Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A biblia alapján mi Isten...

A biblia alapján mi Isten földre vonatkozó elhatározása?

Figyelt kérdés

#Isten #föld #elhatározás.
2016. jún. 8. 17:20
1 2 3
 11/21 matzera válasza:
A kérdés pontatlan. A föld -mint bolygó, mint materia- nincs isten által kihangsúlyozva. A biblia szövegkörnyezete szerint csakis az ember érthető alatta. Azonban a bibliában isten magát fénynek, az embert viznek (lehulló esőcseppeknek) nevezi, és kettejük szövetséget bizonyítja a szivárvány. A szövetség megtartása a cél, hogy mindig legyenek esőcseppek, akik képesek a fényt szétbontani és szétszórni a nagyvilágba.
2016. jún. 11. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

11-nek:Máté.6:10."Jőjön el a királyságod, legyen meg a te akaratod,miként a menyben,ugy a Földön is"

Zsolt.37:29."A föld pedig az igazságosoké lessz,és örökké rajta lakoznak"

Péld.2:22."A becsületesek fogják lakni a Földet,és a fedhetetlenek maradnak meg rajta".

Ézsaiás.45:18."Azt mondja Jehova,az egek teremtője,Ő,az igaz Isten,a Föld alkotója és annak Készítője,Ő az,aki szilárdan megalapozta azt,mert nem hiába teremtette,hanem azért alkotta,hogy lakjanak rajta.

Igy a föld szó alatt nem csak az ember érthető,hanem maga az igazi föld amin az ember is lakik.

De sok helyen az embert földnek is szólítja mikor azt mondja pld."hald meg te föld"stb.

Igy a szövegkörnyezet szerint sok helyen kétféleképpen érthető.

2016. jún. 11. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Igen kedves 49%-os és ezeknek a fényében ne feledkezzünk meg a többi nem jelképes versről sem!


Jel:21

"1És láttam új eget és új földet, mert az első ég és az első föld elmúlt, és a tenger sincs többé. 2És a szent várost, az új Jeruzsálemet is láttam, amint alászáll a mennyből az Istentől, felkészítve, mint egy menyasszony, aki férje számára van felékesítve. 3Hallottam, hogy egy hatalmas hang szól a trónus felől: „Íme, az Isten sátora az emberekkel van, és ő velük fog lakni, ők pedig népei lesznek, és maga az Isten lesz velük; 4és letöröl minden könnyet a szemükről, és halál sem lesz többé, sem gyász, sem jajkiáltás, sem fájdalom nem lesz többé, mert az elsők elmúltak.” 5A trónuson ülő ezt mondta: „Íme, újjáteremtek mindent”. És így szólt: „Írd meg, mert ezek az igék megbízhatók és igazak!"


Jaj és ezekről se feledkezzünk már el:


Mt 22,13;24,51;25,30


13Akkor a király ezt mondta szolgáinak: kötözzétek meg kezét-lábát, és vessétek ki a külső sötétségre; ott lesz majd sírás és fogcsikorgatás.


51akkor kettévágatja, és a képmutatók sorsára juttatja: ott lesz majd sírás és fogcsikorgatás.”


30A haszontalan szolgát pedig vessétek ki a külső sötétségre: ott lesz majd sírás és fogcsikorgatás.”


Jelenések 14:10 az is inni fog az Isten haragjának borából, amely készen van elegyítetlenül haragjának poharában, és gyötrődni fog tűzben és kénben a szent angyalok és a Bárány előtt;



Jelenések 14:11 gyötrődésük füstje száll felfelé örökkön-örökké, és sem éjjel, sem nappal nincs nyugalmuk azoknak, akik imádják a fenevadat és az ő képmását, és akik magukra veszik az ő nevének bélyegét.

2016. jún. 11. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Kedves Apexus, kihagytál egy párat, például a halottaknak való evangélium hirdetést:


1 Pét 3,18-20 "Mert Krisztus is meghalt egyszer a bűnökért, az Igaz a bűnösökért, hogy az Istenhez vezessen minket. A test szerint ugyan megölték, de a lélek szerint életre kelt. Így ment el a börtönben sínylődő lelkekhez is, és hírt vitt nekik. Ezek egykor engedetlenek voltak, amikor Noé idejében az Isten türelmesen várt, amíg a bárka elkészült, amelyben csak néhányan, mindössze nyolcan menekültek meg, épp a víz által."


1Pét 4,6 "Mert azért hirdették az evangéliumot a halottaknak is, hogy ha mint emberek testben ítélet alá estek is, lélekben éljenek az Isten által."


Vagy a halottak megítélésével kapcsolatban is például ezeket:


Zsid 9,27 "Amint az ember számára az a rendelkezés, hogy egyszer haljon meg, és utána ítéletben legyen része"


János 5,28-29 "Ne csodálkozzatok rajta! Mert elérkezik az óra, amikor a sírokban mindnyájan meghallják az Isten Fia szavát, és előjönnek. Akik jót tettek, azért, hogy feltámadjanak az életre, akik gonoszat tettek, azért, hogy feltámadjanak a kárhozatra."


