Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Létezik itt olyan, aki tudja...

Létezik itt olyan, aki tudja magáról, hogy homoszexuális, de mindemellett a hite fontosabb számára, és ezért úgy akar élni, ahogy a Katolikus Egyház Katekizmusa is leírja?

Figyelt kérdés

Olyan katolikus meleget keresek, aki elsősorban hívő katolikus, és csak azután küzd a keresztjével, és akinek szintén szüksége lenne egy hasonló lelkületű emberre, akivel valamilyen szinten tudják támogatni egymást.

Tudom, hogy kevés esélye van, hogy rátalálok egy ilyen barátra, mert olyannal, aki össze akarja egyeztetni az Egyház tanítását a meleg kapcsolatával, már találkoztam, de a magamfajta elhatározásúval sajnos még nem.

Szeretnék úgy élni, ahogy Isten elvárná, egyfajta életáldozatként vállalva ezt a lemondást, hogy önmegtartóztató életet élek egészen halálomig, mint a papok/szerzetesek, csak oda így nem jelentkezhetek.

Sajnos viszont tinédzser korom óta függője vagyok a maszturbációnak, és nincsenek mellettem olyan barátok, akik tudnának támogatni, hogy végre magamra leljek a küldetésemben, hogy másokért, és ne a magam bajaiért éljek. Gyakran menekülök álomvilágba, depresszióba, pedig tudom jól, hogy ilyenkor rossz helyen keresem a boldogságot. Elmegyek gyónni, utána 2 napig jól vagyok, aztán megint újra és újra elbukom, mintha semmi esélyem se lenne elérni azt a szintet, amire vágyok, hogy másokért éljek olyan módon, hogy én nem vagyok fontos, csak mások.


"2358 Nem elhanyagolható azon férfiak és nők száma, kiknek homoszexuális hajlama nagyon mélyen gyökerezik. E hajlam, mely objektíve rendetlen, többségük számára próbatétet jelent. Tisztelettel, együttérzéssel és gyöngédséggel kell fogadni őket. Kerülni kell velük kapcsolatban az igazságtalan megkülönböztetés minden jelét. Az ilyen személyek arra hivatottak, hogy valósítsák meg életükben Isten akaratát, és amennyiben keresztények, egyesítsék az Úr keresztáldozatával az állapotukból adódó esetleges nehézségeket.


2359 A homoszexuális emberek a tisztaságra kaptak meghívást. Az önuralom erényeivel, melyek nevelik a belső szabadságot, olykor az önzetlen barátság segítségével, imádsággal és szentségi kegyelemmel fokozatosan és kitartóan közeledhetnek és kell is közeledniük a keresztény tökéletességhez." (KEK)



2016. jún. 12. 08:13
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
27%

A felekezetek közül szinte csak a katolikus indult el a fejlődés útján ebben a kérdésben. Igaz, a hajlam "kiélését" bűnnek tartja, de legalább nem mond olyan elképesztő baromságokat, hogy ebből "kigyógyulni" vagy "megszabadulni" lehetne.


Ugyan hogyan lehetne? :) Ha én egyszer szeretem a sült krumplit, de utálom a májat, akkor ugyan hogy változtathatnám meg, hogy mondjuk jövő héttől a májat szeressem?


A melegség kérdését mindenkinek csak EGYSZER kellene végiggondolnia logikusan, előítélet-mentesen, és akkor senki nem lenne homofób.

2016. júl. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
32%

Kedves 19-es!


A soraidból azt vettem ki, hogy te legyőzted a melegségedet, amikor újjászülettél lélekben. S azt is írtad, hogy a szexuális irányultság akarattal megváltoztatható.


Akkor ezek szerint, ha ez Neked sikerült, akkor a saját nemed felé nem vonzódsz, az ellenkező nem felé viszont igen. Ezek szerint megházasodtál, s a feleséged minden nap kívánod szenvedélyesen, szexuális értelemben. (hiszen ha te ebből kigyógyultál, akkor ennek így kell lennie...)

