Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi szándékosan...

Jehova tanúi szándékosan ferdítenek?

Figyelt kérdés

Feltettem egy kérdést, nem kaptam választ, bár szerintük igen.

Megkérdeztem, hogy ha az Igében szegek vannak írva, akkor az őrtorony szerinti grafikán miért csak egy szeg látható, ki lektorálta ezt az ordas hibát? Vagy talán képtelenség szegeket rajzolni egy olyan pozitúrába, ahová csak egyetlen szeg fér el?


Majd a 28%-os beírt két igét, ahol a kezekre fókuszált, pedig nem az volt a kérdés. Ez szándékos viselkedésforma a tanúknál, hogy hazudnak, terelnek, félrebeszélnek, majd játszák a zaklatott mártírt?


2016. máj. 20. 09:55
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
27%

Nem játszottam mártírt.

Nem beszéltem félre. Egyszerűen leírtam erről a saját, nézetemet, nem az őrtorony nézetét. mert a válaszomat sehol nem fogod az őrtoronyba megtalálni.


Ahogy írtam, sok "hazugságot" lehetne a Bibliának tulajdonítani, ahogy némelyek teszik is.Még sem indítasz háborút ellenük. az sem érdekel ha a neked népszerű, vagy elfogadott fordító téved, vagy másként fordít, s ha erre rávilágítok akkor máris terelésnek nevezed.


Egyébként pedig kutatás tárgyává tettem a kérdésed. minden fordítást és keresztutalást átfogok vizsgálni, többed magammal.

Tedd Te is. melyikünk talál elfogadható magyarázatot erre hamarabb?

Sok sikert.

2016. máj. 20. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 Papi Gonzales ***** válasza:
0%
melyik vallás nem ferdít? azzal különböztetik meg magukat egymástól...
2016. máj. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
0%

Kereszten halt meg Jézus?


Sokan úgy tekintenek a keresztre, mint a kereszténység legelterjedtebb jelképére. Ám a Biblia nem ír arról, hogy pontosan milyen eszközön végezték ki Jézust, ezért senki sem tudja bizonyossággal megmondani, hogy az milyen formájú volt. Ám a benne található bizonyítékokból kiderül, hogy Jézus nem keresztre, hanem egy egyenes oszlopra lett feszítve.


A Biblia általában a görög sztau·roszʹ szót használja, amikor arra az eszközre utal, melyen Jézust kivégezték (Máté 27:40; János 19:17). Noha sok bibliafordításban a „kereszt” szóval adják vissza ezt a kifejezést, számos tudós úgy véli, hogy ez a szó alapvetően azt jelenti, hogy ’egyenes oszlop’. * Egy angol nyelvű forrásmű szerint a sztau·roszʹ „soha nem utalhat két fadarabra, melyek valamilyen szögben egymáshoz vannak rögzítve” (A Critical Lexicon and Concordance to the English and Greek New Testament).


A bibliaírók a sztau·roszʹ szinonimájaként a xüʹlon szót is használták (Cselekedetek 5:30; 1Péter 2:24). Ennek jelentése: ’fa’, ’fadarab’, ’oszlop’. * Egy könyv megjegyzi: „A görögben [mármint az Újszövetség görög szövegében] semmi sem utal arra, hogy két fadarabról lenne szó” (The Companion Bible).

2016. máj. 20. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

A kereszt használata pogány eredetű. * Több száz évvel Jézus halála után, amikor az egyházak eltértek a tanításaitól, „megengedték [az egyház új tagjainak], hogy továbbra is megtartsák pogány jeleik és szimbólumaik többségét”, beleértve a keresztet is (The Expanded Vine’s Expository Dictionary of New Testament Words). A Biblia azonban elítéli, ha valaki pogány jelképeket használ, csak hogy több egyháztagot szerezzen (2Korintusz 6:17).


S ha ez így van, akkor miért nem lehet ahogy a fordításban van hiba? Vagy az elképzelésben a kivégzést illetően, vagy az egyikből adódott a másik.

ahogy Jézus mondatát is egy vesszővel át lehet értelmezni.

2016. máj. 20. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

# Papi Gonzales


"melyik vallás nem ferdít? azzal különböztetik meg magukat egymástól..."


Most őszintén, van olyan vallás, amelyiket ismered egyáltalán?

Vagy csak a marxista-leninista valláskritikát biflázod vissza.

2016. máj. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Én a ti bibliátokból másoltam ki az igéket. :P Tehát akkor tedd fel újra a kérdést, hogy vajon kinek van igaza?
2016. máj. 20. 14:41
 7/20 anonim ***** válasza:

4: A kereszt nem vallási szimbólum volt abban a kultúrában, hanem kivégzőeszköz, és a nyilvános megszégyenítés eszköze. Ezért használták alig az első századokban, csak miután eltűnt a pogányság.


Összevissza idézgettek különféle emberektől, és kiforgatjátok a szavaikat. Akitől a képet idézitek, az egy középkori tolvaj kivégzését ábrázolja, és nem Jézusét, akit néhány oldallal arrébb ábrázol egy tau-kereszten.

2016. máj. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

# 3


Ezeket az érveket már megcáfolták egy régebbi kérdésnél, a sztaurosz alatt simán érthettek ketesztet is. Egyébként ha nem kereszten végezték ki, akkor miért ezt őrizte meg az apostoli hagyomány? Miért ábrázolják még a zsidó gúnyrajzok is keresztre feszítve Jézust?


"a Biblia nem ír arról, hogy pontosan milyen eszközön végezték ki Jézust, ezért senki sem tudja bizonyossággal megmondani, hogy az milyen formájú volt."


Dehogynem. A rómaiak kivégző eszköze akkoriban a kereszt volt, ezt tudjuk. Miért pont Jézussal tettek volna kivételt?


"Ám a benne található bizonyítékokból kiderül, hogy Jézus nem keresztre, hanem egy egyenes oszlopra lett feszítve."


Egy fenét! A feje föle szegezték a táblát, azt írja. Ahhoz pedig, hogy a keze között ehhez hely is maradjon, legalább egy mázsás gerenda kellett volna, nem pedig egy olyan oszlop, amit egy félholtra vert ember is elvinne. Persze Jézus a keresztfát vitte, nem az oszlopot.


Az pedig szintén elég jó bizonyíték, hogy a Biblia szegekről beszél és nem egyetlen szegről. Azok a szegek ugyanis 15-20 cm hosszú szegek voltak, miért kellett volna belőle kettő, ha simán átéri egyetlen szeg is a két csuklót?

2016. máj. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
* fölé
2016. máj. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm István :)

Érted már te is, ugye? Érted, hogy miért szólítjuk meg őket újra és újra? Érted már, hogy miért mutatjuk meg azokat a tanításokat, amik teljesen ellent mondanak a Bibliának?

2016. máj. 20. 17:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!