Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért fontos a keresztelkedés,...

Miért fontos a keresztelkedés, ha Szűz Mária pogány volt?

Figyelt kérdés

Az összes keresztény felekezet az egyik legfontosabb lépésnek tartja a megkeresztelkedést az Úr és Jézus Krisztus felé.

Mondván, hogy a megkeresztelkedéssel fogadom el azt, hogy követem Krisztust és elfogadom a tanait.


Szűz Mária viszont nem volt megkeresztelve, ezt onnan tudjuk, hogy semmilyen szentírás nem tesz róla említést és Jézust is halálakor zsidó hagyományok szerint temette el.

Miért fontos akkor a megkeresztelkedés, ha édesanyja (aki egy volt követői közül egyébként) sem merítkezett alá?


2016. máj. 10. 12:11
 1/7 anonim ***** válasza:
64%

Szia!


A keresztelkedés nem az Istennek fontos, hanem a keresztelendőnek. A lator sem volt megkeresztelve, mégis üdvözült. A keresztelkedés egy lehetőség: kifejezni a megváltozás szándékát, átélni a meghalást az óembernek, megélni az új életre való feltámadást.


A keresztség cselekedetének belső, lelki tartalma: a régi élet összes bűnének a jelképes "lemosása", vagyis a bűnbocsánat igénylése és elnyerése ezekre nézve. Ezzel együtt a múlt "eltemetése", gyökeres, végleges szakítás vele. A másik döntő eleme a jelképes "feltámadás" egy új, igaz életre, "Isten segítségül hívásával". Az új életben járás mindenkor csak a halálból megelevenítő, hatalmas isteni Lélek által lehetséges.


Üdv. Péter

2016. máj. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A törvényből lehetetlen üdvözülni szügséges újjászületni víztől és Szent Lélektől.
2016. máj. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mivel apámék féltek az akkori hatalomtól, engem (és velem együtt rengeteg kisgyermeket) sem kereszteltek meg. Soha nem éreztem a hiányát, amíg majdnem halálos baleset nem ért. És nem lettem szektatag, hanem anyámék egyházához csatlakoztam (prostestánsok). Minden esetben érett ésszel kellene eldönteni, nem pedig csecsemőket keresztelni.
2016. máj. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
37%
Szűz Mária zsidó volt, és pont a legrosszabb példát hozta fel, mert neki nem voltak bűnei, ezért nem is kellett neki.
2016. máj. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem alámerítkezett később ő is, de erről nincs külön szó.
2016. máj. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 KZitus ***** válasza:

"Miért fontos akkor a megkeresztelkedés, ha édesanyja (aki egy volt követői közül egyébként) sem merítkezett alá?" - ez a mondatod eléggé féltreérthető, vagy érthetetlen?

Miért?

Egyrészt Mária sehogy nem lehetett pogány, mivel egy Istennek önátadott néphez tartozott. Szerinted miért választotta Isten a sok zsidó leány közül éppen Máriát, hogy megszülje a Fiát? Mert pogány lány volt? Valószínűleg egy nagyon tiszta lelkű zsidó lányt látott benne. Másrészt te magad írod, hogy később a Fia követője lett, ami nem lehetséges úgy, ha nem keresztelkedett meg, mivel (ha nem,) nem követte volta a Fia példáját. Keresztelkedés nélkül senki sem lehetett Krisztus követője.

Valőszínüleg Mária az 50-es éveiben járt, amikor elhagyta a zsidó vallást, és kereszténnyé lett.

2016. máj. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

egyetértek, Mária egy zsidó lány volt, mégpedig a Dávid házából, tehát királyi származású.

Jézus születése után még több fiút szült férjének, Józsefnek (az örök szüzesség egy mese), majd később Jézus követője lett, azaz bemerítkezett.

2017. dec. 4. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!