Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ti mit gondoltok a halálról?

Ti mit gondoltok a halálról?

Figyelt kérdés

2016. jún. 6. 19:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Semmit. Az életről gondolok, abban élek.

Hallgass te is zenét inkább. (10:52 a kedvencem :P)


https://www.youtube.com/watch?v=fR0NSpvAUFo

2016. jún. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

14 percet akartam, bár ez is kedvencem. Micsoda véletlen.

Te mit gondolsz a halálról?

2016. jún. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
57%
Szükséges rossz.
2016. jún. 6. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
61%
Még senki nem jött vissza panaszkodni így nem lehet annyira sz@r...
2016. jún. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Hát ha már a halál eljön akkor azt úgy se veszem észre, ezért nem érdekel különösebben.
2016. jún. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Ákos13 ***** válasza:
66%

Én félek tőle. Attól, hogy megszűnök létezni.

Korábban ezért voltam vallásos, mert nem tudtam szembenézni azzal, hogy nincs semmi a halálunk után. De mára már sikerült elfogadnom.


Nagyon remélem, hogy sokára jön majd el a vég, mert most, élőként nagyon nehéz elképzelni azt, hogy milyen az, mikor örökre megszűnik a tudatod. Nem lehet jó, még akkor sem, ha nem érzel semmit utána.

2016. jún. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
19%

# Ákos 13


"Korábban ezért voltam vallásos.."


Ilyen nincs. Korábban sem voltál vallásos, legfeljebb csak azt hitted magadról, hogy az vagy. Ha valóban megélted volna a hitedet, akkor az többé nem tudna abbamaradni.

2016. jún. 6. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Ez érdekes kérdés.

A halál előtti utolsó pillanattól nem félek, sőt, igazából kíváncsi vagyok arra, hogy hogyan halok meg. Engem érdekel a halál.


Azt viszont nem akarom, hogy véget érjen az életem.


Ha arra vagy kíváncsi, én katolikus vagyok, így hiszek a halál utáni örök életben, az ítéletben, Isten irgalmában, az üdvösségben, abban, hogy Isten közösségbe hív magával - ami még teljesebb lesz, miután ez az élet véget ér -, és a feltámadásban. (Feltámadás alatt nem arra gondolok, amikor a halott ember visszatér ebbe az életbe - mint pl. Lázár, meg akit valamelyik próféta feltámasztott -, hanem arra a feltámadásra, amiben Krisztus részesült legelőször. Az Ő feltámadása más, mert ő nem erre az életre támadt vissza, hanem már a megdicsőült testben az örök életre. Szent Pál szerint mi is feltámadunk ahhoz hasonló, megdicsőült testben. Vö. 1 Kor 15.)

2016. jún. 6. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Egy nap majd eljön. De a többi nem. Úgyhogy azokon élvezem az életet.
2016. jún. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
44%

Kiéről?

Mert sok ember esetében már nagyon itt lenne az ideje.

2016. jún. 7. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!