Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi pletykák, szertar...

Jehova tanúi pletykák, szertartások, ünnepek?

Figyelt kérdés
Igaz, hogy van egyfajta "motoszka est"? Mennyire igaz, hogy "hitelhagyás" miatt kiközösitenek? Ha nem értesz egyet valamivel vagy vitatsz valamit akkor hithagyó leszel? És, hogy ha kiközösitenek akkor a többi Jehova tanujaval nem kommunikalhatsz, nem köszönhetsz? Hogyan zajlik egy nap a kiralysag teremben? Muszaj énekelni? Mit erdemes még tudnom rola? 18 eves kor alatt bemehetek? Kérem olyanok ne írjanak, akik nem hívők es nem tartoznak egyik vallashoz sem!

#ünnep #Jehova #tanú #szertartasok
2016. ápr. 17. 20:49
 1/10 anonim ***** válasza:
80%

a motoszka est nem tudom mi, 18 év alatt bemehetsz, a szertartás amolyan hagyományos prédikáció amit egy vezető tart, majd közösen áttanulmányozzák az arra a hétre esedékes őrtorony nevű kiadványukat, amit egy szűk, tévedhetetlennek tartott vezető réteg(az őrtorony társaság) publikál, ha jól tudom hétről hétre, ebben bizonyos nézeteket fejtenek ki. Tudtommal ez a "tanulmányozásra szánt" változat nem azonos azzal amit az utcán is terjesztenek, annak inkáb van missziós célja(bár azt is elolvassák amúgy). Nem kell énekelni, simán leülsz hátra, mivel egy igen aktívan téríteni igyekvő csapat, ezért számítanak is rá ,hogy esetleg valaki először jár arra.


A többi a kérdésedre mind ugyan az a válasz: igaz

2016. ápr. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
"A tobbi igaz" lehet tudni, hogy ezt mivel magyarazzak? Ha bemegyek attol meg nem kell oda bejelentkezni vagy beiratkozni ugye?
2016. ápr. 17. 21:06
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A motoszka estre rákérdeztem egy J.T. ismerősömnél. Állítólag örömmel veszik ha erre rákédeznek, mert tudják tisztázni a szájhagyományok útján terjedő mítoszokat. Állítólag volt amikor üldözték őket, és titokban, sötétben jöttek össze bibliaolvasásra. Az őket kilesők terjesztették el a motoszka estet. Csak ők tudják mi a valóság. Mondta is nevetve hogy biztos vannak akik motoszka est hiányában mégsem elég kíváncsiak az összejöveteleikre.
2016. ápr. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ezt örömmel hallom. És ez a durván kiközösítős dolog hogy van? Tényleg ennyire szigoruan vennék, és nem adnák meg a testvéreiknek a szabadsagukat?
2016. ápr. 17. 21:47
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

igen, a kiközösítés tényleg ennyire durva, és tényleg ennyire könnyű kiközösítetté válni, ők azt állítják a biblia bizonyos részei intik őket ilyen szigorra, de én azért itt felvetném, hogy a keresztény felekezetek is ugyan ezt a könyvet tartják a szent iratuknak és köztük mégsincs ilyen, az is köztudott, hogy jehova tanúinak van egy sajátos bibliafordítása amiben sok részt átírtak ,hogy az ő nézeteiket támogassa, persze ők azt mondják ez csupán egy fordítás, és ez a pontos, de ha tudsz görögül (én tudok) akkor könyen ellenőrizheted, hogy ez nem igaz


bemehetsz hozzájuk anélkül ,hogy felírnának bárhova is, legrosszabb esetben ha meglátnak az utcán majd odamennek ,hogy tetszett e, van a kedved menni máskor is stb stb, bár ismerek olyanokat akiket utána megkerestek otthon álandóan becsöngettek ,hogy megy e majd megint, vannak e kérdései stb stb, de ha mondjuk a lakhelyedtől messze lévő helyre mész akkor ez kiküszöbölhető

2016. ápr. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
27%

Szervusz.


Nincs Motoszka est, valahogy az egyik válaszoló által említett dolog miatt terjedt el ez a butaság a Tanukról.


Kiközösíteni a legvégső esetben szoktak, ha megbánás nélkül sért valaki Biblia alapelveket, erkölcsi mértékeket,

Ha valaki megkeresztelt Tanúja Jehovának, az egy alap Biblia ismeretet szerzett, tehát tisztában van a Tanultakkal, így nincs miért egyet nem érteni.

Esetleg valamit nem ért, egy bizonyos tanítással kapcsolatban, s türelemmel várja, hogy a Teremtő megadja neki a választ. Ezért nem hagyja el a hitét.


Az tény hogy ha valakit kiközösítenek, azzal nem vállalhatnak közösséget a Testvérek, még beszélgetés terén sem.Ezt maga Isten szava is leírja, és az apostolok is alkalmazták ezt, ha sor került rá.


Látogass el a hozzád közel eső gyülekezetbe, és ott láthatod, hogyan zajlik egy összejövetel.

Aki szereti a Teremtőjét az Énekel is, hiszen minden "vallásban" vannak Istent dicsőítő Énekek, maguk az apostolok is Énekeltek. Ez is egy fajta köszönet és hála kimutatása Istennek,


A szüleid tudják, hogy ide szeretnél egyszer ellátogatni? Kérdezd meg mi a véleményük erről?

Egyébként el jöhetsz, ha nem vagy még 18 éves, Bár a szüleidnek jó volna ha szolnál.

2016. ápr. 18. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
32%

Nem, nem kell beiratkozni,

akik itt vannak azok mind önként saját szabad akaratból tartózkodnak itt, és saját szabad akaratukból keresztelkedtek meg, senkit nem hoztak ide a Fülénél fogva. :)


Egyébként is '"idetartozni" csak alapos tanulás után lehet, de azt is az egyénnek kell saját önszántából kijelentenie, hogy így döntött.

2016. ápr. 18. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A kérdező kérte, hogy elfogulatlanok írjanak, a 29%-os pedig egy jehova tanúja! Ezt azért a kérdező vegye figyelembe, bár nem csodálkoznék ha már privát üzenetekel is megbombázták volna, engem is szoktak
2016. ápr. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Félreértetted, nem azt kertem, hogy elfogultak ne irjanak, hanem hogy "hitetlenek" ne irjanak csak nem akartam ilyen csunyan irni, de lehet ezért kétértelmű volt.
2016. ápr. 18. 17:43
 10/10 anonim ***** válasza:

Bár én mélységesen nem értek egyet az őrtorony által tanított hazugságokkal, de azt le kell írjam, hogy szerintem nincs náluk olyan, hogy mot oszka est. Egyszer egy volt kollégám mesélte, hogy ahol lakik, ott van egy pince, ahová ők járnak és ott szexelnek, de mivel ennek a kollégának egy igaz szava sem volt, amíg együtt dolgoztunk, ezért erősen megkérdőjelezem az igazságtartalmát. Maximum hallotta, hogy állítólag van ilyen és kiszínezte úgy, hogy róla is szóljon kicsit. Meg nem hiszem, hogy pont egy koszos pince lenne erre kijelölve.

Szóval szerintem ez hazugság.

2016. ápr. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!