Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tudnátok olyan bibliai idézete...

Tudnátok olyan bibliai idézeteket írni, amelyek azoknak szólnak, akik direkt nem látnak és nem hallanak, szándékosan csúfolódnak és kiforgatják Isten szavait?

Figyelt kérdés

2013. jan. 24. 21:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
16%
Minek azt, úgy is mennek a pokolba. Miért fárasztanád őket a hülyeségekkel?
2013. jan. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
80%

"direkt nem látnak és nem hallanak, szándékosan csúfolódnak és kiforgatják Isten szavait"


Szerinted, akkor majd egy 2000éves könyvből vett idézett elveszi a kedvüket?

Nem lehetsz ennyire naív.


Lehet hogy akik direkt nem látnak és hallanak, többet látmak és hallanak a világból mint te.

2013. jan. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
62%

Mert megkövéredett e népnek szíve, és füleikkel nehezen hallanak, és szemeiket behunyják; hogy szemeikkel ne lássanak, füleikkel ne halljanak, szívükkel ne értsenek és meg ne térjenek, és meg ne gyógyítsam őket.


Apostolok Cselekedetei:28:27

2013. jan. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
45%
Pál apostol rómaiakhoz írt levele a megigazulás kérdését boncolgatja részletesen, ezt pedig azzal vezeti be, hogy az emberiség miért szorul megigazulásra (Rm 1,18-32). Ez a leírás több szempontból hasonlít arra, amit kértél, bár nem teljesen erről szól.
2013. jan. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
ZsizsikXD
2013. jan. 24. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
27%

(2Péter 3:3, 4) 3 Mert először is tudjátok azt, hogy az utolsó napokban gúnyolódók jönnek majd a gúnyolódásukkal, akik a saját kívánságaik szerint járnak, 4 és ezt mondják: „Hol van ez a megígért jelenléte? Hiszen attól a naptól fogva, hogy ősatyáink halálalvásba merültek, minden pontosan úgy megy, mint a teremtés kezdetétől fogva.”


(Júdás 18, 19) . . .„Az utolsó időben lesznek gúnyolódók, akik a saját, istentelen dolgokra irányuló kívánságaik szerint járnak majd.” 19 Ezek azok, akik szakadásokat okoznak; állatias emberek, akiknek nincsen szellemiségü



(Ezékiel 12:1, 2) 12 És Jehova szava így szólt még hozzám: 2 „Embernek fia! Lázadó ház közepette laksz: van szemük, hogy lássanak, de nem látnak, van fülük, hogy halljanak, de nem hallanak, mert lázadó ház ez.



(5Mózes 4:27, 28) 27 Jehova szétszór benneteket a népek közé, és ti szám szerint kevesen maradtok a nemzetek között, amelyek közé elűz titeket Jehova. 28 Ott olyan isteneket kell majd szolgálnotok — emberkéz alkotását, fát, követ —, melyek nem látnak, nem hallanak, nem esznek, és nem is szagolnak.

2013. jan. 24. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
64%

kérdező, ha rám hallgatsz, nem nevetteted ki magad ilyesmivel :D


egyébként gyönyörűen látszik, hogy te magad nem tudsz ilyesmit magadtól megtalálni, olyan, mintha azt kérdeznéd: "na, és mivel érveljek az igazam mellett, mert én magam nem tudom, mivel cáfoljam meg őket, mivel támadjak vissza, mivel védekezzek, mert nekem fogalmam sincs"

2013. jan. 24. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Mondok egy titkot nektek:)

Azért, mert valami régi, még nem fog veszíteni az értékéből...Gondoltátok volna?

2x2 örökre 4. Ha a tizes számrendszert használjátok.

Ja vagy nektek az erkölcs is relatív és változó?

Mert azt bizony nem ti mondjátok meg, hogy mi a jó és mi a rossz. Ma ami elítélendő, szerintetek holnaptól már akár jó is lehet? Akkor igen csak tévelyegtek...


