Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanui? Kérem csak...

Jehova tanui? Kérem csak tanuk írjanak (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés

Mit kell tenni hogy ne kopogjatok be 2 naponta hozzám és zavarjátok meg a magánéletem?

Feljelenteném gipsz jakabot zaklatásért de akkor külditek gipsz piroskát

Vagy mi tántorít el titeket a zaklatástól? Igen ez zaklatás hogy heti 2-3 alkalommal veritek ököllel az ajtót és nem hagyjátok abba amíg ki nem nyitja az ember


értem én hogy ez van nektek kiadva hogy térítsetek és büntit kaptok ha nem teszitek de könyörgöm ti mit szólnátok ha én verném az ajtótokat folyton hogy pl mozijegyet áruljak nektek ? gondolom sértene titeket hisz szerintetek az az ördögtől való nem ?


2016. máj. 31. 22:34
 1/10 anonim ***** válasza:

A legegyszerűbb, ha gyakori rá irogatás helyett, megmondod nekik intelligens hangbembe, hogy "engem nem érdekelnek Bibliai témák, kérem írják fel, hogy ne keressenek".

Am beszéltél velük?

2016. máj. 31. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
69%

Nem hat a szép szó, hozzám azóta nem jöttek, hiába kértem, hogy hagyjuk egymást, mióta elmondtam, hogy élő kapcsolatom van Istennel, hogy ismerem, szeretem és követem (nem utánzom) Jézust, hogy a jehova szó csak pár száz éves és a többi. :) Remélem hivatalosan is eretnek vagyok a szemükben. :)


Én beszélgettem már velük amúgy és teljesen zártak, nem alkalmasak értelmes kommunikációra. Kértem egyszer egy fiatal lányt, aki még csak betanult, hogy csakis egyedül Istennel olvassa a Bibliát, kértem, hogy ismerje meg Jézust, de az idősebbik nő azzal a felkiáltással, hogy nem fognak vitatkozni, gyorsan elterelte a lányt. Rémisztő az egész.


Az én Istenem képes megtartani engem, ahogy írja az ige. Az övéké nem, ott muszáj kordában tartani az embert.

2016. máj. 31. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

persze hogy próbáltam szépen elhessegetni őket

kb az első 10 alkalommal

én még csak csak bírom hogy zaklatnak de a barátnőm már ki van tőlük rendesen

lassan ott tartunk hogy ha kopognak barátnőm befordul mert már tudja mi jön

ha nem nyit ajtót verik tovább ha meg ajtót nyit akkor zaklatják


volt olyan erőszakos térítő hogy kinyitottam az ajtót és már szinte a konyhából tessékeltem kifelé a muksót mert eléggé otthon érezte magát


tényleg tanácstalan vagyok mit tehetnék velük

már gondolkodtam rajta beszerzek egy kuvaszt vagy valami hasonló méretű házikedvencet és rászoktatom az őrtorony tépésre mert már kétségbe ejtő amit művelnek

mindig más jön 1 hónapba ritkán jönnek ugyan azok

nem tudom hogy "dolgoznak" valami vetésforgóba vagy nem tudom hogy tényleg mindig mások jönnek

2016. jún. 1. 04:36
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

"továbbra is verik az ajtót"


Szervusz.


Nem túlzol egy "kicsit"?


Ha mozi jegyet árulsz, vagy bármi mást, nyugodtan keress fel, mert nem tilos moziba járni, legfeljebb, nem veszem meg a jegyet, mert nem érdekel a film, vagy olyan hangvételű, hogy nem szeretném megnézni, ezért arra nem veszek jegyet.

egyébként pedig a mozijegy, és Isten királyságának jó híre között azért van nem kis különbség,


S nem kapunk büntit, :)

ez önkéntes munka, amit Isten és Jézus adott feladatul a követői számára, többek között a Te életed megmentéséért is.

