Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Létezik itt olyan, aki tudja...

Létezik itt olyan, aki tudja magáról, hogy homoszexuális, de mindemellett a hite fontosabb számára, és ezért úgy akar élni, ahogy a Katolikus Egyház Katekizmusa is leírja?

Figyelt kérdés

Olyan katolikus meleget keresek, aki elsősorban hívő katolikus, és csak azután küzd a keresztjével, és akinek szintén szüksége lenne egy hasonló lelkületű emberre, akivel valamilyen szinten tudják támogatni egymást.

Tudom, hogy kevés esélye van, hogy rátalálok egy ilyen barátra, mert olyannal, aki össze akarja egyeztetni az Egyház tanítását a meleg kapcsolatával, már találkoztam, de a magamfajta elhatározásúval sajnos még nem.

Szeretnék úgy élni, ahogy Isten elvárná, egyfajta életáldozatként vállalva ezt a lemondást, hogy önmegtartóztató életet élek egészen halálomig, mint a papok/szerzetesek, csak oda így nem jelentkezhetek.

Sajnos viszont tinédzser korom óta függője vagyok a maszturbációnak, és nincsenek mellettem olyan barátok, akik tudnának támogatni, hogy végre magamra leljek a küldetésemben, hogy másokért, és ne a magam bajaiért éljek. Gyakran menekülök álomvilágba, depresszióba, pedig tudom jól, hogy ilyenkor rossz helyen keresem a boldogságot. Elmegyek gyónni, utána 2 napig jól vagyok, aztán megint újra és újra elbukom, mintha semmi esélyem se lenne elérni azt a szintet, amire vágyok, hogy másokért éljek olyan módon, hogy én nem vagyok fontos, csak mások.


"2358 Nem elhanyagolható azon férfiak és nők száma, kiknek homoszexuális hajlama nagyon mélyen gyökerezik. E hajlam, mely objektíve rendetlen, többségük számára próbatétet jelent. Tisztelettel, együttérzéssel és gyöngédséggel kell fogadni őket. Kerülni kell velük kapcsolatban az igazságtalan megkülönböztetés minden jelét. Az ilyen személyek arra hivatottak, hogy valósítsák meg életükben Isten akaratát, és amennyiben keresztények, egyesítsék az Úr keresztáldozatával az állapotukból adódó esetleges nehézségeket.


2359 A homoszexuális emberek a tisztaságra kaptak meghívást. Az önuralom erényeivel, melyek nevelik a belső szabadságot, olykor az önzetlen barátság segítségével, imádsággal és szentségi kegyelemmel fokozatosan és kitartóan közeledhetnek és kell is közeledniük a keresztény tökéletességhez." (KEK)



2016. jún. 12. 08:13
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
62%

És mi lenne, ha inkább nem lennél katolikus?


Megmagyarázom a kérdësem:

Ez amit most felolvastál nincsen benne a Bibliában. Nem tudom honnan vetted, mert nem katolikus vagyok, hanem evangélikus és én is nagyon vallásos vagyok, de ilyet én még nem hallottam.

Ha tévedek ées ez tényleg benne van a Szentírásban, akkor elnézëst kérek.

De te most olyan szabaályokat tartasz be, hogy megfelelj Istennek, amelyek az ő szemében nem léteznek.

Igen, az benne van, hogy a férfi és a nő lesznek eggyé. Meg a házasság meg ilyesmik. De ha más vallásban lennél Isten szolgája nem kellene szenvedned.

Ezt most ne úgy fogd fel, hogy átakarlak csábítani egy másik valláshoz, csak gondoltam leírom a véleményem:)

2016. jún. 12. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
80%
Szerinted az igazi Isten olyan vallást teremtett, amely így megnyomorítja lelkileg az embert?
2016. jún. 12. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
85%

# 1


Meg fogsz lepődni, de az evangélikus egyház is pontosan ugyanazon szexuál-erkölcsi szabályok betartását várja el a híveitől, mint a katolikus egyház, vagy bármelyik másik "mainstream" keresztény felekezet.


Megint más kérdés, hogy a hívek ezt mennyire veszik komolyan.

2016. jún. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! Nem szándékozom másik felekezethez vagy valláshoz áttérni, csak hogy nekem könnyebb legyen, no meg persze ilyen kérdésben szinte az összes felekezet egyetért. Ha úgy nézem a kérdést, hogy az Egyház ezt a fajta életvitelt várja el az olyan hívektől, akik ezt a keresztet cipelik, nem is volna különös a dolog, csakhogy nem ismerek senkit, aki tényleg törekedne rá, hogy be is tartsa. Olyan ez, mint a vasárnapi szentmise, sokan csak szépen kiöltöznek, elmennek vasárnap misére, végignézik, aztán hazamenve élik tovább a keresztény erkölcsöktől távollevő életüket. Sokan mondják, hogy legyünk önmegtartóztatóak, mert mondani könnyű, de hányan tartják be tényleg az ilyesmit?

Gondolom nem igazán fogok pont ezen az oldalon találni hasonló elhatározású embereket, de egy próbát megért.

2016. jún. 12. 10:36
 5/30 anonim ***** válasza:
20%

Olvasd el a Bibliát! Elejétől a végéig!


De itt egy kis kivonat

[link]

2016. jún. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
12%

Na ez a jó link

[link]

2016. jún. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem örülj neki, ha nem találsz ilyen embert. Ez azt jelenti, hogy azért a fanatizmus még nem vette el az emberek józan eszét.
2016. jún. 12. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
49%

"Sokan mondják, hogy legyünk önmegtartóztatóak, mert mondani könnyű, de hányan tartják be tényleg az ilyesmit?"


Ez teljesen jogos a kérdés, de azért válasszuk ketté a dolgot: hányan vannak, akik úgy nem tartják be, hogy el-el buknak, de folyamatosan próbálkoznak; és hányan vannak, akik úgy nem tartják be, hogy meg sem próbálják betartani.


Na ez az, ami nagyon nem mindegy. És ezt természetesen nem csak a szexuláis önkontrollra vonatkozik, hanem a másik kilenc parancsolatra is a tízből.

2016. jún. 12. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
50%

Amennyiben így fogod leélni az életed örökre egy boldogtalan,és megkeseredett ember leszel !

A homoszexuálisokat is Isten teremtette.

A bibliát viszont emberek írták!

Probald meg a /Három kenyér/ katolikus csoportot ,ahol hasonló problémával küzdő emberek járnak.

A Kalvin téri templom parokian érdeklődhetsz,de sajnos azt nemtudom, hogy működik e még..

Sok sikert!

2016. jún. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim válasza:
68%
Somogy megyében a Somogyvári parókia,plébánia és nevelőintézetben sokan vannak ilyenek,amire a kérdező kérdése irányul.
2016. jún. 12. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!