Miért szólók Ádám fiának? Miért nem hagyom hogy továbbra is a bűnt szolgáljátok, amely megbilincseli őket...


Ezékiel próféta könyve » 3. fejezet

18

Ha ezt mondom a hitetlennek: Halálnak halálával halsz meg, és te őt meg nem inted és nem szólasz, hogy visszatérítsd a hitetlent az ő gonosz útjáról, hogy éljen: az a gonosztevő az ő vétke miatt hal meg, de vérét a te kezedből kívánom meg.

19

De ha te megintetted a hitetlent, és ő meg nem tért hitetlenségéből és gonosz útjáról: ő az ő vétke miatt meghal, de te megmentetted a te lelkedet.

20

És ha elfordul az igaz az ő igazságától, és cselekszik álnokságot, és én vetek eléje botránkozást: ő meg fog halni; ha meg nem intetted őt, vétke miatt hal meg és elfelejtetnek igazságai, amelyeket cselekedett; de vérét a te kezedből kívánom meg.

21

Ha pedig te megintetted azt az igazat, hogy az igaz ne vétkezzék, és ő nem vétkezik többé: élvén él, mert engedett az intésnek, és te a te lelkedet megmentetted.

22

És lőn ott az Úrnak keze rajtam, és monda nékem: Kelj fel, menj ki a völgybe, és ott szólok veled.

27

Mikor pedig szólok veled, megnyitom a te szádat, és mondjad nékik: Így szól az Úr Isten; aki hallja, hallja, aki nem akarja, nem hallja, mert ők pártos ház.


Tehát engem csöppet sem érdekel kedves válaszoló, hogy kinevet rajtam és ki mit gondol rólam, de azért köszönöm a tanácsot.

Ettől én még nem leszek kevesebb, ő nekik meg nem lesz igazuk. Nem kötelező meghallgatni engem. Nem kötelező jó embernek sem lenni.


Ha viszont valaki ide jön provokálni vagy tanulni, nézzen szembe a következményével és az igazsággal.

A Biblia egy nagyon vastag könyv (habár a legtöbb embernek fogalma sincs, hogy miről is beszél pontosan). Nehogy már még én érezzem rosszul magam, mert nem tudom szó szerint fejből az egészet + néhány idézetet kérek itt a testvéreimtől.

Én nem magamat akarom fényezni, hogy milyen okos vagyok.

Hanem isten szavát közvetíteni.

Persze használhatnám a saját szavaimat is, amit megszoktam tenni rendszerint.

Ők kigúnyolnak engem, mocskolódnak, lenéznek ezért.

Gondoltam Istent már csak nem fogják megkövezni...

Természetesen megfogják többen, mert gyűlölik az atyát.



János Evangyélioma 15. rész

21. De mindezt az én nevemért cselekszik veletek, mivelhogy nem ismerik azt, a ki küldött engem.

22. Ha nem jöttem volna és nem beszéltem volna nékik, nem volna bűnük: de most nincs mivel menteniök az ő bűnöket.

23. A ki engem gyűlöl, gyűlöli az én Atyámat is.

24. Ha ama cselekedeteket nem cselekedtem volna közöttük, a melyeket senki más nem cselekedett, nem volna bűnük; de most láttak is, gyűlöltek is, mind engem, mind az én Atyámat.

25. De azért lőn így, hogy beteljesedjék a mondás, a mely megiratott az ő törvényökben: Ok nélkül gyűlöltek engem.

26. Mikor pedig eljő majd a Vígasztaló, a kit én küldök néktek az Atyától, az igazságnak Lelke, a ki az Atyától származik, az tesz majd én rólam bizonyságot.

27. De ti is bizonyságot tesztek; mert kezdettől fogva én velem vagytok.


u.i. Tényleg nem zavar a kritika, vagy másnak a hite, világnézete. A kritika sem zavar....


