Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van joga a feleségnek tovább...

Van joga a feleségnek tovább tanulni, ha a férj nem engedi keresztény szemszögből?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 22. 16:28
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
86%

Szia, persze amire te gondolsz az inkább néhány szélsőséges keresztény felekezet tanításaira vonatkoztatható, vannak olyan gyülekezetek, ahol nem tartják helyesnek, sem a nő sem a férfi szempontjából a nagyon magas iskolai végzettségek, azt vallják ők, hogy a felsőoktatás sok minden miatt, nem ajánlatos egy "keresztény" embernek. Nem írok neveket, úgyis tudják a legtöbben melyek ezen a gyülekezetek.


A nő szempontjából inkább csak tanításbeli szemszögből van korlátozás, ha jól tudom a Biblia azt tartja, hogy férfi legyen az aki a tanítást végzi.


Remélem tudtam segíteni. Üdv.

2016. ápr. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
33%

ilyenkor elgondolkodok rajta mért értetlenkednek a vallásosok hogy a világ nagy része mért nézi őket hülyének


de hamar rádöbbenek hogy azért mert így van


magyar törvények szerint bárki tanulhat kb bármit ha kedve, pénze, ideje van rá

az hogy valamilyen szekta szerint nincs joga az sérti a magyar törvényeket

tehát egy vallási törvénnyel érvel az emberi törvények ellen? te döntöd el melyik a fontosabb csak ne csodálkozz majd a máglyahalálon ha 40 fokos lázgörcsödbe hülyeségeket beszélsz, biztos lesz egy fanatikus aki megtisztítaná lángok által a lelked


régi szép inkviziciós idők ez ugrik be egyből

amikor a vallási törvények miatt szenvedtek milliónyian, évezredeken át

2016. ápr. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes az a "joga" szó a kérdésben. Milyen törvények szerinti jogra gondolsz? A magyar törvények szerint természetesen van joga. Ha valaki saját törvényeket talál ki (vagy választ), akkor attól függ, mit érez magára nézve kötelezőnek.


És mi az, hogy "nem engedi keresztény szemszögből"? Pontosan mi ez a keresztény szemszög? Mire hivatkozik pontosan?

2016. ápr. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

2-es: ugye nem bánod, hogy pirosat nyomtam? Nem is értetted a kérdést, és úgy ítélkeztél.


Elsőnek: nem vagyunk jehova tanúi :) Nem így gondoltam.


3-as: nincs felekezeti megkötés, egyszerűen a férj nem engedi, hogy a feleség tovább tanuljon, és ez miatt kérdeztem, hogy a Biblia alapján a feleségnek szót kell e fogadni, vagy ilyenkor mindenképpen teljesíteni kell az elhívást?

2016. ápr. 22. 17:24
 5/22 anonim ***** válasza:
79%

" egyszerűen a férj nem engedi, hogy a feleség tovább tanuljon, és ez miatt kérdeztem, hogy a Biblia alapján a feleségnek szót kell e fogadni, vagy ilyenkor mindenképpen teljesíteni kell az elhívást"


Ennyire nem lehet hülye senki sem, hogy komolyan felmerüljön benne az, hogy a férj "nem engedi", akkor egy feleség nem tanulhat! Ez legfeljebb a középkorban volt így, a feleség nem tulajdona a férjnek, még vallási szemszögböl nézve sem, hacsak nem valami radikális szektáról van szó!


Egyetlen értelmes férjben sem merülne fel megtiltani a feleségnek a tanulást, és egyetlen értelmes feleség sem egyezne bele, hogy ennyire bekorlátozza a férj.


Ha a férj mégis így gondolja, akkor a feleség legjobban teszi, ha sürgösen megszabadul töle és keres egy normális férfit maga mellé!

2016. ápr. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
76%
elegge szelsoseges keresztenyek lehettek ha ez a kerdes egyaltalan felmerult...
2016. ápr. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

1. A férj nem tulajdonosa, hanem társa a feleségnek, így nincs joga semmit sem engedni vagy nem engedni.

2. Keresztény szemszögből az a helyes, ha továbbtanul.


Ésa. 60,2

Mert ímé, sötétség borítja a földet, és éjszaka a népeket, de rajtad feltámad az Úr, és dicsősége rajtad megláttatik.

2016. ápr. 22. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 Roland G. ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem van.A férj alaptalanul tilt ilyet,mivel a tanulás értékes dolog.A Bibliára hivatkozva nem tilthat meg ilyet egy igazi keresztény férj.Ha nincs más a háttérben (féltékenység vagy bármi más) akkor a férj elnyomásban tartja a feleségét,ahelyett,hogy támogatná.Egy ideális házasságban a felek támogatják és segítik egymást,s ehhez nem is kell kereszténynek lenni,csupán normálisan gondolkodó embernek.

2016. ápr. 22. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Nem hivatkozik a férj a Bibliára, csupán csak szerinte vele kellene inkább foglalkozni a feleségnek és nem tanulásra pocsékolni az időt.


A válás, mint megoldás jelen esetben nem jön szóba. Csupán biblikus szemszögből szeretném látni a dolgokat ebben az esetben és ezért kértem segítséget. Ha a nő elmegy tanulni, akkor a férj gátolni és akadályozni fogja. Pedig a nőnek elhívása van.

2016. ápr. 22. 18:10
 10/22 anonim ***** válasza:
71%

HA a férj szerint a tanulás idöpocsékolás, akkor az annyira sötét, hoyg nem érdemes foglalkozni vele.


Ebben az esetben csak az a kérdés, hogy a nö miért ment hozzá ennyire primitív valakihez.

2016. ápr. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!