Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ritkán van lelkifurdalásom,...

Ritkán van lelkifurdalásom, ez egészséges így?

Figyelt kérdés
Mondjuk naponta 1x előfordul, de nem tart sokáig. A maiige.hu gondolkodtatott el. "vigyázzunk, nehogy saját szigorú és aprólékos vizsgálatunkra támaszkodjunk ahelyett, hogy Istentől kérnénk segítséget bűnünk felismeréséhez" Engem Isten egy állandóan gondolkodó, analizáló embernek teremtett. Hosszú ideje járok pszichológushoz (magam is az leszek), rendszeresen gyülekezetbe, így az esetek 99%-ban felismerem mikor vagyok bűnös. Rögtön eszembe jut egy rossz gondolat, elégedetlenség, irigység stb. után. Felismerem, elszégyellem magam, addig kutatok, míg kitalálom, hogy mi lehetett az indító oka a bűnömnek, aztán tovább lépek. Valahol érzem, hogy ez jó dolog, de a szívemet bántja, hogy ez nem a Lélek, hanem én vagyok. Ti mit gondoltok?
2016. júl. 2. 17:05
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Hogy hagyj fel a pszichológusi pályával.
2016. júl. 2. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Elgondolkodtató,, azt hiszem nekem sincs túl sűrűn és túl sokáig lelkiismeretfurdalásom. De engem ez azért nem is zavar, mert nincs semmilyen istenség akinek meg akarnék felelni, ahoz én elég realista vagyok. Másrészt olyan dolgokat nem szoktam csinálni ami miatt kéne hogy lelkiismeretfurdalásom legyen. Szerintem emiatt igazán nincs miért aggódni
2016. júl. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 KZitus ***** válasza:

Szia


A Róma 2:14, 15-ben ezt olvassuk: „Mert amikor a nemzetekből valók, akiknek nincsen törvényük, természet szerint a törvény dolgait cselekszik, akkor ezek, bár nincs törvényük, önmaguk a törvény maguknak. Ők maguk mutatják meg, hogy a törvény lényege be van írva szívükbe, miközben a lelkiismeretük velük együtt tanúskodik, és saját gondolataik egymás között vádolják vagy éppen mentegetik őket.” Láthatjuk hát, hogy a lelkiismeret még azokból sem veszett ki, akik nem keresztények. Ez azért van így, mert mindenki Ádámtól és Évától származik, vagyis azoktól, akikbe bele lett plántálva a lelkiismeret. A nemzetek számos törvénye összhangban van a keresztény lelkiismerettel, jóllehet ezekre a nemzetekre és törvényhozókra talán egyáltalán nincs hatással a kereszténység. Úgy hoztak törvényeket, hogy követték a lelkiismeretük hangját. Mindenkiben működik a lelkiismeret, és erre van hatással a keresztények élete és prédikálása 2Ko 4:2.

2016. júl. 2. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
52%

"Ritkán van lelkifurdalásom ..." - sikeresen elkerülted az agymosást, vagy jól működött az önvédelmi mechanizmusod.


"... ez egészséges így?" - egészséges.

2016. júl. 2. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha akkor van lelki ismeret fordulásod, amikor valóban olyat tettél amit nem kellett volna, ha ritkán is van az jó.
2016. júl. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom. Nekem elvétve, ha van. Nincs rá okom. Meg tudom gondolni, mi helyes, mi nem. Néha előfordul, hogy tévedek. De ezek között is ritka, hogy emiatt lelkiismeret-furdalásomnak kéne lenni.
2016. júl. 2. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 szp72 ***** válasza:
Ha ugyanolyan ritkán vétkezel, akkor a legegészségesebb.
2016. júl. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Rögtön eszembe jut egy rossz gondolat, elégedetlenség, irigység stb. után. Felismerem, elszégyellem magam, addig kutatok, míg kitalálom, hogy mi lehetett az indító oka a bűnömnek, aztán tovább lépek."


Odáig rendben lenne a stratégiád,hogy felismered.A szégyenérzet nem megoldás,mert önmagadat bántod vele.

Mit érsz el a bűntudattal? Kinek lesz ettől jobb?

Most lehet olyat mondok ami nem fog tetszeni:A rendszeres bűntudatot azok az emberek propagálják,akik irányítani akarnak másokat a saját javukra.Mert ha én valakiben azt az érzést keltem,hogy bűnös,akkor nem fogja magát alkalmasnak érzeni a szeretetre,és nem lesz boldog,szépen befogja a száját,és összehúzza magát.Na így tenyészt az egyház birkát...

A megoldás,hogy figyeld meg magad,és ismerd fel,mi az ami a javadra van,és mi nem.Ha megszólal a belső hang,hogy "ezt ne" akkor ne tedd.

A "rossz gondolataidért" ne vádold magad,mert úgysem tudod őket irányítani.Csak figyeld meg,és ismerd fel,hogy nem hozzád tartozik.Ha elengedted,el fog menni,és nem tesz kárt senkiben.

2016. júl. 3. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A mai igebe szerintem nagyon sok torzulas can..osszekevtik az igehelyeket asajat psziches gondolattal..de persze attol meg vannak jo gondolatok,csak nem kell mindent veresen.komolyan venni benne...azar jo ha neked van lelkiismereted,ezt azt jelenti hogy torodsz masok erzeseivel,az hogy ez mennyi azt ugyis fogja mondnai alelkiaimereted,ha ugy erzed eleget teszel,akkor ne hagyd magad emeszteni,befolyasolni mert azt mar leginkabba satan szokta..hiszvoroktol fogv vadaskodo...szoval...a pazichologiaban viszont nem.ajanlom hogy vallassal keverd mert abbol katyvasz lesz...
2016. júl. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!