Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha én a Tízparancsolat és az...

Ha én a Tízparancsolat és az engem körülvevő társadalom legszigorúbb normáit betartva élek, Isten miért nem tartja be a játékszabályokat?

Figyelt kérdés
Miért ér engem több kellemetlenség, sikertelenség és kevesebb szerencse mint másokat?
2016. máj. 15. 16:18
 1/6 anonim ***** válasza:
53%
Pont ez a lényeg, hogy az istened sehol sem ígér olyat, hogy jó lesz neked a földön. Csak azt ígéri, hogy majd a halálod után jó lesz.
2016. máj. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
15%
Azert, mert azokat a szabalyokat nem Isten hozta, hanem az egyhaz, az is csak azert, hogy legyen mivel sakkban tartani teged: ha NEM ugy elsz, ahogy ok mondjak, elkarhozol. Azt egy szoval sem emlitettek, hogy neked jo lesz ha ugy elsz, de nekik mindenkepp, hiszen egy ujabb engedelmes birkat tudhatnak maguk kozott.
2016. máj. 15. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 KZitus ***** válasza:
0%

Szia


Azt írod, hogy "Tízparancsolat és az engem körülvevő társadalom legszigorúbb normáit betartva élek". Nem tudom mit foglal magába ez a Te értelmezésed szerint.

De a szavaidból az tűnik ki, hogy Istent nem tiszteled, hiszen feltételeket szabtál neki, és te mondanád meg, hogyan viselkedjen Veled.

Dehát Ő a Teremtő, és feltételeket CSAK Ő szabhat nekünk, és nem fordítva..

Ha a kérdéseddel kapcsolatban elégedetlen vagy, talán magadat kellen megvizsgálnod, a viselkedésedet, és az Istennel ápolt kapcsolatodon kellene dolgoznod. Ehhez alázatra van szükség. Mert el kell ismernünk, hogy Isten jobban tudja a dolgokat mint mi, porszemek:-)

2016. máj. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
21%

"Miért ér engem több kellemetlenség, sikertelenség és kevesebb szerencse mint másokat?"


Konkrétan mikre gondolsz? Lehetséges,hogy csak rosszul látod?

Amúgy a nehézségek a fejlődés miatt vannak,nem büntetésként.És annyit kapsz belőle,amennyit el is tudsz viselni,és fejlődni általa.Csak ezt nehéz belátni.Nekem sem sikerül mindig.


"Ha én a Tízparancsolat és az engem körülvevő társadalom legszigorúbb normáit betartva élek, Isten miért nem tartja be a játékszabályokat?"


Ez nem így működik.Ne akarj jó lenni mindig! A "legyél jó fiú/kislány" mondatot sokszor azok mondják neked,akik ki akarnak használni.A sorsodat te magad is alakítod.De ehhez nem tanácsos mások előre gyártott szabályait,parancsolatait szentírásnak venni.

2016. máj. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
13%
Ahogy KZitus is írta, a kérdés ellentmondásban van önmagával. Ha ilyen kérdés felmerül benned, akkor biztosan nem tartod be a Tízparancsolatot. Amúgy senki sem tudja maradéktalanul betartani, ezért van szükség alázatra, és Isten kegyelmében való hitre. A törvény csak rámutat a bűnre, de annak problémáját nem oldja meg.
2016. máj. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 világvége1 ***** válasza:
Véletlen.
2020. jún. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!