Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A zsidó vallású emberek...

Mojjo kérdése:

A zsidó vallású emberek hogyan vélekednek, ki volt Jézus?

Figyelt kérdés

Egy szimpla csaló, vagy nem is létezett, csak kitalált személy? Megváltónak aligha fogadhatják el, így érdekelne, mit gondolnak, ki is volt ő.


Legfőképp zsidó vallású emberek válaszát várom, hogy ők személy szerint mit gondolnak, de természetesen bárki nyugodtan írhat.


Arra kérnék viszont mindenkit, hogy ne pontozgassuk le egymást - mindenkinek a saját véleményére vagyok kíváncsi, így minden releváns válasz hasznos, akkor is, ha esetleg mások nagyon nem értenek vele egyet - amit persze nyugodtan ki lehet fejteni a piros kéz használata nélkül is. Köszönöm!



2016. ápr. 15. 20:58
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ha nem gond, a válaszotoknál kérlek jelezzétek, milyen vallásúak vagytok - többet mondana nekem akkor arról, hogy ki hogyan gondolkozik a kérdésről. Köszönet!
2016. ápr. 15. 21:09
 2/11 anonim ***** válasza:
95%

Ez a youtubeos fickó azzal szórakozik, hogy zsidókat és palesztínokat kérdezget érzékenyebb témákról. Íme:


https://www.youtube.com/watch?v=UCUxTFt8pB0

2016. ápr. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
41%

A zsidó vallás nem foglalkozik Jézussal, az Újszövetség egyszerűen nem része a vallásnak. Így egyrészt a zsidó vallásúak között nincs egy egységes álláspont a dologról, másrészt a többség valószínűleg épp annyira (nem) foglalkozik a kérdéssel, mint hogy Mohamed vagy Buddha vajon mennyire voltak valós személyek.


Abban az időben kb. egymás sarkát taposták a zsidó "megváltók" és tanítók, szóval az zsidó szemmel sem egy hihetetlen történet, hogy volt köztük egy Jézus / Jesua / Joshua nevű is - főleg, hogy az egy elég gyakorik név volt akkoriban.

Az is simán lehet, hogy többen is voltak, és utólag gyúrtak belőlük egy személyt. Meg hozzá még némi körítést (pl. a csodák, a Heródes féle csecsemő gyilkosságok, hogy egy népszámláláshoz a származási városba kellett volna menni, meg pl. a keresztrefeszítéses rész, Barabással meg Pilátus 'kézmosásával').

2016. ápr. 15. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

@1: Köszönóm, amint tudom, megnézem (jelenleg technikai okokból nem tudom).


@2: Igen, tudom, hogy nem része a vallásnak, mint ahogy azt is elég valószínűnek tartom, hogy nincs kanonizált álláspont, meg, hogy sokakat nem is foglalkoztat a téma. Én csupán egyéni álláspontokra, véleményekre, nézetekre vagyok kíváncsi a gyk-s zsidó vallású kommentelőktől, persze, ha van nekik :)

2016. ápr. 15. 23:34
 5/11 anonim ***** válasza:
73%

Tudni kell, hogy a zsidóság nagy része elfogadta Jézust messiásnak és megváltónak. Ők voltak az úgynevezett zsidókereszények, akik egy-két évszázad alatt asszimilálódtak a többi kereszténnyé vált néphez.


A mai zsidó vallási irányzatok többsége vagy nem fogadja el Jézust messiásnak, vagy konkrétan tagadja is a létezését. Izraeli zsidó teológiai egyetemről rúgtak már ki hallgatót azért, mert kiejtette a száján Jézus nevét.


A zsidóságon belül van azonban egy kisebb létszámú irányzat, az úgynevezett messianisztikus zsidók, akik elfogadják Jézust messiásnak. Ezen belül is van két irányzat, az egyik szerint Jézus messiás volt, de csak ember és teremtmény, a másik irányzat szerint Jézus Isten és ember is volt, ahogy azt a kereszténység is vallja. De ezek nagyon kis létszámú közösségek a zsidóságon belül.

2016. ápr. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

# 3


"Meg hozzá még némi körítést"


Te is csak egy körítés vagy, semmivel sem tudod bizonyítani, hogy létezel.


Persze, írkál a nevedben valaki a neten ezt meg azt, meg biztosan van egy flekód meg útleveled, ami valószínűleg hamis, pár ezerért bárki kap ilyent az Ecserin.


Szóval te sem vagy bizonyíthatóan létező személy. :D

2016. ápr. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

@5: köszönöm, ez egy hasznos válasz volt, ment a zöld kéz!

(Bár úgy látom, a kérésem ellenére valakik buzgón pontoznak lefelé itt is...)

2016. ápr. 18. 17:13
 8/11 anonim ***** válasza:

> "egyéni álláspontokra, véleményekre, nézetekre vagyok kíváncsi a gyk-s zsidó vallású kommentelőktől, persze, ha van nekik :)"


És a leírt válasz egy elég gyakori álláspont volt, legalábbis az általam ismert zsidók között mindenképp.

2016. ápr. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

#5 > " Izraeli zsidó teológiai egyetemről rúgtak már ki hallgatót azért, mert kiejtette a száján Jézus nevét. "


Errôl nagyon szívesen olvasnék részletesebben, mert ez így ön,agában elsôre elég hihetetlennek hangzik

2016. ápr. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Középút ***** válasza:

Úgy tudom, hogy Názáreti Jézus létezése nem kérdéses Judaista körökben sem. Nem egy esetben korabeli kritizálók, akik Jézus identitását és/vagy munkáját kívánták aláásni, pont kritikáikkal őrizték meg a létezésének tényét az utókor számára.

Persze azon válaszolók, akik saját létezésükről sincsenek meggyőződve ezt nem szükséges elfogadják, magam is sokat játszadoztam annak lehetőségével, hogy a kérdőjel is megkérdőjelezhető és a tapasztalat is lehet illúzió, de szerintem a kérdező nem ilyen eszmefuttatásokra kíváncsi.

2017. jan. 20. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!