Pál Apostolnak Timóteushoz írt második levele » 3. fejezet

2

Mert lesznek az emberek magukat szeretők, pénzsóvárgók, kérkedők, kevélyek, káromkodók, szüleik iránt engedetlenek, háládatlanok, tisztátalanok,

3

Szeretet nélkül valók, kérlelhetetlenek, rágalmazók, mértékletlenek, kegyetlenek, a jónak nem kedvelői.

4

Árulók, vakmerők, felfuvalkodottak, inkább a gyönyörnek, mint Istennek szeretői.

5

Kiknél megvan a kegyességnek látszata, de megtagadják annak erejét. És ezeket kerüld.

6

Mert ezek közül valók azok, akik betolakodnak a házakba, és foglyul ejtik a bűnökkel megterhelt és sokféle kívánságoktól űzött asszonykákat,

7

Kik mindenkor tanulnak, de az igazság megismerésére soha el nem juthatnak.

8

Miképpen pedig Jánnes és Jámbres ellene állottak Mózesnek, akképpen ezek is ellene állanak az igazságnak; megromlott elméjű, a hitre nézve nem becsületes emberek.

9

De többre nem mennek: mert esztelenségök nyilvánvaló lesz mindenek előtt, amiképpen amazoké is az lett.

10

Te pedig követted az én tanításomat, életmódomat, szándékomat, hitemet, hosszútűrésemet, szeretetemet, türelmemet,


12

De mindazok is, akik kegyesen akarnak élni Krisztus Jézusban, üldöztetni fognak.

13

A gonosz emberek pedig és az ámítók nevekednek a rosszaságban, eltévelyítvén és eltévelyedvén.

14

De te maradj meg azokban, amiket tanultál és amik reád bízattak, tudván kitől tanultad,

15

És hogy gyermekségedtől fogva tudod a szent írásokat, melyek téged bölcscsé tehetnek az idvességre a Krisztus Jézusban való hit által.

2013. jan. 25. 00:08
 9/16 A kérdező kommentje:

Ézsaiás próféta könyve » 29. fejezet

18

És meghallják ama napon a siketek az írás beszédeit, és a homályból és sötétből a vakoknak szemei látni fognak.

19

És nagy örömük lesz a szenvedőknek az Úrban, és a szegény emberek vígadnak Izráel Szentjében.

20

Mert a kegyetlen elveszett, és a csúfoló elpusztult, és kivágattak a hamisságnak minden őrei,

21

Kik az embert elítélik egy szóért, és tőrt vetnek annak, aki őket a kapuban megfeddi, és elejtik csalárdul az igazat.


A János írása szerint való Szent Evangéliom » 9. fejezet

39

És monda Jézus: Ítélet végett jöttem én e világra, hogy akik nem látnak, lássanak; és akik látnak, vakok legyenek.

40

És hallák ezeket némely farizeusok, akik vele valának, és mondának néki: Avagy mi is vakok vagyunk-é?

41

Monda nékik Jézus: Ha vakok volnátok, nem volna bűnötök; ámde azt mondjátok, hogy látunk: azért a ti bűnötök megmarad.

2013. jan. 25. 00:09
 10/16 A kérdező kommentje:

Ézsaiás próféta könyve » 5. fejezet

20

Jaj azoknak, akik a gonoszt jónak mondják és a jót gonosznak; akik a sötétséget világossággá s a világosságot sötétséggé teszik, és teszik a keserűt édessé, s az édest keserűvé!

21

JAJ AZOKNAK, AKIK MAGOKNAK BÖLCSEKNEK LÁTSZANAK, ÉS ESZESEK ÖNNÖN MAGOK ELŐTT!

22

Jaj azoknak, akik hősök borivásban és híresek részegítő ital vegyítésében;

23

Akik a gonoszt ajándékért igaznak mondják, és az igazak igazságát elfordítják tőlük:

24

Ezért, mint a polyvát megemészti a tűznek nyelve, és az égő széna összeomlik: gyökerök megrothad, virágjok mint a por elszáll, mert a seregek Urának törvényét megvetették, és Izráel szentjének beszédét megútálták.

2013. jan. 25. 02:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!