Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van-e remény tökéletes gyógyul...

Van-e remény tökéletes gyógyulásra minden betegségből?

Figyelt kérdés

2016. máj. 27. 16:55
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
37%
Figyelj,nekem hererákom volt(hozzáteszem,korai stádium)Mikor felismertem,hogy mi a probléma oka,három nap alatt eltűnt a daganat.Én magam is kételkedtem az egészben,még a gyógyulás után is.Egyszerűen döbbenetes,és hihetetlen volt.De igaz.Ez kb.másfél éve volt,azóta sincs semmi tünetem.Ha elmegyek orvoshoz,levágják a golyómat...
2016. máj. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
Nincs, sajnos vannak olyan bajok, amiket csak a halál old meg. Ez van sajnos, (és ha már a többiek idehozták Istent: hiába van hited, ha Isten nem úgy akarja a dolgot, megszakadhatsz, imádkozhatsz, sírhatsz, akkor sem úgy lesz, ahogy te akarod, mert nem változtatja meg az akaratát senki kedvéért.) Most, láb nélkül születik valaki, vagy megvakul pl. Az soha az életben nem fog újra látni, akármennyire hisz is.
2016. máj. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:

"A betegség a sátántól van, nem Istentől. Ha Isten megengedi, akkor biztos, hogy van oka, hogy miért, de semmiféle betegség nem származik tőle, tehát az ő akarata semmiféleképpen nem az, hogy valakit beteggé tegyen és úgy történjen valami. Maximum a betegség által ad áldást. Ha kéri az ember."


A baktériumok ugyan olyan élőlények, mint a mókusok, a petúnia meg te. Ha ők a sátántól vannak, akkor a sátán is teremtő?


" Figyelj,nekem hererákom volt(hozzáteszem,korai stádium)Mikor felismertem,hogy mi a probléma oka,három nap alatt eltűnt a daganat.Én magam is kételkedtem az egészben,még a gyógyulás után is.Egyszerűen döbbenetes,és hihetetlen volt.De igaz.Ez kb.másfél éve volt,azóta sincs semmi tünetem.Ha elmegyek orvoshoz,levágják a golyómat..."


Orvos mondta, hogy hererákod van? Mert ez alapján nem. Attól mert találsz egy csomót a heréden, még nincs hererákod, ezeregy dolog okozhat duzzanatot a rákon kívül.

Egyébként ja, ha elmész orvoshoz, tuti, hogy még a váróban rád veti magát és egyből kitépi a golyóidat, de talán még pofán is talál vágni... na, ezért veszélyes a fundamentalizmus.

2016. máj. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
Betegségről beszélek, nem baktériumról. Nem tetszik ismerni a kettő közötti különbség et?
2016. máj. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:

" Betegségről beszélek, nem baktériumról. Nem tetszik ismerni a kettő közötti különbség et?"


A betegség egy tünetegyüttes, amiket vírusok, baktériumok, genetikai rendellenességek okoznak. Szerintem fogalmad sincs, hogy miről beszélsz.

2016. máj. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
89%

Jézus minden alkalommal az Atya akaratát cselekedte. Ahol hittek Benne, meg is gyógyultak. Nem kellett Jézust külön kérni. Aki rosszul érezte magát, az odafurakodott Hozzá, megérintette és meggyógyult. Ezért kellett Jézusnak csónakba szállnia, hogy ne tudjanak csak úgy rárohanni. A Biblia kijelenti Isten akaratát: "Aki azt akarja, hogy minden ember üdvözüljön, és az igazság ismeretére eljusson." (1Tim 2,4)

A "szódzó" , amit az "üdvözülni" kifejezéssel fordítottak le gyűjtőfogalom. Jelenti az ember szabadulását, felépülését, gyógyulását, jólétét, fizikai és szellemi értelemben is. Ráadásul nem is elvont dologról van szó, hanem a Biblia is használja ezekben a jelentésekben is. Vagyis nem csupán nyelvészeti lehetőégről van szó, hanem maga a Biblia szolgáltat példákat is. Ha pedig Isten azt akarja, hogy minden ember üdvözüljön, abba egyértelműen beletartozik a gyógyulás is, méghozzá itt és most, nem pedig majd akkor, amikor leszáll Isten dicsősége. Nem nagy dolog akkor meggyógyulni, amikor már itt lesz Jézus. Másodszor nem szolgaként, hanem királyként fog eljönni, és nem lesz szükség semmiféle hitre, hogy az ember meggyógyuljon. Most van szükség hitre, de ha a hit megvan, akkor minden lehetséges.


