Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi keresztények komolyan...

Mi keresztények komolyan ilyenek vagyunk, vagy csak itt a GYK-n?

Figyelt kérdés

Páran îrták ilyen-olyan kérdések alá, hogy azt veszik észre, mindegy melyik keresztény felekezetek válaszolgatnak, az veszekedésbe torkollik. És tényleg, ahogy elnézek pár kérdést (szoktam itt olvasgatni) egy idő után komolyan paprikás lehet a hangulat és a kérdésre is egyre kevesebb válasz íródik :/

Főleg JT kontra akárki vitákat látok, de ateista-keresztény is van, meg biztosan vannak egyéb "párosok" is. És most nem kérek a Jt szidásából!

De komolyan ilyenek vagyunk? Mint a testvérek. De nem azok a jó fajta, barátkozó testvérek, hanem azok az igazi egymást cibáló, néha kibékülő, aztán tovább veszekedők.

Most miért? :S Legutóbbi kérdés a Jt-khez szól, mire ékezik pár válasz és az egyik a végén szabályosan meggyanúsítja a kérdezőt (aki nem én vagyok) hogy csak a Jt-ket akarja piszkálni, bezzeg a róm.katolikusok szörnyűségeit valamiért nem hánytorgatja fel, pedig lenne miért (ezt nem a valláselleneseb ateisták szokták mondani? :S) de sebaj, majd megkapjuk, ami ezért jár nekünk. (Az utolsó tag mondat nem így volt, a mondanivalója volt ez, csak sokkal enyhébb megfogalmazásban!)

Tudom, hogy a JT-ket vettem elő példaként, de a kérdés Nem Ellenük és nem csak róluk szól.

De a valóéletben is ilyenek lennénk? Vagy csak az interneten? A hittanos felnőttek olyan békések és kedvesek, képtelen lennék ezt a viselkedést belőlük kinézni :S

Kérlek szépen ne oltogassatok, a kérdés Nem provokáció!



2016. jún. 19. 09:44
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
55%

Én nagyon sokszor írok szenvtelenül egy választ minden érzés nélkül és más rosszindulatot lát benne. Az, hogy egy másik ember mit olvas ki pár sorból, az nem annak a hibája, aki írta.

Abban igazad van, hogy a jehovisták az állandó provokálással szinte folyamatosan kiakasztanak több embert. Én ateistával nem szoktam vitatkozni, mert nem éri meg. Ők nem látnak a vakságtól, de aki magát Biblia ismerőnek állítja be, de hazugságokat terjeszt, az a Biblia szemében is olyan ember, akit folyamatosan javítani kell. De csak az tudja őket cáfolni rendszeresen, aki azt akarja, hogy ők is üdvözüljenek. Ez pedig hidd el nekem, hogy nem gyűlöletből fakad.

2016. jún. 19. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

"Az, hogy egy másik ember mit olvas ki pár sorból, az nem annak a hibája, aki írta."


Nem értek egyet. Rengeteg tárgyi tévedést terjesztenek itt ezen az oldalon. Nem a teológiai eltérésekre gondolok, hanem tényszerű, ellenőrizhető dolgokra (történelmi események, statisztikai adatok).

2016. jún. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

Nem mondtam, hogy gyűlöletből fakadna, amúgy lehet, hogy én vagyok túlérzékeny, ezért veszem annak több mindent.

