Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A keresztények legnagyobb...

A keresztények legnagyobb ellenségei a liberális emberek?

Figyelt kérdés

A múlthéten beszélgettem erről a lelkésszel.

Ő meglehetősen karakán, szókimondó ember, nem olyan, mint a katolikus papok, netán a pápa.


Azt mondja, a kereszténységnek ők a legnagyobb ellenségei, semmi becsületük nincs, erkölcstelenek.


Felhozta ezt a bevándorlós krízist is, szerinte a liberális emberek, a keresztényeket akarják ezzel gyengíteni, azért is, mert nem érzik jól magukat egy egységes vallási, etnikai gyökerű közösségben, nekik káosz meg sokszínűség kell.



2016. jún. 25. 12:24
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
88%

A liberalizmus a piaci versenyt és az egyéni szabadságjogokat hirdeti.

Ezzel szemben minden vallás valamiféleképpen a társadalmi szolidaritást és egyfajta társadalmi kontrollt, egymáshoz való alkalmazkodást hirdet. (Elvileg persze.) Ilyen alapon a liberalizmus ellentétes a kereszténységgel is.


Amit az illető mondott, az már sokkal inkább aktuálpolitika. Mondjuk egy hívő keresztény azért nem ítélkezhet egy másik emberről úgy, hogy "semmi becsülete sincs", még akkor sem, ha különben igaza van. Bízzuk ezt a Jóistenre. ;)

2016. jún. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
68%

Azok a keresztények, akik ezt gondolják, valószínűleg üldözési mániában szenvednek.


A világ nem a kereszténység körül forog, le kellene szállni végre a földre.


Dante

2016. jún. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
57%

Szívesen elbeszélgetnék ezzel a lelkésszel és nem szívesen hallgatnám a prédikációit.

Ő önmagát többre tartja olyanoknál, akiket nem is ismer? Az alázat hol marad? De nem csak erről van szó, hanem leginkább az zavar, hogy azokat, akik még csapdában vannak, nem hogy menteni akarna, hanem meg is szólja őket. Ráadásul honnan tudja, hogy Isten mit enged és miért? Ez a szellemiség hozza azt, hogy amikor valaki megtér, akkor az ilyenek meghazudtolják, bántva a másikat.

A liberális eszme nem jó. Az emberek viszont nem mindig azt követik, amit biztosan tudnak, hogy jó nekik, hanem nincs más alternatívájuk. Na mindegy... nekem nem jön be az ilyen szöveg. Azok, akik szerint csak ők a jók, csak ők vannak jó helyen, csak az ő hitük az igazi, mindenki más kapálnivaló, azzal nagy baj van.

Az én Istenem mindenható. AZ övéké nem tudom, nem ismerem azt, akit imádnak.

2016. jún. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:

A szabadság csak akkor szabadság, ha nem korlátozódik le az egyénre. Aki szabad, az másnak a szabadságát sem veszi el. A kereszténységnek annyiban kellene jobbnak lenni ennél az eszménél, hogy támogatást nyújt, testvéreket.

Nem pedig vallásos köntösbe öltözött felfuvalkodott álkirályokat, álalázatot, képmutatást.

Bölcsességre van szükség. Tudom, hogy nem vagyunk egyformák és szükség van mesterekre is. De a rang helyett és tisztelet helyett mindenkinek javaslom a szeretetet. Isten törvénye világos. Aki nem követi, bárkinek mondja magát. Nem Isten része.

2016. jún. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
74%

# Dante


Csak részben adok igazat neked. Ha már leszállunk a földre, akkor bizony látni kell, hogy vannak magukat liberálisnak valló emberek, akik sportot csinálnak a kereszténység fikázásából.


A mainstream média esetében sokszor már el sem lehet dönteni, hogy ezzel csak a népet akarják hergelni a kereszténység ellen, vagy már csak az amúgy is fölhergelt nép körében akarják a nézettségüket/olvasottságukat növelni.


Na persze ennél nagyobb bajunk sose legyen. Meg erre nem a fent említett lelkész reakciója a megfelelő reakció, természetesen.

2016. jún. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
75%
Ha két homokos megpuszilja egymást, ahhoz mi köze másnak?
2016. jún. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
89%

"Csak részben adok igazat neked. Ha már leszállunk a földre, akkor bizony látni kell, hogy vannak magukat liberálisnak valló emberek, akik sportot csinálnak a kereszténység fikázásából."


->Részben igazuk van azoknak az embereknek. A kereszténység egy része - akiket én szektának tartok - saját magának köszönheti, hogy a gúnyolódók rájuk szálltak. Ők azok, akik akik semmibe veszik a keresztény úttörők munkásságát, és a Bibliát teljesen szabadon kezelik, mindenféle ostoba értelmezést társítva hozzá, lejáratva így azt. Ők azok továbbá, akik harcolnak a tudomány és így a józan ész ellen is. Teljesen jogos ezeknek a vallásoknak a kritikája, igenis fel kell szólalni ellenük, mert amit művelnek az agymosás.


Részben viszont nincs igazuk, hiszen a liberálisok (most konkrétan kiket is értünk rajta?) kivetítik a haragjukat a történelmi kereszténységre is, ami viszont hozzájárult az európai kultúrához és a tudomány fejlődéséhez is.


Dante

2016. jún. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
83%
A keresztények legnagyobb ellenségei saját maguk.
2016. jún. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
59%

# Dante


Megint csak részben adok igazat neked. Egyrészt amikor gunyoros hangvételben csuhásoznak, akkor az alatt nem a "szektákat" szokták érteni. Meg azért vegyük észre azt is, hogy több kisegyháznak parlamenti képviselete is volt a liberális párt színeiben, amíg ez a párt létezett. :)


Másrészt pedig, bármennyire is hülyeséget mondanak, tesznek egyes közösségek, vagy egyes személyek egyes közösségek nevében, ha már liberálisan gondolkodunk, akkor el kell az fogadni, hogy joguk van a saját hülyeségükhöz.


Egy keresztény sem ítélhet meg másokat, de egy liberális meg pláne nem. Hiszen elvileg pont azért küzd, hogy az a másik ember is kiállhasson a saját dolgai mellett, még ha egyébként hülye dolgai is vannak.

2016. jún. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
86%

Most elbizonytalanodtam kicsit. Liberálisnak tartom magam (a politikához semmi közöm, azt sem tudom, politikailéag mi a liberális, én normál életre értelmezem) s elég komoly erkölcsi kódexem van. Miért lenne erkölcstelen az, aki liberális? Nem kellenek szűk keretek ahhoz, hogy az ember erkölcsös legyen, szabadabban is lehet annak lenni...

A keresztényekkel semmi bajom, amúgy rajtam is van keresztvíz, bár ez a világon semmit nem jelent.


A bevándorlás egy érdekes kérdés, abban pont nem vagyok liberális, de bevándorlók nélkül sem full keresztény azért az ország... Bár tény, hogy egy másik nagy valláshoz tartozó emberek nagyszámú beáramlása okozhat problémát. Ha az emberek normálisak lennének, nem tenné, de az emberek nem azok s a túlzott másság tuti sok súrlódást okozhat, főleg, ha a két különböző vallást gyakorlók erkölcsi felfogása lényegesen eltér.


Amúgy szerintem is a keresztények a keresztények legnagyobb ellenségei, pontosabban a magukat kereszténynek tartó intoleráns emberek.

2016. jún. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!