tanukra tereled a figyelmèt az olvasonak,gondolva igy jobban èrvènyesülsz.Lehet.

-Ők sepergessenek az ők kapujuk előtt,mint minden vallàs ezt szeretnèk tenni,remèlem teszik is.

De en ,hogy mondhatom valaki seperje ujra a kapuja elejèt mikor èn nemtudok bemenni a kapuman a szemèttől?


Ha màr szobahoztad az Őrtornyot,azt egy Tanu se szègyeli,csak neferdisd el.Csak az a bajod,hogy sok sebre ràteszi a kezèt es ez neked fàj,pedig egyszerübb volna beismerni es igy letudni a hibàkat.Ezèrt vannak kiközösitèsek amit a Kv.nem nèz jó szemmel."Pedig Pál azt mondja az olyanokkal mèg csak ne is egyetek"


Te egy ügyvèd formàjàba vèded a vèdhetetlent,mellőzve a szentirãst.De azt tudjad,hogy egy törvènytelenül eljàrt embernek ügyvèdje,rèszben azonosul az ügyved azzal.


Mert ha a pedofiliàrol beszèlünk,mert ez tèny.Tegyük fel,hogy egy eset, es megtörtènt de az USA-ban 24000 ezer eset es ezeket ahelyet kiközösitettèk volna,áthelyeztèk a màsik közsègbe.

Tul sok elkövetett hiba van a Kv.-an az oldal nem birnã el ès annyira ismered a törtènelmet helyedben egy párat elmondanèk.

Külömben nemharakszok.Tisteletem.

2016. ápr. 11. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:

nemár, ezt a beszélgetést is szétoffolja egy tanú?


Dante-val értek egyet, a történelemtudomány és a mezei logika is az ő véleményét igazolja

2016. ápr. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:

12-nek:"Ha Jehova Tanúi 125 eve vannak akkor a középkori barbárságra nemhivatkozhatnak" mondod te:Nem is hivatkoznak nem is fognak,mert cak az igazat mondják.

De azt se mondják,hogy isz.325 helyet időszámításunk előtről beszéljenek,ha nem igaz.Mert a Kv.325-ben alakult,minden vallásbol,pogánybil,össze gyurva,Nagy Konstantin által.

Én egyelőre kérek töled ide az oldalra be linkelve egy törvényszéki végzést a moleszálalásokra amire hivatkozik a 12-ős bejegyzésbe,de ha nem,én jövök egy kényesebbel.

Az irásodbol le jön,hogy a Tanuk veszélyesek.Persze ,hogy számodra igen,mert megmerik mondani neked es bárkinek az igazságot hivatkozva a tényekre es a bibliára.Ez nem azt jelenti,hogy haragszanak,de ragaszkodnak a tiszta beszédhez,még akkor is ha ez nem tetszik valakinek.

Volna sok megfelelni valom de majd máskor,mert sért a hamis vád a molesztálással kapcsolatosan.


Tuod ha az ember igazat mond könyeben ki jön a vitából,de ha terel,okoskodik,megvédi a hazugságot zürbe keveredik es soha nem tud tiszta képet alkotni a tényekről.

Nem akarok belemenni István király dolgába de ott is a Kv.megtette a magáét.

És akkor kérdezem.Miért kell az embereket fé

2016. ápr. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
15:Elnézést elment a telo.befejezés nélkül.
2016. ápr. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
14-es:Szived joga:kèt dolgot tãmogathatsz az IGAZAT ES A HAMISAT.
2016. ápr. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

#10/17:Az egyház nemazonosult vele"De mit tett?Azt,hogy a tettest 4 faluval tovább tette?Ezzel meg volt oldva?

A sérült,hogy jött ki belőle?Kihatott az egész életére!!

2016. ápr. 11. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

@09:50


Egészen biztosan Tanú vagy, ugye meglepődtél, hogy ennyire fel lehet titeket ismerni.


Az érvelésed pedig a link-hadova kategóriába tartozik, még cáfolni sem érdemes.

2016. ápr. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

A tanuk nem szègylik az igazságot,sőt mèg a sok-sok nem Tanu-se. De vannak akik szègyelik az igazsàgot,es mindenki maga tudja a legjobban,hogy sötètben jár-e,vagy vilàgossàgban.

Láttam töled egy előrelèpèst.Es ha Tanu vagyok ha nem de a tanuk "tiszta nyelvèt" beszèlem az oldalon amit könyen felismertèl.Hát ez azt jelenti,hogy te már tudod is mit kellene mondjál,de nem teszed.Nem is baj mert akkor nem te lennel.Kepzeld nem is haragszok mert "mindenki magànak àll vagy esik".

Azèrt kötelessègemnek tartottam,hogy tudjad,hogy más is tudja azt amit a nagy tömeg tud,es te is tudod az igazságot,nem csak az ellenkezőèt.


Mèg annyit,"hogy az èrvelèsem pedig a link-hadova kategoriába tartozi,megcàfolni sem èrdemes" Ird magyarul,hogy mindenki èrtse=MELLÈBESZÈLÈS=ÜRES SZOCSÈPLÈS.

Azt a sok szenvedèst ennyivel nem lehet lezàrni!

Ha nem èrvelsz az èrveimre ami csak töredèke a sok borzalomnak nem erőltetem. Csak egyet azt a linket amit a fentiekben kèrtem a molesztàlàsra:a vallàs,nèv,orszàg pecsèt a törvènyszèktől legyen rajta,mint VÈGZÈS.köszönöm.


Amint a fentiekben irtam nem harakszok de nàlam az igazsàg szàmit.


Jó èjt.

2016. ápr. 11. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!