2016. júl. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
48%

"Orvosilag-genetikailag jelen pillanatban nincs rá bizonyíték, hogy bármilyen biológiai-genetikai háttere lenne a homoszexualitásnak, és az is igazolt, hogy az ember saját akaratából kifolyólag képes megváltoztatni a nemi orientáltságát (linkek lentebb)."


- Érdekes, hogy az orvostudomány eredményeivel szeretnéd igazolni, hogy senki sem születik melegnek, de arra nem hozol ugyanilyen bizonyítékot, hogy a nemi irányultság megváltoztatható, csupán propaganda anyagot tudsz linkelni.


Az erős állításodat némileg árnyalja:

[link]

2016. júl. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
50%
Általában csak a szándékosan elfogult tanulmányok állítanak olyat hogy a homoszexualitás genetikailag determinált lenne, ergo bárki annak születik. A genetikai tényező csak egy a sok közül, és az epigenetikai kutatások segítségével még árnyaltabb lehet a kép mint eddig, bár már az ikertanulmányok is felhívták rá a figyelmet hogy nem csak génekről szól a dolog. A tanulmányból pedig hiányolom hogy nem vontak be heteroszexuális egyéneket. Ha velük is jelentősebb mértékben osztoznak ezen az SNP-n akkor tárgytalan az egész.
2016. júl. 12. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

Kedves 19-es!


Én is hallottam ezekről a dolgokról,de szeretném megtudni,hogy konkrétan mit lehet tenni a teljes változás érdekében. Neked hogyan sikerült? A homoszexuális vágyaid teljesen elmúltak? Kialakult nálad a heteroszexuális irányultság?

2016. júl. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 ka.ka.o ***** válasza:
90%
Szia! Jó, hogy ellen akarsz állni a vágynak. Azt hiszem, a Biblia nem ír a homoszexualitás okáról (nem tudok ám mindent), de biztosan ellen lehet állni ennek is, mint ahogy a paráznaság csabításának. Az 1Korintosz 9-11-ig terjedő versekből kiderül, hogy akkoriban is voltak homoszexuálisak ("férfiakkmostakó férfiak"), de "tisztára mostak", többé nem gyakorolták ezeket (több dolgot is felsorol a vers).Imádkozz sokat, és olvasd naponta a Bibliát, ez segít. A támogatás is sokat segíthet, épp ezért írtál.. Mindenesetre vannak rá példák, akik legyőzték ezt a hajlamot, vagy legalábbis, akik nem adták fel a küzdelmet. Volt, akinél nem szűnt meg a vágy, de nem engedett a tetteknek, és ez a fontos. Isten megáldja küzdelmed. De vigyázz a bűntudattal. Nem tudom, nálad ez mennyire van jelen.. De a túl nagy bűntudat gondot okozhat, nem fogsz tudni erősen küzdeni, vagy imádkozni nem mersz majd. A bűntudat miatt én is ritkán imádkozom. Ez hiba, már tudom. Istenhez kell fordulni, ő az, aki "valóban megerősít, szilárdan támogat igazságos jobbjával" (Ézsaiás 41:10)
2016. szept. 2. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim válasza:
51%
Imádom, amikor az ember az ember által alkotott törvények szerint akar élni. A Bibliát emberek ismétlem emberek írták....Azt is emberek döntötték el hogy csak azok a bizonyos evangéliumok kerüljenek bele a Bibliába amiben Jézust Isten fiának tekintik. Gondoljunk csak bele. Kr.u. 325 Niceai zsinat... 300 évig Jézust embernek hitték és nem Isten fiának... Aki ember által alkotott törvények szerint él az a saját boldogságát tagadja. Én református vagyok, ugyanúgy járok templomba, mint egy hetero ember. Párkapcsolatban élek. Én azt vallom Isten bennem él és szeret engem így ahogyan vagyok. Aki pedig KI AKAR GYÓGYULNI A MELEGSÉGBŐL az alapvetően a saját személyiségét tagadja. Arra pedig hogy honnan származik senki nem tud válaszolni. NEM ISMÉTLEM NEM tanulható el a melegség és nem is betegség. Így születtünk. Ha nem fogadja el az ember ezt akkor maradjon boldogtalan???? Vagy mi???? 1991 óta nem betegség. Még a WHO is levette a listáról nem értem. Komolyan.. A 80 as évek óta pedig tilos ebből bárkit is kigyógyítani. Fogadd el magad úgy ahogyan vagy. Isten szeret téged úgy ahogyan vagy. Mindenkinek van egy bizonyos sorsa a Földön, ha ez ellen lázadsz boldogságodat tagadod.
2016. szept. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

