Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vajon ha szavazok egy pártra,...

Vajon ha szavazok egy pártra, tényleg állást foglalok, és "részestársa leszek a bűneinek"?

Figyelt kérdés
azaz, akit követek, azt támogatom, ha az akit követek, csaló, hazug, tolvaj, (miként a pártok) akkor én egy csaló hazug tolvajt támogattam, és én magam is azzá váltam? nézd meg szerbiát. akit követtek, mára háborús bűnös, aki követte, az is elítélhető.
2010. ápr. 6. 09:50
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem a csalásra, hazugságra, lopásra, korrupcióra szavazol. Egyszerűen csak elhiszel valamit egy pártnak, telebeszélik a fejed, megbízol bennük. Arról van szó, hogy a párt téged is átver. Erre fognak sokan rájönni nem is olyan sokára. Az más kérdés, hogy (akár a kampánynak köszönhetően) képes vagy kétszer, vagy többször is ugyanabba a sz@rba belelépni. Ott már felróható számodra is valami - persze csak elvben.
2010. ápr. 6. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
27%
Isten szemében nincsen kollektív bűnösség. A szavazással nem vállalsz magadra semmit.
2010. ápr. 6. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 A kérdező kommentje:
Jézus ezt mondta: aki nincs velem, az ellenem van. aki nem vet, az szétszór. szerintem itt nincs 3. út. aki embert választ irányítójáúl, az nem Jézus irányítását választja. aki beáll az emberek mögé, az nem Isten mögött áll.
2010. ápr. 6. 10:27
 4/40 anonim ***** válasza:
Nem leszel magad is bűnössé, hisz nem gonoszságból cselekedted, egyszerűen csak hiszékenységből. Ezért utálom nagyon, mikor teljesen elítélik a náci vagy orosz katonákat. Itt most nem a különös kegyetlenkedésekre gondolok, hanem egy átlag katonára. Sajnos el lehetett velük hitetni azokat a jól hangzó, de üres eszméket, amiknek a hatására az életüket adták a hazájukért (jobban mondva, a hazug politikusok hatalomvágyáért...). Az esetek nagy részében a politikusok az elítélendők, nema nép, vagy a kisemberek.
2010. ápr. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
100%

Akkor te mér követed az Őrtorony vezetőségét? Azok nem emberek? Hát mik? Lovak?

Azt is mondta Jézus, hogy aki nincs ellene, vele van.

Szavazni nem tilos, tehát szabad. Kész.

2010. ápr. 6. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:

Istenem, ekkora baromságot. Az imatermekben erről prédikált az előljáró?

Azzal, hogy szavazol egy pártra NEM KÖVETED. Követni a hitedet követed, meg a szektavezéreket, akik efféle baromsággal tömik a fejedet. Hiszen a legjobb példa ti vagtok, egy önálló gondolatotok sincs, csak szajkózzátok, amivel a butuska agyatokat tömik. Nektek is szükségetek van irányítóra, mint ahogy az országnak is. Irányítás nélkül anarchia van (ld afrikai országok, közelkelet).

A demokráciának ez az alapja, választhatsz vezetőket és aztán, hogy ők méltóak e erre, az már nem rajtad múlik. Tudod a Bibliában is csak az van az atyák bűneiért a fiaik a felelősek, nem a szomszéd.

Egyébként pedig, miért nem hagyjátok az ítélkezést Istenre, akire ez tartozik. De szívesen venném, hol van ez pontosan a Bibliában, Koránban, Buddha Tanaiban akárhol: hogyha élsz szavazati jogoddal bűnt követsz el? Ja tudom már, ez a Mein Kampf Hitlertől, nahát már ezt is bevettétek kötelező és követendő olvasmánynak? Jézus mit szólna ehhez? Vagy Hitler mellette ücsörög az okfejtésed alapján?

2010. ápr. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
A háborús bűnösöket nem Isten ítélte el. Az majd a haláluk után derül csak ki és persze csak nekik, hogy Isten hogyan dönt róluk. Istentől félsz, vagy a földi hatóságoktól?
2010. ápr. 6. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 A kérdező kommentje:
"azzal, hogy szavazol egy pártra, nem követed" ezt komolyan írod?
2010. ápr. 6. 10:48
 9/40 A kérdező kommentje:
kedves 10:47 nem ítéltem el a háborús bűnösöket, miért mondod? te melyiktől félsz, és miért?
2010. ápr. 6. 10:50
 10/40 anonim ***** válasza:
Sürgősen akadj le a Jehova Tanús agymosásról.
2010. ápr. 6. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!