Köszönöm a válaszokat, sejtem, hogy lesznek még, de már nem látom a kérdés kiírásának a lényegét :S Igazából mintha azt reméltem volna, hogy pár jt (aki erőszakosabban ír) belátja, hogy ez nem út, pedig kajak nem őket akartam előszedni. Szánalmas >.<

Úgyhogy a kérdésre keresek még választ (csak a kérdésre) :)

2016. jún. 19. 10:04
 4/27 anonim ***** válasza:
21%
Kedves kérdező ! A kérdésedben benne van a válasz.Azért mert ez internet.De nézd meg a facebook csoportokat pl olyat,hogy németországi magyarok.Aki kint él az nem akarja hogy az itthoni kimenjen.Itt megjegyezném,hogy tisztelet a kivételnek ! Látod a felettem iró Jehova tanúit jehovistáknak nevezi.Tudja,hogy sértés,de ő megteheti...Hiszen amig nem irja le a nevét lakcimét stb addig ő 1# válaszoló...Szóval igen azért van vita mert ilyenek a keresztények.De had mondjak pár dolgot.Cseszegetik a JT seket,közben sem az ők bibliájuk nem jó sem a mienk...Mert evangéliumokat hagytak ki,mondván nem oda való...Közben meg annyi az egész,hogy kihagyatott a bibliából evangéliumokat az egyház.Én most gnosztikus irásokat olvasok és apokrifeket.Itt egy videó erről a témáról. https://www.youtube.com/watch?v=DirHg-if75I&list=PLUczlPI7Z3..
2016. jún. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:

Szia. Beszélgettem keresztényekkel itt. Sajnos tényleg azt tapasztaltam, hogy itt hajtják a magukét, erőszakosak, érveléssel nem élnek, csak kijelentik "így van, és kész".Az építő, értelmes viták híve vagyok, de értelmetlen szájkaratéba nem megyek bele.

Én hiszek Istenben,de nincs felekezetem, tiszteletben tartom mindenki hitét, amíg nem mennek vádaskodásba, személyeskedésbe, úgy, hogy nem is ismernek.

2016. jún. 19. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
11%
Ahogy az adventista, baptista sem játsza a sértődöttet a nevére, hogy másokat rossz színben tűntesse fel, úgy te mi jogon?
2016. jún. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
84%

Kettes válaszolónak: nem teológiai tényekre írtam azt az egy mondatot, hanem beszélgetésre. Én leírok egy mondatot, és mindenki olyan jelentést, hátsó gondolatot lát bele, amit akar, vagy amilyen ő maga.

Lásd a jehovisták hatalmas dühét, amikor valaki támadja az őrtorony beteg tanításait, amik nagyon messze vannak Krisztustól. Azonnal saját sértésnek veszik, pedig a legtöbbször semmi személyeskedés nincs, csak a tanítás cáfolata.

2016. jún. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

# 7


2. vagyok. Ebből a szempontból sincs igazad. Most is a Jehova Tanúin pörögsz.


Pedig nem írnak többször hülyeséget, mint a pünkösdisták vagy az adventisták. Egyik adventista fórumtársunk nem tud olyant írni, amiben ne lenne nem teológiai, hanem TÖRTÉNELMI tárgyi tévedés, egy pünkösdista fórumtársunk meg általa nem beszélt nyelveken szokott nyelvészkedni, és még véletlenszerűen sem találja el a helyes megoldást. :) De őket nem bántja senki.


Az egyik JT-t meg akkor is lenullázták, amikor az volt a kérdés, hogy milyen filmet néz a tévében. Komolyan mondom, ez megtörtént eset. Ezért nem értem, hogy te is miért őket fricskázod.

2016. jún. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
48%

# 8

"Én még mindig azon csodálkozom igazán, hogy felnőtt emberek hogyan képesek gyerekmesékben hinni."


Ezek szerint te abban a gyermekmesében hiszel, hogy amit a másik ember hisz, az a gyermekmese. Gratulálok! Sokat fogsz te még csodálkozni az életben :)

2016. jún. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

Pont a nyolcasra nem voltam kíváncsi... Keresztényeket kérdeztem, ha más vallású/ateista vagy, akkor pedig csak a legfelső (veszekszünk-e a való életben is) kérdésre várom a válaszod. A véleményedre kamaszhoz méltón tennék magasról.

A többieknek viszont ezer köszönet a válaszért! Ment a zöldkéz, ha ez számít.

2016. jún. 19. 12:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!