Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mibe higyjek? Ha jószívű...

Mibe higyjek? Ha jószívű vagyok kihasználnak, ha szemét vagyok bűnt követek el de egszerűbb az élet.

Figyelt kérdés
Kezdem érezni h hülyeségnek tartom az Istenbe hívést, mindenért bűnösnek érzem magam ami a való élethez kell, ha orvosnál várakoznom kell, kedvesen szólok h időpontom volt 2órája rám se hederintenek, de ha keményen odaszólok egyből intézkednek.. vagy boltba többet adnak vissza, marcangolom magam hogy bűnös vagyok és miattam fizet az eladó lány h nem szóltam és félek visszakapom az élettől, de ha nem szólok akkor én járok jól hisz a saját életem a fontos nem másé. Keresztapám egesz életébe kedves volt, csupa szív lélek, mégis senki se becsüli pedig pozitiv dolgokat tesz az életbe.. nem értem én ezt az egészet h csak belekényszerít a vallás abba h bűnös vagy az olyan dolgokért amik előrrébb visznek vagy több hasznod lesz

2016. ápr. 13. 20:05
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Meg kell találni, hogy mi a helyes cselekedet.


Elég furcsa példáid vannak, pedig kihasználásról és életben előre jutásról beszélsz. Ha a boltos 100 forinttal többet ad vissza, az nem visz előre, és ha szólsz, az nem kihasználás...

Orvosnál pedig az odaszólás önmagában nem vétek (Jézus is volt dühös, és jogosan). A "b..szd meg az anyád, már kettő ki-b-aszott órája várok rád, te ..." féle beszólás vagy gondolat a vétek.


Amúgy vallásos emberként nem lehetsz egoista. Úgy keződődik a keresztyén hit hogy:

1. Én bűnös vagyok, és szükségem van egy Megváltóra.

2. Hiszem, hogy Jézus minden bűnömért eleget tett.

3. Na akkor milyen hálával is tartozom NEKI?

2016. ápr. 14. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Megválaszoltad önmagad. ... de egyszerűbb az élet.

A probléma éppen ez: mi magunk, és a környezet, amelyben ténykedünk, egyre bonyolultabb, egyre nehezebben átlátható, megérthető. Azaz bizonytalan (mert nem tudjuk, miként reagál, vagy ezt mi miként tegyük). Sokan ahelyett, hogy tanulással igyekeznének megérteni, inkább a kényelmesebb utat választják. Tesznek, ami éppen adódik, és aztán megmagyarázzák maguknak, hogy az a jó.

A kedvesség és bárgyúság (teszetoszaság) nem azonosak. A határozottság és az agresszivitás se. Ha valaki csupa szív, korántsem biztos, hogy látszik, ha becsülik. De főképpen itt az a kérdés, miként éli ő maga meg. Gyanítom, eléggé magabiztos, értékrendje van, nem aszerint cselekszik, hogy mások arról mit tartanak, hanem az értékrendje szerint. És ekkor ő elégedett, hiszen nem kellett megalkudnia.

Az egy bonyolult dolog, hogy ki mikor jár jól. Aki ma lop, akkor éppen jól járhat, hiszen hozzájutott valamihez, amihez semmi esélye egyébként. Ám másnap lecsukják emiatt, és akkor kesereg az élet igazságtalanságán. Ha valakinek szívességet teszel,azt nem fizetségért, hanem önmagad értékrendje alapján teszed. Ha fizetségért lenne, akkor az nem szívesség, hanem üzlet. De soha nem tudhatod, a szívességből adódó láthatatlan adósságot mikor adják meg egy segítség formájában, ha éppen arra van szükséged.


A kedvesség, jószívűség, mások megbecsülése nem üzlet, hanem életforma. Az a fajta, amelyben jól érezzük magunkat, mert nekünk ez fontos. Ettől még érvényesítjük érdekeinket, határozottak, sőt elszántak is lehetünk, ha a morál, a jó ízlés, a tisztesség ezt követeli.

Mondjuk egy sorban kérés nélkül habozás nélkül magam elé engedem azt, akiről látom, alig áll a lábán. Nem tekintem szívességnek, pusztán emberségnek. De véletlenül sem engedek a sunyi ólálkodóknak és sunnyogóknak, és keményen magam mögé utasítom őket. Mert ezt nevezik rendnek.

2016. ápr. 14. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

De a gondolat ösztönszerűen jön, nem lehet irányítani mint ahogy a képzeletet sem , tehát magamba elküldöm a föld alá, de én sose beszélek így senkivel.

hát igen valóban bonyolult az élet és sose tudni mit hoz a holnap, ami engem mindig elkeserít, nem szeretem a spontán helyzeteket mert akkor azt érzem gubanc lesz az agyamba:D hát próbálom azt tenni amit a szívem diktál, de ésszel is végig gondolom

2016. ápr. 15. 08:37
 14/15 anonim ***** válasza:
Én inkább azt hiszem, kissé lusta vagy. A kuszaság kezelhető tanulással. A gondolat irányítható koncentrálással. Már ha akarjuk. Bármennyire nem tetszik a gondolat, minden, az életed alakulása főleg, tőled függ. Attól, mennyit teszel érte. Ez néha izzasztó, de ettől szép az élet.
2016. ápr. 15. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

"De a gondolat ösztönszerűen jön, nem lehet irányítani"


"próbálom azt tenni amit a szívem diktál, de ésszel is végig gondolom"


Meg is válaszoltad a kérdésedet nagyjából. Vallásos szemszögből ez úgy néz ki hogy egyik oldalon vannak a "test vágyai", másik oldalon a "lélek vágyai" (itt értsd a Szentlelket). Ha elfogadod hogy Jézus a Megváltód, akkor ezután jön az, hogy a "testi" emberből "lelki" ember legyél. Ez nem azt jelenti hogy a "lelki" ember nem vétkezik sohasem, de tudja hogy vétkezik, van bűnbánata, és igyekszik minél kevesebbet vétkezni.


Nem tudom mennyire kínai amit most írok. Ajánlom, hogy olvasd el Pál Apostol Efézusbliekhez írt levelét, ahol ugyanezt fejti ki részletesebben (nem hosszú, 6 fejezet, és az 5. fejezetben van erről szó.)


Vagy ha nagyon kínai amit írtam, akkor ajánlom hogy János Evangéliumának olvasásával kezdd megismerni Istent, ha még nem olvastad volna. :)

2016. ápr. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!