Nagyon jó volna tudni, hogy helyileg hol történik az eset, mert két naponta, és főleg, verni mások ajtaját, nem engedélyezett, Jézus nem adott ilyen útmutatást,


(Máté 10:14) 14 Ahol nem fogad be valaki titeket, és nem figyel szavatokra, ott kimenve abból a házból vagy abból a városból, rázzátok le a port lábatokról.


Ezzel azt mutatják, hogy a ház vagy város nem fogékony, lakosainak viselniük kell a következményeket, amelyek egy magasabb forrásból, az égből származnak

Isten senkinek nem erőlteti hogy élni akarjon az Ő királysága alatt.


Aki ilyen módon prédikál, az nem alkalmazza a kapott tanácsokat, és nem is nézi a Teremtő sem jó szemmel, ezért valahogy a felvigyázóknak értésre kellene adni, hogy némelyek ilyet művelnek, ha valóban így történik.


S ahogy valaki írta is, kérd meg a testvéreket, hogy jegyezzék fel a címedet, hogy nem szeretnéd ha zaklassanak, soha többé, és azt tegyék a terület kártyába, hogy a következő testvér lássa,


Mond el, hogy ezt egy Tanútól tudod, mert hiába kérted eddig a Testvéreket,továbbra is bekopognak.


Remélem tudtam segíteni,


Kellemes szép napot kívánok, sok áldással.

2016. jún. 1. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ír ki szerintem az ajtóra, egyértelműen, jól láthatóan, hogy nem kérsz belőlük. Esetleg belevihetsz némi szakrazmust is. "Pogány vagyok, nem akarok megtérni, a Sátán szolgája vagyok, úgyis el fogok kárhozni, úgyhogy legalább a földi életemben kopjatok le rólam!", ezt így ragaszd ki az ajtóra.
2016. jún. 1. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szerintem legközelebb kérdezd meg, hogy hoztak-e friss kecskefejet a közös imádkozáshoz a Sátánnak :D


(Szorri, hogy figyelmen kívül hagytam a meghagyásaidat :D.)

2016. jún. 1. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
90%

Örülök, hogy a 28%-os jehovista felhozta Mátét, mer akkor eztán számon kérheted a tanúkat e szerint: Azt is mondta Jézus, hogy

" Máté 10:8 Gyógyítsatok meg betegeket, támasszatok fel halottakat, tisztítsatok meg leprásokat, űzzetek ki ördögöket. Ingyen kaptátok, ingyen adjátok."

A tanúk ezeknek nem tesznek eleget és nem az Evangéliumot hirdetik, hanem az őrtorony zrt által kiadott újságokat, amelyek egy nem-ihletett emberek szubjektív tanításait tartalmazza.

Sőt, még ezt is mondta Jézus a Lukács 10,7-ben: " Ne járjatok házról házra."

A tanúk ennek sem tesznek eleget, de nem csoda, mert semmi közük Jézushoz.

2016. jún. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem van egy ismerősöm, baptista, ő mindig leáll velük beszélgetni a Bibliáról, de úgy, hogy a végén a tanúk menekülnek el.
2016. jún. 2. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kuldd olet hozzam. Majd en fogom oket okitani a Koranrol, a Torarol, aztan meglatjuk kibirja tovabb :'D.
2016. jún. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Tantételbeli ***** válasza:

Kedves kérdező!


Örülök, hogy feltetted ezt a kérdést, és meg is válaszolom teljesen őszintén. Ha legközelebb Tanú-testvéreim látogatnak meg, nyugodtan mond meg nekik, hogy írják fel, TE NEM KÍVÁNOD, HOGY JT-i MEGKERESSENEK! Amikor ilyen van, tiszteletben tartjuk a házigazda kérését, és a következő hirnökünk (értsd: missziós tanítvány) már nem fog téged felkeresni. De hangsúlyozom, hogy ezt tudasd világosan és érthetően, mert különben a magyar törvények lehetővé teszik bárki hitnézetének hírdetését bárhol, tehát nekünk is.


Amennyiben azonban közlöd a téged meglátogató hírdetőnkkel, hogy mi a határozott kérésed, annak nálunk is írásos nyoma marad, és tiszteletben tartjuk.

2016. jún. 4. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!