Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hihetek egyszerre a keresztény...

Hihetek egyszerre a kereszténységben és reinkarnációban is?

Figyelt kérdés

Tudom hogy a Biblia nem említi a reinkarnációt, mégis, sokan vannak úgy vele hogy vagy az egyikben vagy a másikban hisz az ember. De mi van ha én mindkettőben hiszek?

Elmondom hogy képzelem ezt az egészet.Miután meghalunk valamiféle "mennyország"-ba vagy "pokol"-ba kerülhetünk az alapján hogy hogyan éltük le az életünket.Fogammam sincs hogy a mennyország milyen is lehet, de valahogy nem tudom elképzelni hogy örökké ott maradunk, az túl hosszú idő.Hanem mindenkinek eljön az ideje(vagy talán válszthatunk hogy mikor?),amikor visszatérhet a földre, reinkarnálódhat, és tiszta lappal elölről kezdhet mindent.Esteleg befejhet egy befejezetlenül maradt feladatot.

Lehet hogy ezt sokan hülyeségnek tartják,de én mindig is így képzeltem el a halál utáni életet, és az az igazság hogy senki sem tudja bizonyítani sem azt hogy így van, sem azt hogy nem.

A szüleim egész életemben kereszténynek neveltek, és annak is vallom magam, de akárhogy szeretném sehogy sem tudom elhinni hogy a halál után csak az öröklét van, az valahogy olyan elképzelhetetlen, elvégre az örökké egy nagyon erős szó.

Egyébként személyes tapasztalatból is tudok példát mondani arra hogy a reinkarnáció létezik, akit érdekel leírom.Meg olvastam is sokat ebben a a témában.

17/l



2016. jún. 26. 13:31
1 2
 11/18 Roland G. ***** válasza:
29%
A kettő kizárja egymást.A Biblia szerint nincs reinkarnáció.
2016. jún. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Kérdező, neked üzenném hogy nem tudod hogy "ott" nem úgy telik az idő mint itt, hanem hiszed. Sőt, azt is csak hiszed, hogy létezik ott. Bizonyos gondolatkör szerint az itt-et is csak hiszed, de ez már messzire vezet.


A biblia mai formájában valóban nem tartalmazza a reinkarnációt, ami felfogható úgy, hogy a kettő kizárja egymást. Ismertek viszont olyan tanulmányok, melyek szerint a bibliából módszeresen kigyomlálták a reinkarnációra vonatkozó mondatokat, ezért nem tartalmazza. De ezen kár lenne vitatkozni. Nekem jó úgy, hogy mindenki higgyen, amit akar, illet higgyen, amit hinni képes. De majd mindjárt jönnek a farizeusok bizonygatni, hogy mi az egyedül igaz hit.

2016. jún. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Ez igaz,semmi sem bizonyított.
2016. jún. 26. 15:18
 14/18 Pietrosol ***** válasza:
84%

Szia!


"Szükség néktek újjászületnetek."

2016. jún. 27. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 Alex Fly ***** válasza:
A kettő kizárja egymást. Reinkarnáció esetén Jézus áldozata teljesen felesleges és értelmetlen lenne. Mivel a keresztyénség azon a Biblián alapul, melynek egésze a megváltásról szól már a kezdetektől, így ha valaki az újjászületést vallja, az értelemszerűen elutasítja a Bibliát -és vele a keresztyénséget is. Ha neked szimpatikusabb/logikusabb a reinkarnálódás, mint az örök időre szóló megváltás, akkor higgyél abban. Ebben az esetben viszont az ellenkezőjét már nem hiheted...
2016. jún. 27. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy hihetsz. Én is nagyjából így gondolkozom. Ahogy már valaki írta, nincs két olyan ember, akinek teljesen egyforma lenne a hite. Éppen ezért volt hülyeség intézménnyé tenni a vallásokat, de ez már más kérdés.
2016. jún. 27. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló semmivel nem keresztényebb, mint a kérdező. Aki ilyen undorító módon ítélkezik, és nem tanítani próbálja inkább a másikat, az szintén nem mondhatja el magáról, hogy ismeri Krisztust.
2020. jún. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:

Na szóval azért fontos lenne tisztába tennünk néhány nagyon fontos dolgot!!


Először is, én a Biblia Istenében hiszek, a Biblia Jézusát vallom, személyes kapcsolatom van vele, és elhiszem, hogy azért a mérhetetlen sok bűnért halt meg, amit elkövettem és el fogok követni!



Na de miután magamról ennyit írtam, hadd mondjam el, abból kiindulva amit leírtál, és hogy hiszed a reinkarnációt, nem, te látszólagos/álkeresztény vagy, és nincs örök életed a Bibliai kereszténység tanításai alapján.

Természetesen ahogyan Pál szólt a vizsgálatokról:

2Kor 13:5

Ef 5:10

1János 4:1


Tehát miután az alapok megvannak és ragaszkodunk a Bibliához, keressük az igazságot, és csak a Krisztust fogadjuk el igaz és tökéletes tanítónak, akkor ebben az esetben a következők adottak:


Keresztény vagy, ha:

1: Volt személyes élményed, találkozásod tapasztalásod Jézussal, aminek a Biblia szava nem mond ellent!

2: Személyes hitre jutottál abban, hogy Jézus a testet öltött Isten, aki meghalt a bűneidért, majd feltámadt a halálból.

3: Saját, szabad akaratodból döntöttél úgy, hogy Jézus Krisztushoz fogsz tartozni és őt fogod követni

4:Személyes közösségben élsz Jézus Krisztussal és rajta keresztül az Atyával

5: Krisztus-központú életgyakorlatot folytatsz a mindennapjaidban



Kereszténnyé nem tesz sem az ima, sem az egyházi anyakönyvezés, a teológiai ismereted, a vallásos közösségbe járás sem!!!!


Csakis belső változás tehet kereszténnyé!


Sajnálom, hogy sokakat ki kell ábrándítsak, a maguk ragaszkodó bolondságából, de ha abban hisztek amiről a Biblia azt állítja, hogy hazugság, hogy nem létezik, akkor sajnos nem a Biblia, a keresztényseg Istenét hiszed, és a Bibliai Istenhez kötődő örök élethez sincs közöd. Más örök élet nincs e hit szerint! Ajánlom, hogy tedd meg, mert gyönyörű elragadó, szó szerint ISTENI érzés és tudat, de ne éljünk ábrándokban!!


Bárkivel nagyon szívesen megtárgyalom, hogy miért téved vagy miért van igaza, de ebben csakis a Bibliát vagyok hajlandó feltétlen és tökéletes igazságként elfogadni, mert ez az egyetlen igazság!!


Szabadkeresztény, és károli Bibliát forgatok, de ismeretem van a Katolikus Biblia előnyeiben és hátrányaiban is, spirituális dolgokban is, és mind hazug, ismeretem van más vallásokban is, de mind téved, és ismerem a tudomány mai állásait is amik nagyrészt ugyancsak tévesek, bár kezdünk közelmegoldásrevolúció-cáfolat felé, ami egyre jobbá teszi a megoldásra vágyók IstenS-közelségét. Bárkivel vitázok, de az Isten zent Igéje alapján, és abból egyetlen betűt sem elvéve! Ha magabiztos vagy a hitedben, gyere folytassunk egy értékes eszmecserét a Biblia Istenéről és annak igazságáról akár itt, akár privátban!

jan. 28. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!