A gazdag és Lázár példázatot:


„Volt egy gazdag ember, aki bíborba és patyolatba öltözött, és nap mint nap fényes lakomát rendezett. Volt egy Lázár nevű koldus is, aki ott feküdt a gazdag előtt, fekélyekkel tele, és azt kívánta, hogy bárcsak jóllakhatna a gazdag asztaláról lehulló morzsákkal; de csak a kutyák jöttek hozzá, és nyaldosták a sebeit. Történt pedig, hogy meghalt a koldus, és felvitték az angyalok Ábrahám kebelére. Meghalt a gazdag is, és eltemették. Amint ez a pokolban kínok között gyötrődve felemelte a tekintetét, látta távolról Ábrahámot és kebelén Lázárt. Ekkor felkiáltott: Atyám, Ábrahám, könyörülj rajtam, és küldd el Lázárt, hogy ujja hegyét mártsa vízbe, és hűsítse meg a nyelvemet, mert igen gyötrődöm e lángban. De Ábrahám így válaszolt: Fiam, jusson eszedbe, hogy te megkaptad javaidat életedben, éppen úgy, mint Lázár a rosszat. Ő most itt vigasztalódik, te pedig gyötrődsz. Ezen felül még közöttünk és közöttetek nagy szakadék is tátong, hogy akik innen át akarnak menni hozzátok, ne mehessenek, se onnan ide át ne jöhessen senki. Ő pedig így szólt: Akkor arra kérlek, atyám, hogy küldd el őt apám házához; mert van öt testvérem, beszéljen a lelkükre, nehogy ők is ide kerüljenek, a gyötrelem helyére. Ábrahám így válaszolt: Van Mózesük, és vannak prófétáik, hallgassanak azokra! De az erre ezt mondta: Nem úgy, atyám, Ábrahám, hanem ha a halottak közül megy valaki hozzájuk, akkor megtérnek. Ábrahám ezt felelte: Ha Mózesre és a prófétákra nem hallgatnak, az sem győzi meg őket, ha valaki feltámad a halottak közül.” (Lukács 16, 19-31)


És persze még sok egyebet...

2016. jún. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Köszönöm a kiegészítést!
2016. jún. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 zimonyi attila válasza:
Csak úgy csendesen megkérdezném, hogy egyeztetett-e Isten Allahhal, ebben a kérdésben, hogy Ő, mármint Isten különböző elhatározásokat akar tenni a földdel és nyilván a rajta élő emberekkel??!! Nem lehet, hogy ugyanezt a jogot Allah vindikálja magának, most nem is beszélek itt a különböző vallások egyéb Isteneiről, akik még labdába rúghatnak az vallási pályán??!!
2016. jún. 12. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

# 16


"Csak úgy csendesen megkérdezném, hogy egyeztetett-e Isten Allahhal, ebben a kérdésben"


"Ne féljetek, ne rettegjetek: Nemde régtől fogva megmondtam és kijelentettem nektek, ti vagytok a tanúim: Van-e más isten rajtam kívül? És van-e más Szikla? Nem tudok róla." (Iz 44,8)


"Ti vagytok az én tanuim, így szól az Úr; és szolgám, a kit elválasztottam, hogy megtudjátok és higyjetek nékem és megértsétek, hogy én vagyok az, előttem Isten nem alkottatott, és utánam nem lesz! 11. Én, én vagyok az Úr, és rajtam kivül nincsen szabadító!" (Iz 43,10-11)


Szóval nem kell neki senkivel egyezkednie, mert rajta kívül nincs más Isten!

2016. jún. 12. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim válasza:

Isten mindent azért tesz hogy az igazságossága nem sérüljön....Mért kellett Jézusnak mgehalnia / mert isten igazságos, nem engedheti csak el úógy a bűnt, nem hunyhat szemet fölötte bűneibnket valakiben meg kell büntetni, Jézuas azért halt meg, hogy Isten igazsága ne sérüljön.. A legfontosabb Istennek hpgy az Igazságpsságát és a jogosságát megtarsa.. Ás a helyreállítás a z igazságosság és jogosság helyteállítása. Ez azért fontos, mert az itélet is egy ilyen eszköz _ Az ihatzságpsság hyelyreállítása...Ahhoz a királyoi uralom igazságosság és jogosság helytreálljon, van amit tudnunk kell Enber ......Amikor Isten megteremtette az embert, akkor a földet, és a föld feletti uralmat az embernek adta.. Ezért isten bármit akar tenni a földön, kell hozzá egy ember is. Hogy isten itéletet hajtson végre, kellenek emberek, Isten létrehozott egy testületet, amely 24 emberből áll, a 24 vén, ezek áéltal valósítja meg itéletét a földön.A 24 tagú testület tagja Énok, ő indította el az özönvizet Istennel a mennyből, egy másik tagja Pál apostol...


Ez a testület emberekből áll, nem angyalokból. Istenhez legközelebb álló 24 ember... Efezus 1 : 20---Ültette a jobbjára a mennyekben, felül minden fejedelemségen és hatalmasságon és minden néven amely neveztetik nemcsak ezen a világon hanem a következőkben is. Jézust minden hatalmasság fölé ültette Isten. Az angyali rendek fölött van Jézus Krisztus.Őt tette az anyaszentegyház fejévé, ami az ő teste őnéki.

Jelenések: A 24 vén királyi székeken ül, a koronáikaz leteszik és az atyát imádják... Ki volna méltó hogy felbontsa a pecsétet,:

idézet----

2016. jún. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 zimonyi attila válasza:

Igen!! Most már értem!! Kiválasztott néhány embert, akik a szolgái és akik félik Őt és elmondta nekik, hogy Ő az Isten, ilyen még egy nem is volt és nem is lesz és ettől fogva Ő az Isten!!

Logikus!

Itt ül mellettem egy szakállas paki, aki erre csak annyit mondott.....Allah akbar és Ő is elmesélte ugyan ezt a történetet, csak az Ő meséjében Allahnak hívják az illetőt, aki előtt és közte, valamint utána sincs más Allah!!

Most egy kicsit gondban vagyok, hogy kinek higgyek, de lehet, hogy meginterjúvolok egy Jehova tanúis tudort, hátha okosabb leszek.....???

2016. jún. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 zimonyi attila válasza:
Javítás: szakállas paki = szakállas pali
2016. jún. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!