Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallásos vagyok-e, ha hiszem...

Vallásos vagyok-e, ha hiszem létezik Isten, de tagadok mindenféle körítést?

Figyelt kérdés

Szerintem az Ószövetség meg az Újszövetség is egy összetákolt agymenés (akárcsak a többi vallás szövegei), viszont én úgy vélem, hogy van egy olyan pozitív energiahalmaz a világmindenségben, amely hajt minket a jóra, és ennek ellentéteként egy olyan negatív valami, amely a mélybe ránt minket?


Lehet, hogy ez csak babona, de ha rosszat tettem, hasonló rossz történt velem is, ha jót cselekedtem, akkor ugyanazt a jót (akár többszörösen is) visszakaptam másoktól.


2016. jún. 14. 14:32
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
uhh, kicsit bénán maradt a kérdés, elnézést
2016. jún. 14. 14:34
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Te nem Istenben hiszel, hanem a saját magad által kitalált/elképzelt valamiben.
2016. jún. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
53%
Amiben te hiszel, az nem Isten, hanem valami más. Isten egy természetfeletti szellemi lény, az "energiahalmaz" meg egy élettelen természeti jelenség.
2016. jún. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 Flogeir ***** válasza:
82%

Nem vagy vallásos. Vallásos az, aki egy konkrét vallás tanításait és törvényeit (legalább is a legfontosabb hitvallásait) elfogadja, és igyekszik úgy élni, hogy az előírásait betartja (legalábbis elfogadja).

Hozzád hasonlóan az sem vallásos, aki azt mondja, hogy minden vallás ugyanabban az Istenben hisz. Aki ezt mondja, egyik vallást sem fogadja el, mert nyilván az egyes vallások hitvallásai és előírásai jelentősen eltérnek egymástól.


Például a keresztények elfogadják az apostoli hitvallást ('Hiszekegy') - ez felekezetenként eltérő lehet, sőt létezik belőle ökumenikus szövegezés is. Aki ennek valamilyen formáját nem fogadja el, az nem keresztény, mert a kereszténység alapvető hitvallását kérdőjelezi meg.

A zsidó és a kereszténységen kivül egyisten hitű vallás az iszlám, a baha'i.

A hinduizmusnak egy isten hívő ága a vaisnavizmus és a szikh (mindkettő indiai), gnosztikus egyisten hívő vallás a manichezmus (perzsa), a rasztafári (etióp), a mormon (Utah állam, US), az unitaristák (ez egy keresztény ág, de nem ismerik el az apostoli hitvallás által vallott Szentháromságot), illetve lehetne vitázni, hogy a zoroaszterizmus egyistenhívő vagy dualista vallás-e (szintén perzsa eredetű). Nagyjából ezek azok, amelyek mentén egyisten hívő vallásosnak nevezheti magát valaki, (a kisebb szekták hívei inkább szektások...)


Ha úgy érzed, hogy van ez a "pozitív energiahalmaz a világmindenségben", akkor bízd rá magad. De azért vigyázz, meg ne tévesszenek. A "pozitív energiahalmaz", ahogy te fogalmazol sajátossága, hogy nem eredményez rosszat. Ez legyen az iránytű.

2016. jún. 14. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

Ez nem istenhit, hanem ezoterikus hit. Létezik ilyen is.

Ez sem igaz amúgy. Pl. azért sem, mert egy energiahalmaz nem tud arra figyelni, hogy éppen jót vagy rosszat cselekszel. Ehhez egy ÉRTELMES ÉLŐLÉNY kell!

AZ pedig leginkább egy isten.

2016. jún. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 Pietrosol ***** válasza:
6%

Szia!


Ha ehhez tapasztalati úton jutottál el, akkor nem vagy vallásos, mert nem dogmatikus, elméleti ismereted van.


Egyébként a vallásos emberek zömének sincs közvetlen Istenismerete, hanem közvetett, könyvből olvasott, mások által prezentált és befogadott, Istenismerete van.

2016. jún. 15. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

Hagyományos értelemben nem vagy valláso. Nem kötődsz egyik egyházhoz sem, szertartásokban nem veszel részt, de mivel itt is, és valószínű mások előtt is megvallod a hitedet, ezért mégiscsak vallásos vagy.

Azt írod, hogy hiszel a pozitív és negatív energiában, amik hatnak az emberre. A szeretet 3 fajtájában hiszel? A Biblia valamelyik részét elfogadod?

2016. jún. 15. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 Flogeir ***** válasza:

Pietrosol #6


Neked érezhetően egy sztereotíp véleményed van a vallásosokról. Ez az általad leírt Isten ismeret köszönő viszonyban nincs azzal, amit a felnőtt fejjel megtértek élnek át. A megtértek zömének valami saját életéből táplálkozó nagyon erős, és közvetlen élménye van, amiben igen kevés szerepet játszik az, hogy ki mire tanítja őket, vagy mit olvasnak. A youtube tele van ilyen jellegű bizonyságtételekkel, lehet csemegézni, bár nyilván, aki maga nem tapasztalta, az megérteni sem fogja.

2016. jún. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Tudom sokan nem fognak velem egyetérteni, és lepontoznak majd, de én azt mondom, igazad van.

Az összes szent maszlag szöveg csak a vallások részei, hogy az emberek felé közvetítsenek valamit, ami nem megfogható. Ráadásul ezt önös érdekből ki is egészítgették az egyházak. De ettől még hihetünk Istenben, hiszen Isten nem az egyházak tulajdona, az egyházakat Isten sosem ruházta fel a képviseletével.

Én azt mondom, higgyél Istenben a magad módján, élj úgy, hogy ne árts másoknak, a templomos fanatikusokkal meg ne foglalkozz.

2016. jún. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 Pietrosol ***** válasza:

Flogeir!


Magad beszélsz olvasott, hallott hitvallásról. Ugye nem gondoltad komolyan a youtube bizonyságokat?

Egyébiránt tiszteletben tartom az önszuggesztió minden formáját.

2016. jún. 15. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!