Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A zsidó vallású emberek...

Mojjo kérdése:

A zsidó vallású emberek hogyan vélekednek, ki volt Jézus?

Figyelt kérdés

Egy szimpla csaló, vagy nem is létezett, csak kitalált személy? Megváltónak aligha fogadhatják el, így érdekelne, mit gondolnak, ki is volt ő.


Legfőképp zsidó vallású emberek válaszát várom, hogy ők személy szerint mit gondolnak, de természetesen bárki nyugodtan írhat.


Arra kérnék viszont mindenkit, hogy ne pontozgassuk le egymást - mindenkinek a saját véleményére vagyok kíváncsi, így minden releváns válasz hasznos, akkor is, ha esetleg mások nagyon nem értenek vele egyet - amit persze nyugodtan ki lehet fejteni a piros kéz használata nélkül is. Köszönöm!



2016. ápr. 15. 20:58
1 2
 11/11 Jégszív ***** válasza:

#3, #10.

Ezt a véleményt csak megerősíteni tudom. Egyébként római katolikus VOLTAM. Most viszont azért ragadtam billentyűzetet hogy közöljem:

Teológiailag az iszlám közelebb áll Jézus Krisztushoz, mivel Isten prófétájának tekinti őt!


A (korábbi) történelem folyamán az iszlám felől nagyobb tolerancia mutatkozott a kereszténység felé, mint fordítva! Eklatáns példa Közel-Kelet a keresztes háborúk előtt, továbbá Magyarország 150 éves török megszállása. Nem véletlen: A muszlimok nagyon jó tudósok és kereskedők voltak, az akkor ismert világ minden szegletét bejárták. (Avicenna, Ibn Batuta) A törököket nem érdekelte a keresztény vallás, lényeg a "kharads" (harács) beszedése volt.


Személyes vélemény: Az, hogy ez a tendencia megváltozott, ebben leginkább a keresztény világ intoleranciája, gátlástalansága a hunyó!

2023. nov. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!