Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Azok a bibliaversek, amelyeket...

Azok a bibliaversek, amelyeket a "háromság"szószólói felsorakoztatnak, szilárd alapot szolgáltatnak-e dogmájuk alátámasztására?

Figyelt kérdés

#dogma #alátámasztására
2016. jún. 19. 18:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Hányszor kérdezed még meg?
2016. jún. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen.


Ma rátok gondoltam, mikor ezt az igét olvastam:

Lukács 10:22 Mindent nekem adott át az én Atyám, és senki sem tudja, hogy ki a Fiú, csak az Atya, és hogy ki az Atya, csak a Fiú, és az, akinek a Fiú ki akarja jelenteni."


És az, akinek a Fiú ki akarja jelenteni... Ez beszédes ige.

2016. jún. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
79%

A "háromság szószólói"! :D


Komolyan mondom annyira nevetségesek vagytok,mikor látom hogy már azt sem tudjátok, hogy miképp fogalmazzátok meg a kérdéseket.

A vallás kategória lassan már úgy fest mint mikor a török bevette az Egri várat, és csak jött a török csak jött jött jött és a végén szégyenszemmel elkullogtak mert az a csöppnyi keresztény vitéz harcos nem adta fel a muszlimoknak a várat és kitartottak a végéig.


-Elnézésedet kérem előre de a "háromság szószólói" a Bibliában találhatóak meg te lüke és nem itt a gyakorin!

Itt csak mi vagyunk akik a "háromság szószólói" mellett kitartunk.


És, hogy a kérdésre is válaszoljak;-Természetesen kőszikla szilárd alapot szolgáltatnak!

Az előttem válaszoló testvérem be idézett egy igét, találd meg annak az igének a "misztériumát" és hátha rájössz a válaszra is. :)


Matyi

2016. jún. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg Raymund Frantz volt elnökségi tagot, aki lebuktatta az egész elnökséget, és úgy, ahogy van a teljes szervezetet. Remek lehet, a saját belső vezetés által, akik a legfőbb "szócsőnek" titulált emberekkel is lebuktatott szervezetet szolgálni :D Ki kell még, hogy szembesítsen tanúk, hogy hazug szervezetet szolgáltok, szerintem ha maga Isten mondaná a szemetekbe, őneki sem hinnétek :D
2016. jún. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nyilvánvalóan.

A legtöbb felsorakoztatott igében szó szerint ott van, hogy Jézus Isten, hogy a Fiú és az Atya egyenlő, stb, míg az ellenkezőjének "bizonyításához" mindig több oldalas félremagyarázások szükségesek, meg a tipikus játék a szavakkal... Nem gyanús?

2016. jún. 20. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Molnár Sándorné ***** válasza:
0%

Kedves Gabriel Taylor!

A Biblia soha nem mond ellent önmagának. Gondolom ebben egyetértünk.

Akkor hogy értelmezed az alábbi igéket?

János 14:28, János 17:1-3, János 5:22, Zsidók 5:56 versek. Jézus számtalanszot kijelentette, hogy az 'Atya nagyobb nálánál'.

Ennél sokkal több bizonyitékot tudnék felsorolni, de elég ennyi is.

Te arra hivatkozol, amikor Jézus ezt mondta: 'Én és az Atya, egy vagyunk'. /János 1O:30/

Igen, Jézus egy az Atyával. De nem testileg. Jézus az Atya 'tükörképe'. Ez azt jelenti, hogy mindenről egyformán gondolkodnak, egyformán cselekszenek, egy véleményen vannak, és egy akaraton. A Zsidók 1:3 ezt irja: "Aki az Ő dicsőségének visszatükröződése, és az Ő valóságának a képmása, aki hatalma szavával fenntartja a mindenséget, aki minket büneinktől megtisztitván üle a Felségnek jobbjára a magasságban."

Jézus nem személyében azonos az Atyával, hanem akaratban, cselekvésben, gondolkodásban.

Máskülönben, hogyan 'ülhetne a Felséges jobbján'valaki, aki azonos vele? Üdvüzlettel: Judit!

2016. jún. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kedves Molnár Sándorné!

Amikor azon kijelentéseire utaltok Jézusnak, hogy az Atya nagyobb nálánál, azt valahogy mindig kihagyjátok a számításból, hogy Ő akkor Máriától született, testben félig ember volt, ehhez képest értelemszerűen nagyobb az Atya, de ugyanígy emberi születése előtt és feltámadása után saját Isteni mivolta is!