"Isten szeret téged úgy ahogy vagy"-véled.


Erre álljon itt egy idézet a Bibliából, ami hitem szerint Istentől ihletett írás, és Isten véleményét tartalmazza, nem emberekét:


"Avagy nem tudjátok-é, hogy igazságtalanok nem örökölhetik Istennek országát? Ne tévelyegjetek; se paráznák, se bálványimádók, se házasságtörők, se pulyák, se férfiszeplősítők,"


Mindegy, hogy a meleg pulya (homoszexuális kapcsolatban a női szerepet eljátszó), vagy férfiszeplősítő (a férfi szerepet eljátszó), megtérésre van szüksége, ugyanúgy, ahogy egy gyilkosnak, házasságtörőnek, tolvajnak, stb.



"A felekezetek közül szinte csak a katolikus indult el a fejlődés útján ebben a [homoszexualitás] kérdésben."-véled.


[link]


Az újságírók rejtett kamerákkal és egy csaléteknek egy felbérelt meleg prostituálttal követték a kiszemelt papokat. Az egyikük, egy Paul névre hallgató francia pap a bárban ajánlatot is tett a homoszexuális férfinak, akivel a lakására is felment. Erről a találkozásról is egyértelmű felvételek készültek, amelyek közül néhányat a lap közzétett.


A Panorama cikke idéz egy papot, aki azt állítja, hogy az olasz fővárosban „a meleg papok aránya 98 százalék." A római homoszexuális közösség szóvivője elismerte, hogy ha a meleg papok követnék vezetőjük javaslatát a kilépésre, „az súlyosan megbénítaná az egyházkerület működést". Egy volt olasz parlamenti képviselő, aki nyíltan vállalta szexuális identitását, azt nyilatkozta, hogy „ha valamennyi meleg egyszerre kilépne a katolikus egyházból - amivel ő maga személy szerint mélyen egyetértene - súlyos zavarokat idézne elő a szervezet életében."


Egy Amerikában nyolc éves kutatómunkával készült felmérés szerint a papok és szemináriumi hallgatók mintegy negyede-fele tekinthető homoszexuálisnak.


A praxist, a gyakorlatot nézve, és nem a teóriákat, az elméletet, úgy tűnik a Római Katolikus Egyházban súlyos probléma a homoszexualitás a papok között is, ezért nem tartom célszerűnek, hogy egy meleg fiatal, aki meg akar szabadulni ettől, katolikus papokat keressen meg, akik biztosan nem rendelkeznek stabil családi háttérrel, harmonikus házasélettel.

2018. jan. 11. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
Én 14 éves korom óta homoszexuális vágyakkal küzdök.Sosem volt kapcsolatom.Nem szeretnék meleg lenni de egyszerűen nem tudom mit tegyek.Eleinte önmagam próbáltam megoldani a dolgot,hátha elmúlik.Majd imádkoztam,hogy múljanak el ezek a vágyak.Pszichológusok sem tudtak segíteni.Már harmincon túl vagyok és el vagyok keseredve.Kívülről a többség semmit sem vesz észre.De már olyan tarthatatlan szorongás volt rajtam,hogy pár éve nyugtatókat szedek,hogy a nyoma se látsszon a fiúkhoz való erős érzelmi és testi vonzódásom nyoma rajtam.El vagyok keseredve.Nem tudom mi a kiút a homoszexualitásból.:(
2018. jan. 12. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Dobd félre azt a retkes katolicizmust és homokozz egy jót.
2019. júl. 20. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!