Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Aki azért fordul az Isten...

Szente mariann kérdése:

Aki azért fordul az Isten felé, mert fél a haláltól, az most milyen ember?

Figyelt kérdés

2016. máj. 6. 13:57
 1/9 anonim ***** válasza:
68%

Szia!


Gyáva. Mindannyian gyávák vagyunk ha a halálról van szó. :-)


Üdv. Péter

2016. máj. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
61%

Kedves Kérdező!


A kérdéseddel kapcsolatban még egy idézett jutott eszembe. Egy híres fizikus, nagy gondolkodó így jellemzi az emberi sorsot:

„Képzeljünk el magunknak egy csomó embert, láncra verve, egytől egyig halálra ítélve; naponta kivégeznek közülük néhányat a többi szeme láttára, akik pedig életben maradnak, a maguk sorsát látva társaikéban, fájdalommal, reménytelenül bámulják egymást, és várják, mikor következnek ők. Ez az emberi sors.” (Blaise Pascal: Gondolatok, 199. töredék)


Üdv. Péter

2016. máj. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Realista. Isten pedig nem szentimentalista. Kezdetnek megteszi, ha ezért keresi az ember Istent, mert nem akar a Pokolba kerülni. Ha rátalál az ember Istenre, pontosabban, ha Isten rátalál az emberre, akkor úgyis átkonvertálódik a kezdeti motiváció, és akkor már egyáltalán nem fog számítani, hogy eredetileg hogyan is kezdődött az ember részéről.
2016. máj. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

Nem ismeri a halál igazi jelentését. És Isten szándékát sem ezzel kapcsolatban.


Van aki azért fél tőle, mert azt tanították neki, hogy utána, pokol tüze jön, ha rossz éltet él,

van aki magától az elmúlás fogalmától, mert a halál, bizony véget vet mindennek, ami az élettel kapcsolatos.

2016. máj. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Egy zuhanó repülőn nincs ateista.
2016. máj. 6. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Olyan ember, akit a félelem éleslátóbbá tesz, ami a dolgok fontosságát illeti.
2016. máj. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Figyelemreméltó kérdés.


Ilyen emberrel - akárhogy gondolkozom ilyen késői órán - talán még sohasem találkoztam. De őszintén szeretnék találkozni.


Az utóbbi időben komolyan foglalkoztatni kezdtek a mélylélektani témák. (Mégpedig egyrészt azért, mert egy közeli családtagom egész életében elfordult Istentől és többször is(!) majdnem meghalt. Szerencsére életben van...)


Másrészt pedig személyes találkozók alkalmával viszonylag könnyen megnyílnak nekem még a legzárkózottabb emberek is - persze IDŐ kell hozzá, hogy ez megtörténjen. Erőszakolni semmit nem szabad. (A testbeszédemmel komoly érdeklődést mutatok. És nemcsak puszta színlelésből.)


Üdv: 42/N

2016. máj. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Roxy333 ***** válasza:
Asperrimus teljesen jól leírta,Isten annak örül,ha már hozzá fordul az ember őszintén,mert ez nem gyakori jelenség,és amikor végre ez megtörténik,nem azért fogja hazazavarni,mert a haláltól való félelme miatt ment oda,sőt..ha ezután megtér az ember,az első dolog az lesz,hogy ez a félelme elhagyja :)
2016. máj. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Roxy333 ***** válasza:
Mondok egy példát Asperrimus elméletére: miután megtértem,javasoltak gyülekezetet,hogy tudjak növekedni. Egyszer végre komolyan elhatároztam,hogy megyek,de nem Isten miatt,hanem a társaság miatt,közösségben akartam lenni. De emiatt nem lettem rosszabb ember a többieknél,és nem is harapott meg érte senki,a lényeg az volt,hogy elkezdtem,később meg észre se vettem,és már Isten miatt mentem,hogy Róla többet tudjak,Ő érdekelt már,és nem az ott lévő emberek. :)
2016. máj. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!