Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hihetek egyszerre a keresztény...

Hihetek egyszerre a kereszténységben és reinkarnációban is?

Figyelt kérdés

Tudom hogy a Biblia nem említi a reinkarnációt, mégis, sokan vannak úgy vele hogy vagy az egyikben vagy a másikban hisz az ember. De mi van ha én mindkettőben hiszek?

Elmondom hogy képzelem ezt az egészet.Miután meghalunk valamiféle "mennyország"-ba vagy "pokol"-ba kerülhetünk az alapján hogy hogyan éltük le az életünket.Fogammam sincs hogy a mennyország milyen is lehet, de valahogy nem tudom elképzelni hogy örökké ott maradunk, az túl hosszú idő.Hanem mindenkinek eljön az ideje(vagy talán válszthatunk hogy mikor?),amikor visszatérhet a földre, reinkarnálódhat, és tiszta lappal elölről kezdhet mindent.Esteleg befejhet egy befejezetlenül maradt feladatot.

Lehet hogy ezt sokan hülyeségnek tartják,de én mindig is így képzeltem el a halál utáni életet, és az az igazság hogy senki sem tudja bizonyítani sem azt hogy így van, sem azt hogy nem.

A szüleim egész életemben kereszténynek neveltek, és annak is vallom magam, de akárhogy szeretném sehogy sem tudom elhinni hogy a halál után csak az öröklét van, az valahogy olyan elképzelhetetlen, elvégre az örökké egy nagyon erős szó.

Egyébként személyes tapasztalatból is tudok példát mondani arra hogy a reinkarnáció létezik, akit érdekel leírom.Meg olvastam is sokat ebben a a témában.

17/l



2016. jún. 26. 13:31
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
25%
Te semmit sem tudsz Krisztusról, így semmiféleképpen nem hihetsz benne.
2016. jún. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
60%
Én ugyanígy hiszem mint te. Szó szerint.
2016. jún. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
55%
Ha csak ennyiben merül ki a reinkarnációs hited, hogy több életed lehet, esetleg több világban: akkor igen. De a keleti ismert elméletekben és hiedelmekben nem.
2016. jún. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne hihetnél? Én még nem láttam 2 embert, akinek egyforma lett volna a hite. Még a bigottak is másképpen bigottak.

A hited persze a megmondó embereknek, a farizeusoknak nem fog tetszeni, mert ők nem ezt mondják. Más kérdés, hogy még 2 farizeust sem hallottam egyformán megnyilatkozni.

2016. jún. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
58%

Hát ha annyit olvastál már a reinkarnáció témájában, akkor biztosan azt is tudod, hogy a buddhista tanítás teljesen mást mond a reinkarnációról. Aszerint nem ugyanaz a lélek születik meg egy új testben.


Ezek az előzőélet-történetek teljesen elfogadhatatlanok buddhista szemszögből. (A dalai láma sem olyan értelemben reinkarnálódik, ahogy az a nyugati kocsmafilozófusok elképzelik.)

2016. jún. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
60%

"valahogy nem tudom elképzelni hogy örökké ott maradunk, az túl hosszú idő"


"Ott" nincs olyan értelembe vett idő, mint itt, tehát nem unatkoznál fészbuk nélkül 100 ezermilliárd évezredig, ha ettől tartasz. Amúgy nem hihetsz mindkettőben, mert eleve kizárja egymást a kettő.

2016. jún. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
72%
Hihetsz egyszerre a kettőben,sőt jó is, ha személyes hit alakul ki nálad, én is hasonlóképpen gondolkodom, mint te.
2016. jún. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
12%
Hinni bármiben hihetsz. Akár egyszerre sok mindenben is, ha össze tudod egyeztetni magadban. A hit a tudás pótlása. Mert legalább az egyiknek lennie kell.
2016. jún. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Hú, hát elég megoszlóak a vélemények.

Igazából örülök hogy nem én vagyok az egyetlen aki így gondolja.Az a baj hogy ha szeretném sem tudnám máshogy gondolni, mert nekem valahogy így logikus.

Az egyik válaszolónak üzenném hogy tudom hogy "ott" nem úgy telik az idő mint itt.De mit csinálhatnánk egy teljes örökkévalóságon keresztük?

Szeretnék csak a kereszténységben hinni, mert hű akarok lenni a vallásomhoz, de akkor sem tudom máshogy látni a dolgokat:/ Mondjuk az is igaz, hogy ahogy előtten is írták, nincs 2 olyan ember akinek teljesen egyforma a hite.

Van egy olyan érzésem hogy túl sokat gondolkodok ezen a témán.

2016. jún. 26. 14:16
 10/18 anonim ***** válasza:
50%
Az viszont tény, hogy attól mert neked tetszik még nem lesz logikus, de főleg nem bizonyított.
2016. jún. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!