Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vajon még ma is a csodás...

Vajon még ma is a csodás gyogyitasokról ismerhetők fel az igaz keresztények?

Figyelt kérdés

#csodás #gyógyításrol #keresztények.
2016. jún. 17. 15:16
 1/10 anonim ***** válasza:
Sohasem ez volt a keresztények ismertetőjele. Csodás gyógyulások voltak is, vannak is, de ez Isten akarata szerint történik, nem az emberek szándéka szerint.
2016. jún. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nem "csak" abból hanem inkább a példamutató emberszerető életvitellel.

Ha valakiért imádkozunk annak az a jele, hogy felebaráti szeretet van bennünk és azért tesszük és nem azért, hogy "csodákat" tegyünk.

Ezt ha valaki másképp látja akkor az az ember elég messze jár az igazságtól mert önmagát akarja magasztalni csodáival.


Matyi

2016. jún. 17. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Azt nem tudom, de ha mérget isznak nem halnak meg, sőt semmi bajuk sem lesz.

"Kígyókat vesznek föl; és ha valami halálost isznak, meg nem árt nékik: betegekre vetik kezeiket, és meggyógyulnak."

Márk 16.18

2016. jún. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Az ApCsel 8:4-25-öt ha figyelmesen elolvasod, rájössz, hogy valamiért Simon, a varázsló nem Fülöptől kérte a csodás gyógyítás képességét, pedig ő volt ott előbb, hanem a később jött Péter apostoltól. Írja is a rész, hogy "Amikor látta Simon, hogy az apostolok kézrátételével adatik a Lélek..." Ez azt jelenti, hogy csak az apostolok tudták átadni a Szentlélek csodás ajándékait. Miután az összes apostol meghalt, és azok is meghaltak, akikre rátették a kezüket, a csodás gyógyítás képessége az emberekben megszűnt.

Manapság is tud Isten gyógyítani, tehát nyugodtan lehet imádkozni és/ vagy böjtölni ilyesmiért, de már nem emberek által (különösen nem kézrátétellel) viszi véghez a gyógyítást.

A keresztények (azaz tanítványok) felismeréséről pedig így ír János evangéliuma 13:34-35:

"Új parancsolatot adok nektek, hogy szeressétek egymást: ahogyan én szerettelek titeket, ti is úgy szeressétek egymást! Arról fogja megtudni mindenki, hogy az én tanítványaim vagytok, ha szeretitek egymást."

2016. jún. 17. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem csak az apostolok gyógyítottak! Amikor kiküldte Jézus a 70(!) tanítványát, ugyanazt parancsolta nekik, mint korábban a 12-nek, hogy gyógyítsák a betegeket, űzzék ki a édmonokat, támasszák fel a halottakat, stb.


Jézus azt mondta, hogy aki hisz Őbenne, az is fogja cselekedni azokat a cselekedeteket, amiket Ő cselekedett, és még nagyobbakat is fog tenni azoknál. Nem az apostolokról beszélt, hanem bárkiről, aki hisz Őbenne.


Jézus a halála és feltámadása után felment az Atyához. De az Ő teste ma is itt van még a földön! Azok az igaz hívők, akik Hozzá tartoznak, ők Krisztus teste itt a földön. És bárki közülük gyógyíthatja a betegeket. Mert ha egy igaz hívő (hittel) ráteszi a kezét egy betegre, akkor az meggyógyul.


Nézd meg ezt a videót (magyar felirat is van hozzá):


https://www.youtube.com/watch?v=zka4DUYeJ5g


(Aki nincs bejelentkezve, és így nem látja a linket, keressen rá a youtubon erre: "The Last Reformation - The Beginning (2016) - FULL MOVIE")

2016. jún. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"Manapság is tud Isten gyógyítani, tehát nyugodtan lehet imádkozni és/ vagy böjtölni ilyesmiért, de már nem emberek által (különösen nem kézrátétellel) viszi véghez a gyógyítást."


Hát nem. Nem hiszem, hogy ti ezt benyaljátok. Nem is írok érveket felesleges, csak nézem, hogy a XXI. században, hogy lehet ennyire úgy gondolkodni, mint a XV. században.

2016. jún. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem igazán,mert nem hisznek benne,nagy részük az ördög tettének tulajdonítja,és nem is próbálja meg feltérképezni,hogy mire képes.
2016. jún. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem a csodás gyógyításokról ismerhető fel az igaz keresztény közösség, hiszen az ördög is tud gyógyítani. Ez nem jelenti azt, hogy ne történne csoda a szentek közbenjárására.

Az igaz keresztények ezekről ismerhetők fel:

Jöjjetek, Atyám áldottai, örököljétek a világ kezdete óta számotokra elkészített országot. 35 Mert éheztem, és ennem adtatok, szomjaztam, és innom adtatok, jövevény voltam, és befogadtatok, 36 mezítelen voltam, és felruháztatok, beteg voltam, és meglátogattatok, börtönben voltam, és eljöttetek hozzám. 37

2016. jún. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Azaz az igaz keresztény törődik a másik emberrel annak szükséglete szerint.
2016. jún. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Roxy333 ***** válasza:
Nem az emberek végzik a gyógyítást,soha nem ők végezték,hanem Isten. Ha egy keresztény imádkozik valakiért az Úrhoz,és az napokon belül meggyógyul,akkor ugye nem mondjuk azt,hogy csodát tett a keresztény? Mert nem is. De azért az már a pofátlanság legteteje bizonyos felekezetek részéről,amikor egy családapa áldja Istent azért,mert megmentette a kislányát,és meggyógyította egy halálos betegségből,miután imádkoztak érte,és odaröffentették neki,hogy "Nana!Nehogy azt hidd! Isten ma már nem gyógyít,az a Sátán volt!" Isten hagyta volna meghalni,de bezzeg a Sátán,na ő meggyógyította. Hát nekem az arcom leszakadt,hogy valakit épp dicsőítés közben azzal zavarnak meg,hogy ez a Sátán munkája volt,hogy megmenekült a lánya...
2016. júl. 3. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!