Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények szerint Jézus...

Keresztények szerint Jézus azért jött hogy megváltsa az emberek büneit. Mi a helyzet azokkal az emberekkel akik Jézus előtt éltek?

Figyelt kérdés
Ők hogy kaphatnak megváltást? Vagy mi van azokkal akik Jézus idején éltek de a világ másik végén és nem hallottak Jézusról?

2016. máj. 4. 11:45
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
58%

Sziasztok!


Persze, szívesen. Én úgy látom, hogy a Biblia egyedülálló azzal az álláspontjával, hogy elutasít mindennemű halottkultuszt, és a halált a bűn büntetésének tekinteti, amelyből csak Isten kegyelme által - csak a halált okozó bűntől való elszakadás nyomán - lehetséges a szabadulás, feltámadás által az idők végén. Vagyis a halottak öntudatlan állapotban várják az utolsó ítéletet, mely Krisztus dicsőséges visszatérések után következik be.


Pál apostol így ír erről: "Ama nemes harcot megharcoltam, futásomat elvégeztem, a hitet megtartottam: végezetre eltétetett nekem az igazság koronája, melyet megad nekem az Úr ama napon, az igaz Bíró; nemcsak nekem pedig, hanem mindazoknak is, akik vágyva várják az ő megjelenését." (II.Tim. 4:7-8)

Másutt így részletezi: "Íme titkot mondok nektek. Mindnyájan ugyan nem aluszunk el, de mindnyájan elváltozunk. Nagy hirtelen, egy szempillantásban, az utolsó trombitaszóra; mert trombita fog szólni, és a halottak feltámadnak romolhatatlanságban, és mi elváltozunk. (I. Kor. 15:51-52)

"Mert maga az Úr riadóval, arkangyal szózatával és isteni harsonával leszáll az égből: és feltámadnak először akik meghaltak volt a Krisztusban. Azután mi, akik élünk, akik megmaradunk, elragadtatunk azokkal együtt a felhőkön az Úr elé a levegőbe; és ekképpen mindenkor az Úrral leszünk.

(I.Thess. 4:16-17)


Egy idézet egy katolikus teológustól:

„Az európai hagyománytörténetben kiváltképpen két gondolatkör hatására alakult ki a halál utáni élet eszméje. Az egyik a lélek halhatatlanságának görög fogalma, a másik a holtak feltámadásának bibliai hite... Aki azt vallja, hogy az elmúlás után a puszta lélek tovább él Istennél, nem veszi elég komolyan sem a halált, sem a halálon aratott isteni győzelmet... A Biblia szerint az emberi személy – jelenlegi, bukott állapotában – teljességgel a halál hatalmába kerül: a lélek a seol, az alvilág foglya lesz, a test pedig elporlad a sírban. Ez azonban átmeneti állapot csupán. Isten irgalmából újból életre támad az ember, úgy, ahogyan felkel a földről, ahová lefeküdt, ahogyan felébred az álomból, melyben elmerült. Nem kétséges, hogy ez a felfogás sokkal jobban megfelel a jelenkori antropológiai szemléletnek, mint a metafizikai halhatatlanság.” (Nyíri Tamás - katolikus teológus: Remény vagy halál, Vigilia, 1978/11., 723., 725–726. o.)


Üdv. Péter

2016. máj. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:

"Én úgy látom, hogy a Biblia egyedülálló azzal az álláspontjával, hogy elutasít mindennemű halottkultuszt, és a halált a bűn büntetésének tekinteti, amelyből csak Isten kegyelme által - csak a halált okozó bűntől való elszakadás nyomán - lehetséges a szabadulás, feltámadás által az idők végén. Vagyis a halottak öntudatlan állapotban várják az utolsó ítéletet, mely Krisztus dicsőséges visszatérések után következik be. "


A halált miért a bűn okozza? Jézus előtt és után is meghaltak az emberek fügettlenül attól hogy mennyi bűnt követtek el. Mi alapján lesz az utolsó ítélet?

2016. máj. 8. 22:53
 23/25 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


A bűn egy betegség. Azt pedig, hogy mi alapján lesz az utolsó ítélet a 7. válaszomban leírtam... :-)


Üdv. Péter

2016. máj. 8. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:
Sajnos nem igazán értem hogy a bűn miért lenne betegség. Egy betegségről mi nem tehetünk, de a bűnről igen. Rajtunk múlik hogy elkövetjük-e a bűnt vagy sem.
2016. máj. 9. 11:50
 25/25 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Van igazság abban amit írsz, de a kérdés ennél kicsit árnyaltabb. A helyzet ugyanis az, hogy mindnyájan - a képies példával élve - fertőzötten születünk, amit bűnre való hajlamnak, van bűn által megrontott emberi természetnek hívunk. Vagyis könnyebb a bűnt választanunk, mint ellenállnunk a kísértésnek. Erről szól Pál apostol Rómabelieknek írt leveléből a 7-8. fejezet. Érdemes elolvasnod: [link]


Üdv. Péter

2016. máj. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!