Sokan vannak abban a tévhitben, hogy ha Isten akarata valaki gyógyulása, akkor az meggyógyul. Erre azt kérdezem, ha Isten akarja, hogy valaki üdvözüljön, az üdvözül? Hisz a fentebbi ige pont azt mondja, hogy Isten akarja a "szotáriát", a megmenekülést, az üdvösséget, gyógyulást, szabadulást, prosperitást, győzelmet. Azt is akarja, hogy mindenki eljusson az igazság megismerésére. Azt is tudjuk, hogy bibliai kontextusban az igazság megismerése soha nem puszta információt jelent, hanem tapasztalatot. De amellett, hogy Isten akarja, hogy az emberek megismerjék az igazságot, azt is kijelenti a Biblia, hogy sok ember nem jut el soha az igazság megismerésére. Ugyanígy, Isten akarja , hogy az emberek megmeneküljenek, meggyógyuljanak, megszabaduljanak, de ha az ember nem teszi oda a maga részét, akkor nem fog megtörténni Isten akarata az életében, hanem ott marad tudatlanul, áldás nélkül, a Sátán által kifosztva, és még el is hiszi, hogy Isten akarta így.

2016. máj. 28. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

"Orvos mondta, hogy hererákod van? Mert ez alapján nem. Attól mert találsz egy csomót a heréden, még nincs hererákod, ezeregy dolog okozhat duzzanatot a rákon kívül.

Egyébként ja, ha elmész orvoshoz, tuti, hogy még a váróban rád veti magát és egyből kitépi a golyóidat, de talán még pofán is talál vágni... na, ezért veszélyes a fundamentalizmus."


Beszéltem egy orvossal,a tünetek szinte kivétel nélkül hererákra utaltak.Kérdeztem mit csinálnak ilyenkor,azt mondta csak ez az eljárás van,levágják,és kész.

A fundamentalizmus valóban veszélyes lehet,de én nem vagyok fundamentalista.

2016. máj. 28. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

"Beszéltem egy orvossal,a tünetek szinte kivétel nélkül hererákra utaltak.Kérdeztem mit csinálnak ilyenkor,azt mondta csak ez az eljárás van,levágják,és kész."


Akkor itt most be is bizonyosodott, hogy hazudsz. Semmire nem mondják rá, hogy rák, amíg nem bizonyították be legalább egy szövettani vizsgálattal. Mondtál neki pár tünetet, ami kb. 140 betegségre vagy elváltozásra utalhat, amiből az egyik lehet a rák. Ettől még nem voltál rákos... illetve nem biztosan. Viszont ha nem volt vizsgálat, akkor természetesen azt sem zárhatjuk ki, hogy az vagy.

Az eljárás sem az, hogy fogják és levágják. Te mégis hány éves vagy? Vagy a demencia ütközik ki rajtad, vagy 9 évesen itt okoskodsz nulla élettapasztalattal.

2016. máj. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
38%
Nem mondta az orvos tuti biztosra,hogy rák,csak azt,hogy gyanús,kivizsgálásokra nem mentem.De a hereráknak elég jellegzetes tünetei vannak.Köszi,de nincs demenciám.Ez a doki urológus,és azt mondta,hogy levágják,ez a gyógymód.Lehet,hogy ha másikat is megkérdezek,nem ugyanezt mondja.De a lényeg az,hogy a saját tapasztalatom az enyém,és tudom amit tudok,hiszek amiben hiszek.
2016. máj. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

"Nem mondta az orvos tuti biztosra,hogy rák,csak azt,hogy gyanús,kivizsgálásokra nem mentem."


Ehhez aztán csak gratulálni tudok. Vagyis valószínűleg nem is volt rákod? Vagy ha mégis, akkor még mindig van, mert az bizony magától nem fog elmúlni. Gondolom a gyerekeid baromi büszkék és boldogok lesznek, ha kiderül majd, hogy tényleg rákos vagy, de a saját hülyeséged miatt nem fordultál időben orvoshoz és ezért halsz meg.


"Ez a doki urológus,és azt mondta,hogy levágják,ez a gyógymód."


Akkor hazudott. Ez az utolsó, végső megoldás lenne, ezt megpróbálnák elkerülni.

2016. máj. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!