Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A muzulmánok nőknek miért...

A muzulmánok nőknek miért kell azt a fekett ruhát hordani, ami mindenüket eltakarja?

Figyelt kérdés
2016. máj. 27. 22:05
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

11# ez is egy jó kérdés, de nem tudom.

Viszont a kérdés nem róluk szól, illetve ők önként hordják. Ellenben a muszlim országokban ( a nagy többségében ) ez kötelező és büntetnek ha nem hordják.

2016. máj. 29. 10:49
 12/18 anonim ***** válasza:
84%
A Koranban (de egyebkent a Bibliaban is) annyi van le irva, hogy az embereknek (tehag nemcsak a nonek) el kell fednie a szemermet. Ez ferfinal koldoktol terdig, nonel pedig haj, es a test tobbi resze az arc kivetelevel. Ezert visel az atlagos muszlim no (most ne azokat az elborult szaudi vahabistakat es tarsaikat tekintsunk atlagosnak, mert ok korantsem azok, viszont a nyugati media oket nyomja iszlam neven a vilag fele sajnos) kendot illetve lazabb, alakot nem annyira mutato ruhakat (ami az en izlesem szerint, persze ez szigoruan maganvelemeny, sokkalta csinosabb tud lenni mint a miniruhaban flangalo csajszi akinek kint van mindene). En viszonylag hosszu ideig eltem muszlim orszagban, es hiaba vagyok itthon tovabbra sem hordok mainstream ruhakat mert egyszeruen megszoktam es meztelennek ereznem magam ha a baratomon kivul barki latna a combjaimat, dekoltazsomat meg tarsait. Szoval a szokas is elegge bennuk van a hagyomany mellett :)
2016. máj. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
90%

Én muszlim vagyok.

Azért kell hordani mert a Koránban is benne van,hogy el kell takarni magunkat az idegen férfiak előtt.

"És mondd a hívő nőknek, hogy süssék le a tekintetüket és ügyeljenek a szemérmükre és ne mutassák a díszeiket, csupán azt, ami látható és kendőzzék el ruhakivágásukat és ne mutassák a díszeiket, kivéve férjüknek, atyjuknak, apósuknak, fiaiknak[...]" (24:31)

Nem csak fekete van belőle, sok féle színben van. (kék,szürke,bordó stb)

De nem mindenki hordja.

2016. máj. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
50%
#1. válaszoló, pár évszázada a kereszténység is ugyanígy tekintett a nőkre...
2016. jún. 2. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

5-ös válaszoló vagyok.


Mostanában direkt figyelem, és azt tapasztaltam, hogy a muszlim nők egy része annyira szép ruhákat hord, hogy komolyan én megirigylem. :) Nem mindenki jár a fekete lepelben, sokakon nagyon szép színes szoknya van hozzá való kendővel, szóval úgy tűnik, lehet ezt csinosan is művelni. Bár én nyilván nem öltözöm így, sokkal ízlésesebbnek tartom, mint azt, ahogy néhány európai nő képes felöltözni, köldökig kivágott felsővel, kilógó melltartópánttal, és feneket villantó sorttal.

2016. jún. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit más felől nézném a kérdést:

Az a baj, hogy ha adott nők mindent kitesznek a kirakatba, akkor már nem olyan kívánatosak többé, inkább közönségessé válnak, mint itt a sarki nők a pályánál: mindenük kivan még tél közepén is. Mi az izgalmasabb, ha már eleve majdnem meztelen látod a csajt az utcán? Fel akarod fedezni? NEM. Csak max 1x - amíg kifizeted, de persze az igény szab határt... Aki az utcán is mutogatja magát, és mondjuk nem hivatásos, azért, hogy dudáljanak rá stb, az "utca férfitársadalmának" akar tetszeni, idegeneknek, attól a nőtől elvárható, hogy nem akar más férfiakra nézni?? Vagy hogy ne akarjon másnak kiöltözni? Nem.

Nem azt mondom hogy BURQAba kell öltözni (a csadornál sokkalta "nehezebb" öltözet, nagyon sok muszlim is idegenkedne tőle!)

De amúgy azt nem értem, hogy ha nekem van egy barátnőm, akkor mi a fenéért akar kihívó lenni, ha nem vagyok vele? Kinek akar tetszeni? Másnak? Mert az biztos hogy nem nekem! És ez bennem durva ellenérzést keltene. És ugye a muszlim férfiak meg eleve intenzívebb vérmérsékletüek genetikailag is.

Meg ugye egy arab országban az utcán általában több a férfi mint a nő, mert a nők otthon a férjeik gyerekeit nevelik, a férjek meg csoportosan kávézgatnak munka előtt v után v helyett - ha iylen alulöltözött nő elmenne, a csordaszellem beindítaná a villogót az biztos, mert azt jelzi: ez a nő préda, szabad, egy "joker", mert ő biztosan szexelni akar, mi másért akarná felhívni a figyelmet magára.

Ez a másik oldal volt.

2016. jún. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Utolso ugyis lefognak pontozni de pont ugyanez a velemenyem nekem is mint amit te leirtal.
2016. jún. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

# 14


"pár évszázada a kereszténység is ugyanígy tekintett a nőkre.."


Megkérdezhetem, hogy mennyire ismered a kereszténységet?

Csak mert az egyházatyák írásai cáfolják az állításodat.

2016. jún. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!