Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Elképzelhető, hogy Isten...

Elképzelhető, hogy Isten megharagudott rám valamiért, és már nem szeret?

Figyelt kérdés

Őszintén szólva nem is tudom miért történhetett volna. Nyilván én is követek el hibákat, de megbánom és próbálom mindig jóvá tenni, de az utóbbi időben úgy érzem hogy minden és mindenki ellenem van, soha nem jönnek össze a dolgok. Bármi történik, én az igyekezetem ellenére mindig rosszul járok, és nem értem miért. Arról nem is beszélve, hogy úgy érzem, körülöttem mindenkinek csak egy teher vagyok a hátán és senki nem szeret. Pont ezért aggódom, hogy talán valamit elrontottam, vagy valami rosszat tettem, ami miatt Isten már nem szeret engem és lelkileg egyre rosszabbul érzem magam.

Esetleg aki járt már hasonló cipőben, vagy érti a helyzetem, megköszönném ha ellátna egy pár tanáccsal.

Legyen szíves, aki csak elviccelné vagy gúnyból válaszolna, inkább ne is írjon.

17.L


2016. jún. 1. 16:42
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
10: behalok tőled :D nem tudom hogy és hányszor magyarázzam el hogy felfogd, hogy nem tudja senki hogy létezik vagy sem , ha tudná akkor azt már nem vallásnak hívnák. Mivel ez a vallás lényege, hogy hiszünk olyanban amiről nem tudjuk hogy létezik vagy nem. Nem lehet azt mondani, hogy létezik mert nincs rá bizonyíték, de azt se lehet mondani hogy nem létezik, mert arra sincs bizonyíték. Így már érthető?
2016. jún. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Nagyon jól értettem, amit mondtál, és végül csak kibújt a szög a zsákból. Mégis milyen hívő az, aki nem meri kimondani, hogy létezik Isten? Akkor miben hiszel? Abban, hogy nem lehet tudni? Mert ha Istenben hinnél, akkor kimondanád, hogy létezik, hiszen a hit erről szól.


Az két különböző dolog, hogy valami bizonyítható, és hogy én ki merem mondani, hogy úgy van. Egy újabb ok, hogy csalódjak a vallásokban.

2016. jún. 2. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!