Egyébként nem pont János 10:30-ra gondoltam, de az se rossz.

Viszont hozhatok még példát, van bőven a Bibliában:

Róma 9:5 "A kiké az atyák, és a kik közül való test szerint a Krisztus, a ki mindeneknek felette örökké áldandó Isten. Ámen."


Kolossé 2:9 "Mert Ő benne lakozik az istenségnek egész teljessége testileg"


Zsidók 1:8 "Ámde a Fiúról így: A te királyi széked óh Isten örökkön örökké. Igazságnak pálczája a te országodnak pálczája."


Másrészről értelemszerűen amikor Krisztus testben köztünk járt, nem szűnt meg Isten ugyanúgy létezni a mennyekben és mindenhol. Lehetnek egyszerre két helyen, de ettől még egyek! Nem csak akaratban, de teljes lényegükben, hatalmukban, szellemükben is.

Róma 8:9 "De ti nem vagytok testben, hanem lélekben, ha ugyan az Isten Lelke lakik bennetek. A kiben pedig nincs a Krisztus Lelke, az nem az övé."

2016. jún. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"

A Biblia soha nem mond ellent önmagának. Gondolom ebben egyetértünk.


Teljesen. Bár nem nekem szólt a kérdés. Nem a kereszténységnek vannak össze-vissza tanításai, hanem az őrtoronynak és sokszor ez a tanítás még a Bibliával sincs összhangban.


Akkor hogy értelmezed az alábbi igéket?

János 14:28, János 17:1-3, János 5:22, Zsidók 5:56 versek. Jézus számtalanszot kijelentette, hogy az 'Atya nagyobb nálánál'.


Az összes igében még emberként mondta el. Ezt nem nehéz megérteni, persze az érti meg, aki akarja. Aki nem, annak lehetetlen.


Ennél sokkal több bizonyitékot tudnék felsorolni, de elég ennyi is.


Semmit sem tudsz, maximum őrtorony teóriákat, véleményeket, amikben hemzseg a feltehetően, valószínűleg, szavak tönkelege és ezek miatt mondja ki a végén, hogy akkor ez most biztos kijelentés. Ez nem bizonyíték, hanem egyéni vélemény, ami rossz következtetésből fakad.

Példa: a tavalyi halálozási statisztikák szerint a halottak 87 % -a viselt szemüveget, tehát kimondhatjuk, hogy a szemüveg öl.

Ez nem bizonyíték.


Te arra hivatkozol, amikor Jézus ezt mondta: 'Én és az Atya, egy vagyunk'. /János 1O:30/


Nem. A Biblia írja, Gabriel Tailor csupán emlékeztet rá.


Igen, Jézus egy az Atyával. De nem testileg. Jézus az Atya 'tükörképe'.

Figyelj, mert most jön a hibás következtetés, aminek nulla alapja van, te mégis tényként hozod fel, mégpedig:

Ez azt jelenti, hogy mindenről egyformán gondolkodnak, egyformán cselekszenek, egy véleményen vannak, és egy akaraton.

Idáig igaz.

A Zsidók 1:3 ezt irja: "Aki az Ő dicsőségének visszatükröződése, és az Ő valóságának a képmása, aki hatalma szavával fenntartja a mindenséget, aki minket büneinktől megtisztitván üle a Felségnek jobbjára a magasságban."

Biblia írja, tehát igaz.

Jézus nem személyében azonos az Atyával, hanem akaratban, cselekvésben, gondolkodásban.

És itt van a ferdítés. Ezt hol írja a Biblia? A Fiú test, az Atya szellem, a Szentlélek pedig az, aki az Istent is vizsgálja. (ezt hogy is lehetséges?)

Máskülönben, hogyan 'ülhetne a Felséges jobbján'valaki, aki azonos vele? Üdvüzlettel: Judit!"

Attól, mert te és az őrtorony ezt nem tudja, akkor máris nem képes erre Isten? Nem vagytok kicsit nagyképűek?


Házi feladat, de a többi őrtorony imádónak is: utánanézni mit jelentett abba a korban valakinek a jobbján ülni kifejezés!

Hajra! De kikérdezem ám! Bután nem illik meghalni.

2016. jún. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!