Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallásos vagyok-e, ha hiszem...

Vallásos vagyok-e, ha hiszem létezik Isten, de tagadok mindenféle körítést?

Figyelt kérdés

Szerintem az Ószövetség meg az Újszövetség is egy összetákolt agymenés (akárcsak a többi vallás szövegei), viszont én úgy vélem, hogy van egy olyan pozitív energiahalmaz a világmindenségben, amely hajt minket a jóra, és ennek ellentéteként egy olyan negatív valami, amely a mélybe ránt minket?


Lehet, hogy ez csak babona, de ha rosszat tettem, hasonló rossz történt velem is, ha jót cselekedtem, akkor ugyanazt a jót (akár többszörösen is) visszakaptam másoktól.


2016. jún. 14. 14:32
1 2 3
 21/24 Pietrosol ***** válasza:

#19!


Én meg azt javaslom, hogy ne osztogassál kéretlenül tanácsokat! Nem kértelek erre. Még akkor sem, ha az az 1984-es ihletésű vallásod, hogy megmond másoknak, hogy miképp gondolkodjanak.


Túl azon, hogy a vallás definíciója nem vallásos hitet jelent,- bár akár azt is jelenthetné-, a fogalmaknak nincs egzakt definíciója. Azt minden ember maga tölti meg tartalommal. Ez még akkor is így van, ha a Te vallásod az, hogy azt fogadod el, amit valaki más az elmédbe tölt.

2016. jún. 20. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

"a fogalmaknak nincs egzakt definíciója"

Ha nem tudsz jól magyarul, akkor ilyen tényleg előfordulhat nálad.

Speciel a "vallás" szó jelentése egyértelmű: a SZERVEZETT, formalizált HITET jelenti.

Kicsit kibontom, ha nem értenéd - az vallásos, aki:

1: HÍVŐ. Méghozzá annak a vallásnak a híve, amelyikről éppen beszélünk.

2: GYAKOROLJA is a vallását. Tehát bekapcsolódik a szervezett rendezvényekre, és ott szervezett módon viselkedik, betartja az ottani szabályokat a vallása gyakorlása közben.


Szívesen.

2016. jún. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 Pietrosol ***** válasza:
0%

#22!


Idézem-:"A vallás olyan egyetemes és átfogó fogalom, amelyre nehezen adható egyetlen átfogó meghatározás."


Ehhez képest TE meg egzakt tételeket húzkodsz elő.


Egyébként kösz a semmit!

2016. jún. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
A vallás és a hit nem ugyanaz! Ez a legfontosabb, erre akarsz kilyukadni.
2016. jún. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!