Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi számít halálos bűnnek?

Mi számít halálos bűnnek?

Figyelt kérdés

Még nincs egy hete sem, hogy katolizáltam, de nem teljesen értem ezt a dolgot, hogyan működik. Azt természetesen tudom, mi a halálos bűn 3 feltétele.

De bűnt követek el azzal, ha valakiről rosszat gondolok, esetleg felindulásból beszólok valakinek? Ha esetleg türelmetlen vagyok, és gondolatban átkozódom, de aztán ezek elmúlnak? Honnan győződjek meg valamiről 100%-osan, hogy halálos bűn-e vagy sem?

Válaszokat előre is köszönöm!

Ha kérhetném, csak katolikusok, ill. hozzáértők válaszoljanak



2016. jún. 27. 13:27
 1/8 anonim ***** válasza:
50%
A Biblia szerint egy halálos bűn van az Újszövetségben, ez pedig a Szent Szellem káromlása. Halálos bűn az, amire nincs bűnbocsánat.
2016. jún. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Minden amit Isten ellen vétünk bűnnek számít. És ha nem esedezünk a bocsánatáért learassuk a következményeit.
2016. jún. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

egy nagyon jó tanulmányból meg lehet érteni, halálos az a bűn, ami halálhoz vezet, vagyis amivel magam zárom el Istenhez - az Örökkévalóhoz - vezető utat

ez a tanulmány:

Martin Lings A hét halálos bűn. [The Seven Deadly Sins in the Light of the Symbolism of Number.]

Ford. Nagy Csaba. Axis Polaris, 5. sz. (Bp.2003) 67–75. o.

2016. jún. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
" Halálos bűnt az követ el,aki tudva és akarva..."
2016. jún. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha valakiről rosszat gondolsz, az bizony egy tudatos folyamat, azt nem lehet a hirtelen felindulás számlájára írni. Az átkozódást sem.


Az életszerű, hogy valaki fölidegesít, és elveszted a fejed. De ha ehhez átkokat gondolsz ki, vagy sértő szavakat fogalmazol meg, az már nem írható az idegesség számlájára.


Idegesen is a te döntéseden múlik, hogy átkokon törtöd a fejed, vagy arra koncentrálsz, hogy nem gondolj/mondj csúnyát ;)

2016. jún. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
2016. jún. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Halálos bűn az amit tudva és SZÁNDÉKOSAN és nagy bűnt követ el valaki. Bűn pedig tudva és akarva Isten parancsának megszegése. Halálos bűn az amikor valaki már előre eltervezi a bűnt.
2016. jún. 27. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok azt hogy valaki előre eltervezi az példa vagyis aki tudja hogy halálos bűn lesz amit el követ mégis megteszi
2016. jún. 27. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!