Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » (Kereszténység) Nem hiszek...

(Kereszténység) Nem hiszek kevésbé, az utóbbi időben mintha mégis kevésbé érezném azt a jelenlétet az életemben, amit eddig éreztem. Ez miért lehet?

Figyelt kérdés
Én megértem és elfogadom, ha van, aki nem hisz, szóval ti is tegyetek így azokkal, akik hisznek és menjetek trollkodni máshova!
2016. ápr. 22. 17:39
 1/5 Roland G. ***** válasza:

Szia!

Nem tudom,de ne az érzéseid határozzák meg,hogy milyen az Istennel való közösséged.

2016. ápr. 22. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia az érzések, és a gondolatok néha furcsa vizekre terelnek minket, annyi fajta impulzus éri az embert, hogy a legbiztosabb vallási ismerettel, élményekkel rendelkező ember is sokszor, enyhén melankolikus érzéssel átitatott ürességet érezhet, vannak egyszerűen sivárabb, és jellegtelennek érzett napok, például én akkor érzek hasonlót, amikor borús, esős, egyszerűen nyomott érzetű napon, kinézek az ablakon, és olyan semmis a világ, nem feltétlen azért érzi az ember ilyenkor a hiányt, mert az valóban jelen van, inkább csak azt gondolom az emberi elme, nehezen tud a sötétséggel, sivársággal, az impulzust nélkülöző dolgokkal azonosulni, mindenki jobban szereti, ha egy napsütötte napon, ahol a gyerekek kacagnak, a madarak repkednek, megszólal a déli harang, és a lágy tavaszi szellő álomszerűen végig simítja az ember arcát, azt gondolom szükséges néha az üresség érzését, a feketét, a rosszat életben tapasztalatként megélni, hiszen az akivel folyton csak "jó" dolog történik, az lassan elkezdi talán az értékét elveszíteni a rengeteg a ajándéknak amit megélhet, na nem összekeverendő a "rossz" néhai megtapasztalása azzal, hogy az ember átadja magát a mindennap depresszív, melankóliának. Pozitívan, derűsen, és energikusan kell rátekinteni a sivárságra, a pillanatnyi ürességre is, megtölteni pozitív, és életrevaló gondolatokkal, ne töprengj túl sokat a hiányon, mert akkor rendszeressé válik, engedd el, majd láss előre az örömmel teli jelenben megformálódó jövőben.


Remélem tudtam segíteni. Üdv.

2016. ápr. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szervusz.


Talán nem elég aktívan éled az életedet ezen a területen.

2016. ápr. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az Élő Egyház mögött mindig van egy adott mértékű imafedezet, ami a neki megfelelő mértékű kegyelem működéséhez elegendő. Mivel egy friss keresztény nagy kegyelemre szorul, az imafedezet által működő erő legelőször az ő számukra áll rendelkezésre. Ha a fedezet megengedi, akkor a már szellemileg cseperedő emberek is részesülnek ebből a kegyelemből, sőt, ha akkora a kenet, akkor akár a régi motorosok is. Ha azonban megfogyatkozik az imafedezet, akkor mindig az újakon marad meg legtovább a szellemi védelem, mert ők gyakorlatilag magatehetetlenek szellemi szempontból. Mivel az imafedezet hullámzó, aki arra alapozza a hívő életét, az előbb-utóbb elsodródik, mert lemegy róla az extra védelem, amikor nála újabb megtérteknek van arra szükségük. Ezért meg kell tanulni a saját lábunkra állni, és nem mások imáitól függeni. Ha az ember szellemi életet él, akkor Isten jelenlétének az érzése visszatér, de még ekkor is van hullámzás, ezért alap, hogy a hívő ember hitből él. Az érzések jók, ha vannak, de ha nincsenek, az sem igazán zavaró egy hívő ember számára, ugyanis a jó érzések felgerjeszthetőek szellemi imával és az Ige kinyilvánításával, megvallásával.
2016. ápr. 22. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A párkapcsolatban a rutin tesz ilyen, a mókuskerék, de ha van újra idő egymásra, beszélgetni, együtt tervezni, egymásban gyönyörködni, együtt játszani, dolgozni stb. akkor felfrissül a kapcsolat.

esetleg ez is állhat a háttérben:)

2016. ápr. 23. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!